Pitím hroznové šťávy k lepšímu zdraví. Vaše tělo vám poděkuje

Pitím hroznové šťávy k lepšímu zdraví. Vaše tělo vám poděkuje

Hroznová šťáva je jedním z nejzdravějších a nejchutnějších přírodních nápojů. Je také dobrým zdrojem několika živin, podporuje zdraví srdce, imunitní systém a trávicí trakt. Obsahuje také resveratrol, antioxidant, který je podle mnohých studií účinný proti některým typům rakoviny. Připravte si hroznovou šťávu doma, hrozny snadno odšťavníte i bez odšťavovače.

Domácí hroznová šťáva

Hrozny už dozrály a vy si můžete vychutnat jejich sladkou chuť v podobě hroznové šťávy. Hroznový džus můžete koupit v obchodě, ale nejlepší je ten čerstvě vylisovaný, který si připravíte doma. Pokud na zahradě pěstujete hroznové víno, je ten nejvyšší čas na jeho zpracování.

Co hroznová šťáva obsahuje a jaké má účinky na zdraví

Hrozny jsou bohatým zdrojem sacharidů, mají nízký podíl tuků a bílkovin, obsahují 80% vody, vlákninu, z minerálů sodík, vápník, železo, měď, mangan, fosfor, hořčík, vitamíny K, C, B1, B2, B6. Jejich výživové hodnoty se liší podle odrůdy.
Slupky a jadérka červené vinné révy obsahují antioxidant resveratrol. Resveratrol je přírodní polyfenol a derivát stilbenu, který má antioxidační a antibakteriální účinky. Nejvíce antioxidantu je v červených a modrých hroznech se silnou slupkou, například v odrůdě Rulandské modré.
Z laboratorních studií vyplývá, že šťáva z hroznů modré révy vinné potlačuje růst nádorových bu¬něk. Například studie The Role of Resveratrol in Cancer Therapy publikovaná v časopise International Journal of Molecular Sciences uvádějí, že resveratrol napomáhá ničit rakovinové buňky kůže, prsu, děložního čípku, vaječníků, tlustého střeva, prostaty, jater, slinivky a štítné žlázy.

Další zdravotní účinky hroznové šťávy

Podporuje správnou činnost srdce
Tlumí oxidaci LDL cholesterolu a zvyšuje elasticitu tepen
Snižuje krevní tlak
Podporuje činnost mozku
Chrání zrak
Posiluje zdraví tlustého střeva

Pití hroznové šťávy může i uškodit.

Hroznová šťáva je zdraví prospěšná, ale s jejím pitím by se to nemělo přehánět. Hroznová šťáva obsahuje vysoké množství přírodních cukrů. Má také nižší obsah vlákniny. Vláknina zpomaluje vstřebávání cukru do krve a stabilizuje tak hladinu cukru v krvi. Některé druhy mohou také přispívat k přibývání na váze, proto jedna sklenice hroznové šťávy denně bohatě stačí.

Odšťavnění hroznů bez odšťavovače

Pokud nemáte doma odšťavňovač, postačí vám obyčejný mixér. Můžete použít stolní, nebo ponorný. Jsou lepší než levné dšťavňovače. Levné dšťavňovače si nedokážou s některým druhem ovoce dobře poradit, bývá u nich odpad hodně mokrý, tudíž mají nízkou výtěžnost. Při odšťavňování v odšťavovači, nemusíte hrozny obírat, můžete je tam vkládat celé, ale ve šťávě bude cítit nahořklá chuť stonků.
Při použití mixéru oberte kuličky hroznů, opláchněte je a rozmixujte. Směs přeceďte přes cedník, nebo plátýnko a máte hotovou šťávu. Když si jí naředíte minerálkou, získáte osvěžující nealkoholický nápoj.

Hodnocení Pitím hroznové šťávy k lepšímu zdraví. Vaše tělo vám poděkuje

Ohodnoťe náš článek Pitím hroznové šťávy k lepšímu zdraví. Vaše tělo vám poděkuje. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Pitím hroznové šťávy k lepšímu zdraví. Vaše tělo vám poděkuje

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS