Pomůžeme Vám s výběrem nové televize k vaší herní konzoli

,
Pomůžeme Vám s výběrem nové televize k vaší herní konzoli

Nedávno vyšly konzole nové generace, které slibují velký technologický skok a úplně nový hráčský zážitek. Ale aby tohle mohli splnit, potřebují k sobě optimální techniku. To znamená Smart TV s příslušnými technickými parametry. V článku se věnujeme tomu, jak si vybrat tu nejlepší televizi a užít si tak nové konzole naplno. 

První na co se zaměřit je to, jaká je obnovovací funkce televizoru. Tedy to, kolik snímků dokáže zobrazit za sekundu. Konzole PS4 nebo Xbox One zobrazí 60 snímků za sekundu. To znamená, že televize o maximálně 60 Hz jsou dostačující. Ale pokud budete hrát na PS5 nebo Xbox Series S bude potřeba televizor s obnovovací funkcí alespoň 120 Hz. Protože přesně tolik obrázků za sekundu dokáží podle výrobců tyto nové konzole zobrazit.

Dále se nabízí otázka, jestli je k dokonalému prožitku ze hry potřeba televize s rozlišením 4K. A vzhledem k tomu, že vývojáři slibují, že konzole budou podporovat až 8K, odpověď je rozhodně ano. Pokud to váš rozpočet dovolí, rozhodně vybírejte televizory, které zvládnou 4K a technologii HDR. Ta vám poskytne nejrealističtější odraz světla ve hrách.

Posledním parametrem na který je dobré dát si pozor je tzv. input lag. Ten je zodpovědný za zpoždění, ke kterému dojde při odeslání signálu z konzole do televize. Nižší číslo je tedy lepší – zajistí pohodlnější a dynamičtější hraní. Problémem je, že výrobci televizí ho málokdy uvádějí. Je nutné se tedy spolehnout na různé testy, které se na tuto problematiku zaměřují. 

 

5 nejlepších televizorů ke konzolím

Hodnocení Pomůžeme Vám s výběrem nové televize k vaší herní konzoli

Ohodnoťe náš článek Pomůžeme Vám s výběrem nové televize k vaší herní konzoli. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Pomůžeme Vám s výběrem nové televize k vaší herní konzoli

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS