Pomůžeme Vám s výběrem vhodného fotoaparátu

, ,
Pomůžeme Vám s výběrem vhodného fotoaparátu

Nákup systémového fotoaparátu je dobré nepodceňovat. Odvíjí se od toho množství nabízených objektivů, dostupnost kvalitního servisu nebo možnost nakoupit bazarové zboží dané značky. Je lepší si vybrat klasickou zrcadlovku (DSLR), nebo sáhnout po bezzrcadlovce (CSC)?

Bezzrcadlové fotoaparáty začaly v mnohém předhánět klasické zrcadlovky. Jsou jako digitální kompakty menší. Především díky přítomnosti elektrického hledáčku a absenci optického hranolu. Na druhou stranu, podobně jako u zrcadlovek, je možné u nich měnit objektivy. Mají však i jednu nevýhodu. Elektrický hledáček nemusí kvalitně zachytit rychlý pohyb v akčních fotografiích. Např. při focení sportu může dojít ke zpoždění v zachycení pohybu. Vzhledem k tomu, že toto zpoždění je doopravdy minimální, zachytí ho pravděpodobně jen oko profesionálního fotografa.

Srovnání

 

Velikost

Jak už bylo řečeno, zrcadlovky prohrávají v kompaktnosti celkem jednoznačně. Absence komory se sklopným zrcátkem je na bezzrcadlových fotoaparátech znát a projevuje se to jak ve velikosti, tak hmotnosti.

 

Zaostřování

Zaostřování v režimu AF-S je u obou typů zařízení srovnatelné v závislosti na dané třídě. Rozdíly jsou patrné až v režimu AF-C, kde se bezzcadlovky jen pomalu přibližují kvalitě zrcadlovek. Naopak u CSC mají některé modely výhodu v chytrém zaostřování – na obličej, na zvířata, na oči nebo na vozidlo. Toto dokážou díky tomu, že mají ostření přímo na snímači.

 

Hledáček

Způsob práce s CSC je mnoha ohledech lehčí než se zrcadlovkou. Díky elektronickému hledáčku máte jako fotograf větší kontrolu nad fotografií (její tonalitou, nastavení korekce expozice nebo vyvážení bílé), protože ji v hledáčku rovnou vidíte. Dobré je si před nákupem u daného modelu CSC vyzkoušet rychlý pohyb při focení, abyste zjistili zda má dostatečně rychlou snímkovací frekvenci. Pokud ne, zvolte jiný model a pokud vám na tomto parametru záleží, zvažte raději DSLR.

 

Výdrž

Výdrž je nejslabší stránkou bezzrcadlovek. Klasické DSLR zvládnou až tisíc snímků, u CSC je to přibližně polovina. Samozřejmě u výdrže hodně záleží na způsobu používání – velký zadní displej paradoxně spotřebuje méně energie než elektronický hledáček. 

Hodnocení Pomůžeme Vám s výběrem vhodného fotoaparátu

Ohodnoťe náš článek Pomůžeme Vám s výběrem vhodného fotoaparátu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Pomůžeme Vám s výběrem vhodného fotoaparátu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS