Potřebujete připojit reprobedny k televizi? Víme, jak na to.

, ,
Potřebujete připojit reprobedny k televizi? Víme, jak na to.

K nákupu dalšího zvukového systému pro TV se rozhodneme, když nejsme spokojeni se současnou kvalitou zvuku nebo chceme sledovat filmy a seriály s prostorovým zvukem. Poradíme vám, jak připojit reproduktor k televizi.

Jak připojit reproduktor k televizi

Zde záleží na tom, jaké reproduktory chcete připojit.
Na trhu jsou reproduktory, především sounbary, které lze připojit přes optický výstup digitálního zvuku, tedy DIGITAL AUDIO OUTPUT. Nicméně většina většína reproduktorů se připojuje pomocí standardu CINCH, tedy kulatého konektoru – červeného a bílého výstupu pro levý (L) a pravý (R) zvukový kanál. Pro připojení PC reproduktorů se používá klasický výstup 3,5 mm jacku. Většina velkých reprosoustav má vlastní zesilovač a se zvukem pracuje jako samostatný zdroj, takže se nemusíte obávat vůbec snížené kvality zvuku, pokud použijete například optický kabel místo klasického levého a pravého kanálu.
Další televizní reproduktory si vybírají nejen audiofilové a nejzarytější filmoví fanoušci, kteří staví kabelové nebo bezdrátové sady domácího kina v hodnotě mnoha tisíc korun. Nákup ozvučení se pomalu stává běžnou věcí i mezi průměrnými uživateli televize.

Konstruktéři moderních televizních panelů mezi sebou soutěží a snaží se zákazníkům nabídnout ty nejštíhlejší modely. V pouzdrech těchto zařízení je proto málo místa pro výkonné reproduktory. I když se výrobci chlubí prvotřídními komponenty použitými při jejich konstrukci, nejsou schopni konkurovat dobrým externím modelům, které výrazně zlepší kvalitu, sílu a čistotu zvuku. U mnoha lidí to výrazně ovlivňuje radost ze sportovních přenosů, filmů, seriálů a hraní her.

Jak připojit k televizi další reproduktory?

Způsob připojení dalších reproduktorů k televizi přímo závisí na tom, jaký konkrétní zvukový systém plánujeme koupit. Musíme definovat počet a typ sloupců, které umístíme před přijímač. Hodně závisí na investici, uspořádání místnosti a osobních preferencích. Podívejme se na každou možnost zvlášť.

Jak připojit soundbar k televizi?

Soundbar je dnes pravděpodobně nejpopulárnějším způsobem, jak zajistit dodatečný zvuk z televize.
Soundbary jsou podlouhlé reproduktory, které umístíme nebo zavěsíme pod televizní obrazovku. Uvnitř je několik reproduktorů, které ve vzájemné spolupráci simulují prostorový zvuk. Velmi často je vybavení doprovázeno také samostatným basovým reproduktorem (tzv. Subwooferem) nebo přídavnými reproduktory.

Optický kabel nebo HDMI?
Soundbary jsou k televizoru připojeny pomocí standardního kabelu HDMI nebo optického zvukového kabelu DIGITAL AUDIO OUTPUT. Dodejme, že všechny další reproduktory se připojují přímo k sounbaru, který zase komunikuje s televizí. V poslední době jsou stále oblíbenější také zcela bezdrátové soundbary Bluetooth, které konfigurujeme a spárujeme s televizorem z jeho nabídky.

Jak k televizi připojit stereofonní reproduktory a reproduktory 2.1?

Zvuk televize lze také vylepšit běžnými regálovými stereo reproduktory. Lepším řešením však budou reproduktory s přirozeným nasáváním. Ceny těchto zařízení začínají na několika stovkách korun a končí na mnoha tisících. Výběr zařízení je tedy velmi velký, ale do značné míry míří na audiofily a hudební fanoušky, kteří staví domácí Hi-Fi sestavy. Reproduktory a stereofonní sloupky jsou připojeny pomocí běžných analogových zvukových kabelů RCA ke vstupům pro levý a pravý zvukový kanál. V mnoha modelech je také možné použít bezdrátový Bluetooth.

Dalším řešením v této kategorii je výběr 2,1 stereo. Kromě levého a pravého reproduktoru mají také samostatný subwoofer, který je zodpovědný za generování basů. Subwoofer funguje jako centrální jednotka. Právě k němu připojujeme oba reproduktory a televizor. Díky tomu máme v závislosti na zakoupené sadě dokonce několik možností pro připojení zařízení k televizoru. Kromě analogových kabelů RCA použijeme také optický zvukový kabel, a dokonce i kabel HDMI a Bluetooth.

Jak k televizi připojit reproduktory domácího kina 5.1 a 7.1?

Systémy domácího kina pracující v systémech 5.1, 7.1 nebo 7.2 jsou navrženy pro nejnáročnější uživatele TV, kteří sní o skutečném prostorovém zvuku. Kromě jednoho nebo dvou subwooferů mají také celkem pět nebo sedm satelitních reproduktorů. Nejlevnější sady tohoto typu lze pořídit kolem šesti tisíc korun, ale ceny vysoce kvalitního vybavení začínají na několika tisících. Mělo by se pamatovat na to, že reproduktory musí být umístěny v souladu s doporučeními výrobce na příslušných místech, na obou stranách televizoru, stejně jako na boku a na zadní straně přijímače.

V případě systémů domácího kina jsou všechny reproduktory a sloupky připojeny ke speciální centrální jednotce / přijímači. Toto zařízení komunikuje s televizorem podobným způsobem jako zvukové panely. To znamená, že používáme optický konektor, kabel HDMI nebo Bluetooth (pouze u některých modelů). Systém domácího kina konfigurujeme z nabídky TV kde nastavujeme preferovaný formát zvuku.

Hodnocení Potřebujete připojit reprobedny k televizi? Víme, jak na to.

Ohodnoťe náš článek Potřebujete připojit reprobedny k televizi? Víme, jak na to.. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (11 hlasování, průměr: 2,27 z 5)
Loading...

Podobné články k Potřebujete připojit reprobedny k televizi? Víme, jak na to.

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS