.

Povánoční slevy startují, na co si dát pozor?

Jako každý rok lákají obchodníci na povánoční výprodeje. Kamenné i internetové obchody začínají s „povánočními“ slevami i těsně před vánočními svátky. Zboží, které se nepodařilo prodat, musí uvolnit místo novému, a tak ho nabízejí s výraznými slevami.

Slevy se týkají především oblečení, elektroniky, hraček, sportovního vybavení, kosmetiky, ale třeba i nábytku. Za účelem nalákat zákazníka do daného obchodu někteří obchodníci nabízejí slevu až 80% z původní ceny.

Jak prohlédnout slevu neslevu

Předem je nutné si ověřit, zda je zboží skutečně zlevněné a zda nákupem takového zboží ušetříte. Stává se, že někteří obchodníci před začátkem výprodeje některé zboží zdraží a potom zlevní. To se pak prodává za stejnou cenu, ale s upozorněním na „slevu“ vypadá nákup atraktivněji.

Je také vhodné si ověřit, zda daný produkt nepořídíte jinde, za výhodnější cenu. V kamenném obchodě se historie ceny ověřuje hůře, ale na internetu je to hračka. Pomocí cenového srovnavače Heureka.cz si v detailu každého produktu můžete ověřit, zda nebyla cena nedávno navýšena, a nyní snížena prezentovana jako slevová. Dále si můžete vybrat obchodníka, který nabízí zboží za nejpřijatelnější cenu. Dejte si však také pozor na podezřele nízké ceny. (Vizte článek o nekalých intertenových obchodnících.)

Ukázka vývoje ceny na Heureka.cz

Zlevněné ledničky

Zlevněné mobily

Záruka na zlevněné zboží

I na zlevněné zboží platí zákonná záruka 24 měsíců.

Pokud je zboží zlevněné pro vadu výrobku, na danou vadu se záruka nevztahuje, na ostatní vady záruka platí a zákazník by měl být    o důvodu slevy informován a popis vady by měl být popsán na dokladu o koupi.

Zlevněné foťáky

Zlevněné mikrovlnky

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS