.

Praktické rady na zrychlení chytrého telefonu s OS Android

,
Praktické rady na zrychlení chytrého telefonu s OS Android

Operační systém Android má v současné době většina chytrých telefonů, přičemž se neustále zlepšuje a přináší další inovace. Stalo se to snad už každému z nás. Koupíte si nový telefon, provedete základní nastavení, nainstalujete základní balíček aplikací, připojíte se na Google účet. Ze začátku vše funguje dokonale, přidáváním dalších aplikací se však telefon stává pomalejší než kdysi. Někdy stačí velmi málo, aby se mobil stal zase použitelným. Co udělat, aby znovu zrychlil?

Jak vyčistit a zrychlit zpomalený telefon

Vymazání mezipaměti

Vyrovnávací paměť tzv. cache slouží k zrychlování telefonu. Umožňuje aplikacím ukládat data a zrychluje jejich start. Současně se do mezipaměti ale ukládají i dočasné internetové soubory. To jsou data obsažená na internetových stránkách, která při dalším zobrazení bere prohlížeč právě z mezipaměti a již je nestahuje z internetu. Načítání stránek je tak rychlejší. Po určité době ale může být velikost paměti značná a to telefon naopak zpomaluje. Je proto vhodné mezipaměť průběžně promazávat. Nástroj na vymazání cache najdete v nastavení Andoridu. Klikněte na nastavení a poté na úložiště, zobrazí se informace kolik zabírají určité kategorie datového prostoru. V těchto kategoriích vyhledejte položku Data uložená v mezipaměti, tam zjistíte objem vaší mezipaměti a ji můžete také celou vymazat.

Odstraňte nepotřebné Widgety

Jde o miniaplikace na ploše, jako jsou hodiny, počasí, záložky prohlížeče. Některé miniaplikace jsou tak nešetrné, že je to jako byste měli aplikaci neustále spuštěnou. Zbavte se zbytečných widgetů, ušetříte i výdrž baterie. Postačí na nich podržet prst a odebrat je do koše.

Vymažte nepotřebné aplikace a programy

Zpomalení telefonu může způsobit také příliš mnoho spuštěných aplikací, které běží na pozadí. Jaké aplikace máte právě spuštěné zjistíte v nastavení v seznamu aplikací. Zde také zjistíte kolik spuštěné aplikace zabírají místa v rychlé paměti. Postupně si je projděte a zvažte, zda musíte všechny mít. Nepotřebné aplikace odinstalujte, nebo alespoň zakažte. Dávejte si ale pozor, pokud vypnete některou systémovou službu, telefon může přestat fungovat a vy ho budete muset restartovat. Proto vypínejte programy, o kterých jste přesvědčeni, že jsou zbytečné. Čištění RAMky provádějte pokud je to opravdu nezbytné. Častým čištěním RAMky byste naopak systém Android zpomalili. Na paměťové kartě byste měli mít zhruba 20 % vnitřního prostoru volného. Raději si pořiďte novou paměťovou kartu, která data pojme, případně zálohujte soubory do Cloudu.

Spořič dat

Pokud používáte k přístupu na internet prohlížeč Chrome, aktivujte si spořič dat. Nejen že spořičem ušetříte energii, ale také zrychlíte načítání a snížíte spotřebu mobilních dat.

Vypněte animace

Aktivujte si v nastavení Vývojářské možnosti. Uděláte to tak, že sedmkrát klepnete na číslo verze Androidu. Poté ve vývojářském menu najděte animace a vypněte je.

Odinstalujte balast

V nainstalovaných aplikacích se podívejte na záložku Stažené a projděte si aplikace, které jsou v mobilu nainstalované. Zde můžete objevit programy, které se stáhly v balíčku s jinými. Takové aplikace odinstalujete. Stejně tak si pozorně projděte předinstalované aplikace které se v telefonu nacházely po prvním spuštění. Je možné, že je ani nepoužíváte. Pokud aplikace nepůjde odinstalovat můžete alespoň zakázat její start.

Stáhněte si na optimalizaci aplikace

Pro snadnější čištění telefonu si můžete stáhnout aplikaci, tzv. cleaner, který se o čištění telefonu postará za vás.
Několik nejlepších nástrojů:

Super Cleaner

Tato aplikace je k dispozici zdarma, Ovládání je v angličtině. Aplikace vám nabídne po kliknutí na ikonu odpadkového koše několik položek, které hodlá vymazat a objem dat, které získáte. Po kliknutí na určitou položku se zobrazí obsah a zobrazí se, které dočasné soubory chce aplikace vymazat. Poté postačí zmáčknout Clean. Aplikace také nabízí šetřič baterie Battery Saver, čímž docílíte spotřebu energie. Dále program nabízí pokročilé čištění souborů, antivirus, funkci na čištění notifikací a nástroj pro uzamčení aplikací.

Clean Master

Clean Master je jednička v uvolňování paměti a čištění pozůstatků aplikací, čímž zrychlí vaše zařízení. Ovládání je v angličtině. K dispozici je i odlehčená verze Clean Master Lite. Tato aplikace sama vyhledá soubory a navrhne jejich odstranění. Aplikace nabízí i pokročilé čištění Advanced Cleaning, zobrazuje nabídky aplikací, které zabírají hodně prostoru. Zobrazuje také neposlouchané skladby, starší SMS zprávy, podobné fotografie, velká videa a jiné velké soubory.

All-in-One Toolbox

Nejlepší Android čistič a paměť booster All-In-One Toolbox, vybaven 29 Android Systémové nástroje, je navržen tak, aby vyčistil nevyžádané soubory, boost paměť, chránil soukromé informace a zrychlení . Android s čištěním one-tap. All-In-One Toolbox umožňuje odinstalovat nechtěné aplikace, přesunout aplikace na kartu SD, zakázat spuštění aplikace ze startu systému, spravovat soubory na SD kartě. Ovládání je v Českém jazyce.

Návrat do továrního nastavení

Tohle je radikální krok, sáhněte k němu až když ty předchozí nepřinesou požadovaný efekt. Počítejte s tím, že návrat do továrního nastavení smaže veškerý obsah telefonu, poté budete muset vše opět nainstalovat a nastavit veškeré aplikace.

Hodnocení Praktické rady na zrychlení chytrého telefonu s OS Android

Ohodnoťe náš článek Praktické rady na zrychlení chytrého telefonu s OS Android. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Praktické rady na zrychlení chytrého telefonu s OS Android

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS