Přípravky na čistění odpadů nemusíte kupovat. Vyrobíte si ho ze surovin, které máte doma

,
Přípravky na čistění odpadů nemusíte kupovat. Vyrobíte si ho ze surovin, které máte doma

Ucpaný odpad není příjemná záležitost a navíc se z něj line nepříjemný zápach. Tuto zkušenost má asi každý z nás. Nemusíte hned volat instalatéra, ucpaný odpad můžete vyčistit sami přírodní cestou a z ingrediencí, které najdete doma.

Ucpaný odpad u dřezu, vany či umyvadla je jeden z nejčastějších problémů v domácnosti. Voda odtéká pomalu, nebo vůbec a po bytě se šíří nepříjemný zápach. V kuchyni jsou na vině nejčastěji zbytky jídla, tuk a jiné nečistoty. V koupelně zase vlasy, vousy a chlupy, které se v odpadu usazují a postupně zde hnijí.

Zvládnete to sami

Ucpaný odpad je nepříjemnou komplikací, ale není nutné hned volat instalatéra, který si za vyčištění naúčtuje nemalou částku. Navíc, pokud se jedná o havarijní zásah, budete platit příplatek. Ve velké většině případů je možné odpad vyčistit svépomocí a ušetřit tak peníze za odborníka.

Babské rady na ucpaný odpad

Většina z nás sáhne po pomocníkovi z drogerie, který je plný chemie, která neprospívá našemu zdraví ani životnímu prostředí. Zanesené odpady přitom lze vyčistit přírodní cestou. Způsobů jak vyčistit odpad svépomocí je hned několik.

Jedlá soda a ocet

Pokud máte odtok velmi znečištěný, použijte na jeho čištění směs sody a octa. Větší sáček jedlé sody nasypte do sifonu, přilijte hrnek octa, nechte čtvrt hodiny působit a poté zalijte vroucí vodou. Celý proces zopakujte 2x.

Soda

150 g sody nahřejte na pánvi. Jakmile bude mít soda jemnější strukturu, odstavte ji a nechte zchladnout. Poté přidejte 200 ml vody a důkladně promíchejte. Vlijte do odpadu a nechte působit ideálně přes noc.

Prášek do pečiva nebo sůl

Prášek do pečiva nasypte do odpadu a zalijte horkou vodou. Na středně ucpaný odpad stačí jen nasypat do odpadu sůl a za hodinu ho prolít horkou vodou. Nechte působit zhruba půl hodiny a propláchněte. V případě potřeby můžete celý postup zopakovat.

Coca –Cola

Coca – Colu používejte spíše na pravidelné bázi, s většími usazeninami si pravděpodobně neporadí.

Kyselina citrónová

Z půl litru vody a dvaceti gramů kyseliny citronové připravte roztok, který přivedete k varu a následně ho nalijete do dřezu. V případě potřeby postup opakujte.
Uvedené suroviny mají při čištění odpadů velký potenciál. Některé fungují spíše na prevenci, jiné si poradí i s hodně znečištěným odpadem.

Jak použít zvon

Zvon na odpad má doma zřejmě každý. S jeho pomocí vytvoříte silný tlak, který ucpaný odpad prorazí. Při čištění je také zapotřebí ucpat přepad mokrým hadrem, aby vznikl přetlak. Obvykle stačí pár prudších pohybů a odpad bude zase odtékat.

Jak na to?

U umyvadla, dřezu nebo vany, zašpuntujte odtok a napusťte je teplou vodou přibližně do poloviny, mokrým hadrem ucpěte přepad. Poté odtok odšpuntujte a nasaďte na něj zvon a vytvářením podtlaku se pokuste odpad protáhnout. Pumpujte tak dlouho, dokud se do vody nezačnou dostávat naplaveniny z odpadu a voda nezačne volně odtékat ve víru.

Vyčistěte sifon

Pokud čištění nepomohlo, možná je ucpaný sifon. I jeho čištění zvládnete svépomocí.
Připravte si gumové rukavice, hadr a kyblík, do kterého po odšroubování sifonu odteče voda a usazené nečistoty, které se v něm nachází. Při rozebírání sifonu rovnou zkontrolujte i těsnění, pokud je tvrdé nebo se drolí, vyměňte ho. Pročistěte sifon pružinou. Pokud je sifon ve velmi špatném stavu, bude možná nutné ho vyměnit. Seženete ho v instalatérských potřebách nebo v hobby marketech.

Hodnocení Přípravky na čistění odpadů nemusíte kupovat. Vyrobíte si ho ze surovin, které máte doma

Ohodnoťe náš článek Přípravky na čistění odpadů nemusíte kupovat. Vyrobíte si ho ze surovin, které máte doma. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Přípravky na čistění odpadů nemusíte kupovat. Vyrobíte si ho ze surovin, které máte doma

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS