Problémy s Wi-Fi? Udělejte ze svého mobilu hotspot pro počítače

,
Problémy s Wi-Fi? Udělejte ze svého mobilu hotspot pro počítače

Věděli jste, že můžete sdílet internet z telefonu do tabletu nebo počítače? Tato možnost je užitečná zejména na cestách nebo v situacích, kdy jsou doma problémy s Wi-Fi. Je to opravdu jednoduché.

Jak sdílet internet z telefonu do tabletu nebo počítače a jak propojit tablet a počítač s telefonem?

Při provádění tohoto typu provozu je třeba věnovat pozornost nejen technickým otázkám provedení takového spojení, ale také důležitým aspektům souvisejícím s jeho bezpečností. Spuštění Wi-Fi hotspotu je v systému Android možné i u velmi starých zařízení, což je výhoda. Zjistěte, jak volat pomocí různých typů zařízení a jaké výhody to přináší.

Pozor na množství spotřebovaných dat

U Wi-Fi se v dnešní době málokdy řeší limit pro přenosná data, u mobilních sítí na to ale musíte myslet. Mějte na paměti, jak máte velký balík dat k dispozici, internet může fungovat i po jejich vyčerpání, ale bude zpomalený. Je potřeba si uvědomit, že webové stránky načtené v počítači spolknou více dat než mobilní verze čí aplikace.
Existují situace, kdy některá zařízení nemají přístup k síti. Například ta, která disponují pouze Wi-Fi adaptérem. Mobilní sítě jsou téměř všude, zatím co Wi-Fi sítě pouze v obydlených oblastech, mohou být omezené, bez hesla nepřístupné, pomalé. Proto majitelé chytrého telefonu mobilní data sdílí dál, řešením je Wi-Fi hotspot.

Jak sdílet internet z telefonu do tabletu či počítače? Krok za krokem

Dovolená, služební cesta, víkend mimo město – v životě je mnoho situací, kdy nemáme k dispozici Wi-Fi připojení k internetu. Někdy je pauza od sítě opravdová úleva, ale často je velmi potřebná, byť jen na okamžik. Naštěstí má v dnešní době téměř každý z nás internet v telefonu. Malá obrazovka však nemusí stačit k tomu, abyste se mohli věnovat důležitým záležitostem nebo sledovat film na Netflixu. Proto se vyplatí znát efektivní způsoby sdílení internetu z telefonu na tablet nebo počítač. Sdílení internetu z telefonu do tabletu nebo počítače nic nestojí – samozřejmě kromě nákladů na spotřebu balíčku. Pokud máte ve svém smartphonu například 10 GB k využití každý měsíc, sdílením s jiným zařízením se tento balíček zmenší. Spotřebu dat můžete kdykoli zkontrolovat v nastavení telefonu. Jak sdílet internet na Samsung, LG, Xiaomi, iPhone nebo jiném typu smartphonu? Kroky jsou velmi podobné. Popisujeme je níže.

Kdy je užitečné sdílet internet z telefonu do tabletu?

Odpověď na otázku, jak sdílet internet z telefonu do tabletu, může být nesmírně užitečná. To je zvláště užitečná funkce, když dojde k selhání Wi-Fi a použití tabletu či počítače je nezbytné. Díky tomu můžete bez problémů provádět převod, kontrolovat e-maily nebo vykonávat jiné činnosti na síti a ne nutně používat telefon druhé osoby, což může být nepříjemné a nepohodlné. Možnost sdílení internetového připojení se skvěle hodí i na cestách, kdy k němu nemají přístup lidé v okolí, dochází jim poskytovaný datový balíček nebo prostě chtějí v síti dělat něco jiného než majitel telefonu zároveň. Tablety a počítače mají také mnohem větší displej než telefony. Proto při provádění detailních prací, které vyžadují přesnost, je jednodušší a pro oči výhodnější provést úkol pomocí tabletu nebo počítače. Pak je zpřístupnění internetu pro dané zařízení nesmírně užitečné. Je to výhodné a pohodlné zejména při sledování filmů nebo různých typů grafiky. Sdílení internetu z telefonu do dalších zařízení také pomáhá více příjemcům současně odesílat data nejrychlejší možnou cestou v situaci, kdy není možné zařízení připojit k Wi-Fi síti nebo je zadáno neznámé přístupové heslo.

 Wi-Fi hotspot

Prvním a nejoblíbenějším způsobem přenosu internetu z telefonu do tabletu nebo počítače je vytvoření Wi-Fi hotspotu ze smartphonu. Jak to udělat? Přejděte do Nastavení telefonu. Najděte kartu Mobilní sítě, Připojení nebo Tethering a poté Sdílení internetu nebo Přenosný hotspot. Název se může lišit v závislosti na modelu telefonu a verzi operačního systému. Zapněte přenosný hotspot, sdílení internetu a podobně. V této záložce můžete také nastavit datový limit, název hotspotu a heslo. Můžete také zapnout možnost snížení spotřeby baterie. Hotspot je připraven! Můžete jej ovládat pomocí zástupce na hlavním panelu. Chcete-li hotspot Wi-Fi vypnout, přejděte znovu na kartu Sítě, Tethering nebo podobnou kartu a poté přepnutím tlačítka vypněte sdílení.

Bluetooth tethering

Druhý způsob připojení internetu z telefonu k tabletu nebo počítači je přes Bluetooth tethering. Operace je velmi podobná. Nejprve zapněte Bluetooth v Nastavení telefonu a spárujte svůj smartphone s tabletem nebo počítačem, se kterým chcete sdílet internet. Na záložce Networks, Connections nebo podobné najděte možnost Bluetooth tethering (název se může lišit v závislosti na modelu telefonu a operačním systému). Zapněte Hotspot / Tethering přes Bluetooth. Získejte připojení k internetu na spárovaném zařízení.

USB tethering

Poslední možností, jak propojit telefon s tabletem a sdílet internet z mobilu do tabletu či notebooku, je použití USB kabelu. I zde je postup velmi podobný. Kde začít? Připojte svůj smartphone k tabletu nebo počítači pomocí kabelu USB. Přejděte na kartu Mobilní sítě, Připojení nebo podobnou kartu a najděte možnost Sdílení internetu. Vyberte USB Tethering / Router. Připojte se k internetu z telefonu na počítači nebo tabletu.

Jak sdílet internet z iPhone?

Nakonec odpovíme na otázku, jak připojit tablet k internetu přes iPhone. Je to stejně snadné jako u smartphonů s jiným operačním systémem. Otevřete Nastavení a vyhledejte karty Mobilní a Osobní hotspot. Pokud se chcete připojit k internetu přes Bluetooth, musíte jej nejprve zapnout. Zapněte možnost Povolit ostatní. Nakonfigurujte název zařízení a heslo. Připojte se k internetu z vašeho iPhone na vašem zařízení (tablet nebo počítač).

Na co byste měli pamatovat při sdílení internetu z telefonu do tabletu a počítače?

Propojení telefonu s tabletem a dalšími zařízeními, zejména prostřednictvím sdílení internetu, může být nebezpečné. To platí zejména v případě, že je činnost vykonávána na veřejném místě, kde je přítomno mnoho osob vybavených podobnými zařízeními. Pak hrozí viry v zařízení, ale i další osoby připojující se k dané síti a využívající daný datový limit. Abyste tomu zabránili, měli byste přístup k internetu vždy chránit heslem. Pamatujte, že sdílení internetu z telefonu do jiného zařízení zabírá nejen mobilní data, ale také hodně baterie. Pokud lidé využívající připojení cestují nebo jsou mimo domov, je dobré mít s sebou další zdroj energie a nabíječku. Pokud ze svého smartphonu děláte hotspot, čas od času zkontrolujte jeho úroveň nabití. Vyplatí se také čas od času zkontrolovat, jaká zařízení jsou k telefonu připojena. Je také třeba připomenout, že telefon připojený k dalšímu zařízení se zahřívá mnohem rychleji. Dlouhodobé přehřívání může vést k poškození zařízení nebo jeho nesprávné funkci. V situaci, kdy používání sdílení internetu trvá déle, je dobré si občas udělat přestávku.
Než Wi-Fi hotspot poprvé zapnete, proveďte základní nastavení. K této konfiguraci se dostanete klepnutím na řádek s názvem funkce.
Název sítě – SSID je název, pod kterým bude tato bezdrátová síť viditelná z ostatních zařízení.
Zabezpečení – určení, jakým způsobem bude zabezpečena síť proti nepovolenému připojení. Standardně se používá WPA2-Personal (WPA2-PSK).
Heslo – zadejte kombinaci znaků pro nastavení silného hesla.
Pásmo – u novějších telefonů můžete zvolit 2,4HGz frekvenci, ale také 5GHz hladinu, pro kvalitnější připojení. Pokud máte starší zařízení a nejde připojit, zkuste 5GHz vypnout.

 

Hodnocení Problémy s Wi-Fi? Udělejte ze svého mobilu hotspot pro počítače

Ohodnoťe náš článek Problémy s Wi-Fi? Udělejte ze svého mobilu hotspot pro počítače. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasování, průměr: 4,80 z 5)
Loading...

Podobné články k Problémy s Wi-Fi? Udělejte ze svého mobilu hotspot pro počítače

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS