Snadné tipy pro dokonalé vyčištění mikrovlnné trouby bez chemie

,
Snadné tipy pro dokonalé vyčištění mikrovlnné trouby bez chemie

Mikrovlnná trouba je často používaným spotřebičem v domácnosti. Čištění mikrovlnné trouby patří k méně příjemným částem úklidu, obzvlášť, když fleky od ohřívaného jídla nechtějí pustit. Na trhu je celá řada chemických prostředků, které mastnotu a zbytky jídla zaručeně odstraní, ale poté je potřeba troubu pořádně vyčistit abyste zabránili proniknutí chemických látek do jídla a odstranili zápach chemikálie. Pokud nechcete používat chemické prostředky vyzkoušejte jednoduché triky, díky kterým mikrovlnou troubu zbavíte zaschlých nečistot rychle a ekologicky.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez chemie

Na čištění mikrovlnné trouby vám postačí voda pár citrusů, či ocet. Na špinavou troubu můžete použít také sůl. Výsledek vás překvapí!

Čištění pomocí octa

Co budete potřebovat
Stačí si připravit hrnek vhodný do mikrovlnky, ½ hrnku vody a ½ hrnku octa.

Postup
Smíchejte ½ hrnku vody a ½ hrnku octa. Vložte do mikrovlnky a zapněte ohřev na nejvyšší výkon a nechte směs v misce několik minut přejít varem. Poté opatrně vyndejte hrnek s tekutinou a troubu vytřete jemným hadříkem.

Čištění pomocí citronu

Co budete potřebovat
Misku vhodnou do mikrovlnky, pár plátků citrónu.

Postup
Do misky s vodou vložte pár plátků citrónu, nebo z něj vymačkejte šťávu a vložte do mikrovlnné trouby. Nastavte ohřev na nejvyšší stupeň na 5 minut. Uvolněná vlhkost spolu s citronem naruší mastnotu a připečené nečistoty, které pak setřete vlhkým hadříkem. Citron navíc příjemně celou mikrovlnku provoní.

Dvojí síla citrusů

Co budete potřebovat
Citrón a pomeranč

Postup
Skvělý trik, jak vyčistit opravdu špinavou mikrovlnku jen pomocí citrónu a pomeranče. Pomeranč zachytí mastnotu, citron mikrovlnku zbaví zápachu a pára uvolní nános spečenin.
Do misky s vodou rozkrájejte citrusy a troubu zapněte na 5 minut na nejvyšší výkon. Nečistoty ze stěn poté pohodlně a lehce setřete pomocí houbičky, případně plastové drátěnky.

Při napařování mikrovlnné trouby můžete do misky vložit párátko. Případné bublinky, které by vedly k explozi se vytvoří kolem párátka a voda neexploduje.

Na špinavou troubu pomůže i sůl

Jako přírodní čisticí písek na špinavou troubu můžete také použít sůl. Do trouby vysypte kuchyňskou sůl, troubu zapněte a nechte sůl žárem zhnědnout. Tím se odstraní mastnota, kterou jednoduše vysajete nebo vymyjete vlhkým hadříkem.

Hodnocení Snadné tipy pro dokonalé vyčištění mikrovlnné trouby bez chemie

Ohodnoťe náš článek Snadné tipy pro dokonalé vyčištění mikrovlnné trouby bez chemie. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Snadné tipy pro dokonalé vyčištění mikrovlnné trouby bez chemie

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS