.

Srovnání pracích prášků 2019

,
Srovnání pracích prášků 2019

Výběr toho pravého pracího prášku není až tak jednoduchý jak se na první pohled zdá. Na trhu je spousta druhů od různých výrobců. Důležité je, aby byl účinný, kvalitní a dobře odstraňoval skvrny, aniž by zanechával nežádoucí stopy na oblečení. Zásadním kritériem pro výběr je, zdali chcete prášek, gel, nebo gelové kapsle a na jaké prádlo je daný produkt určený.

Jak vybrat prací prášek?

Kromě klasické varianty pracího prášku najdete na trhu i alternativy v podobě tekutých prostředků nebo gelových kapslí. Důležité je, zdali chcete prášek na bílé, barevné nebo černé prádlo. Tyto prášky se liší především ve složení přidaných látek. Nejlevnější jsou sypké prací prášky, nejdražší variantou jsou gelové kapsle.

Sypký prací prášek

Hlavní předností sypkého pracího prášku je silný účinek. Používá se hlavně na praní bílého prádla, často obsahují bělidla nebo jiné pomocné složky, které zajišťují dlouho trvající zářivost. Dokážou odstranit zašlé skvrny, např. od jídla, trávy, bláta a krve. Sypký prací prášek je nejdostupnější a nejlevnější variantou na trhu. Nevýhodou je riziko vzniku skvrn při nedostatečném rozpuštění prášku, především u levných pracích prášků.

Tekutý prací prášek

Tekuté prací prostředky bývají velmi šetrné a dokážou zabránit vzájemnému obarvení textilií nebo blednutí barev. Jejich hlavní výhodou je, že neobsahují bělidla a naopak v sobě mají neiontové tenzidy, které chrání vlákno prádla. Rychle se rozpouští ve vodě a nezanechávají skvrny na oblečení. Nevýhodu je vyšší pořizovací cena oproti prášku.

Gelové kapsle

Gelové kapsle jsou v obalu, který je rozpustný ve vodě. Jednoduše celou hodíte rovnou do bubnu pračky. Jedná se o maximálně koncentrovaný prací gel sestávající ve většině případů z většího množství účinných složek, mají větší účinek na odstraňování skvrn, než gel. Jejich největší výhodou je univerzálnost použití na bílé i barevné oblečení. Nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena.

Alergie na prací prášek

Pokud víte, že jste alergičtí na některé látky, které se nachází v pracím prášku, zkontrolujte si jejich množství na etiketě. Výrobci mají povinnost na obalu uvádět alegeny, kdy je výskyt dané látky nad 100 mg na 1 kg. Můžete si vybrat i ekologické prášky, u nich však musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady.

Cena

Cena pracích prášků, gelů či kapslí se samozřejmě liší, podle toho, jaké variantě dáte přednost, jak velké balení si zakoupíte a od jakého výrobce. Na trhu naleznete méně kvalitní prášky od méně známé a levnější značky, ty pořídíte do 100 Kč v menších baleních do 1,6 kilogramu.
Od 100 do 300 Kč naleznete většinu kvalitních prášků. A to v kategorii sypkých tekutých i kapslí. Vybírat si můžete mezi produkty na černé, barevné i bílé prádlo.
Od 300 Kč zakoupíte větší balení. Jejich hmotnost může přesahovat 15 kilogramů a pořizovací náklady se mohou pohybovat až 1 500 Kč.

Tipy na praní prádla

Před samotným praním si prádlo roztřiďte na bílé, barevné a černé a podle materiálu, který chcete prát. Některé oblečení můžete ptát na 60 °C a více, jiné jen na 30 °C. Nepřetěžujte pračku, nechte vždy část volného bubnu, aby mohlo docházet ke správnému praní prádla. Při dávkování pracího prášku se řiďte mírou ušpinění prádla, ale také jeho hmotností a zaplněním bubnu. Dávkování prášku vždy uvádí výrobce.

10 nejlepších pracích prášků podle testu

Persil Color Megaperls prací prášek 1,11 kg – Kvalitní prací prášek na barevné prádlo. Prášek v mega perličkách je vysoce koncentrovaný, proto je u něho ještě nižší dávkování než u normálního prášku. Složka KALT-AKTIV výborně odstraňuje skvrny z textilií a udržuje zářivé barvy již při nízkých teplotách praní od 20 °C. Prací prášek vypere i ty nejodolnější skvrny od jídla, ovoce a tuků aniž by poškodil vaše oblečení.

NEJLEPŠÍ CENA

Persil Universal Megaperls 20 praní – Výrobce: Henkel Prádlo: bílé a světlé Množství: 20 pracích dávek Hmotnost: 1,48 kg Prací teploty: od 20 °C do 95 °C. Prášek v mega perličkách je vysoce koncentrovaný, proto je u něho ještě nižší dávkování než u normálního prášku. Složka KALT-AKTIV výborně odstraňuje skvrny z textilií a udržuje zářivé barvy již při nízkých teplotách praní od 20 °C. Prací prášek vypere i ty nejodolnější skvrny od jídla, ovoce a tuků aniž by poškodil vaše oblečení. Persil odstraní skvrny a uchová barvy svěží a zářivé.

NEJLEPŠÍ CENA

Weisser Riese Megaperls prášek 20 pracích dávek – Obsahuje unikátní formuli, která zajišťuje svěžest vypraného prádla v bubnu pračky i po dvanácti hodinách. Oblečení zanechává čisté, svěží a příjemně vonící. Teplota praní 20 – 95°C. Varování – Způsobuje vážné podráždění očí.

NEJLEPŠÍ CENA

Ariel Actilift Univerzální prací prášek 1050 g – Kvalitní prací prášek na bílé s stálobarevné prádlo, Univerzální prací prášek od značky Ariel Actilift pro obnovení bílé a zachování barev prádla a pro ochranu vláken.

NEJLEPŠÍ CENA

Spee Megaperls Color prací prášek 1,35 kg – Německý prací prášek na praní barevného prádla. Spee-chytrý způsob praní! Obsahuje unikátní formuli, která zajišťuje svěžest vypraného prádla v bubnu pračky i po dvanácti hodinách. Oblečení zanechává čisté, svěží a příjemně vonící. Obsahuje formuli, která chrání Vaši pračku před usazováním vodního kamene. Vhodný pro praní v pračce i ruční praní.

NEJLEPŠÍ CENA

Frosch prostředek na praní aloe vera 1,35 kg – BIO prací prášek Frosch je vhodný zejména na barevné a tmavé prádlo. Díky speciálnímu složení chrání barvy před blednutím a zabarvením. S obsahem extraktu Aloe Vera. Není vhodný pro praní vlny a hedvábí. Teplota praní 20 – 60°C.

NEJLEPŠÍ CENA

Dash Pulver prací prášek Alpen Frische 18 pracích dávek – Prací prášky z Německa Dash Alpská svěžest 18 PD jsou jedny z nejvíce oblíbených pracích prášků v Německu. Působí hluboko ve vláknech textilií, spolehlivě odstraní všechnu nečistotu, včetně zaschlých skvrn a fleků. Ideální a vhodný prací prášek na bílé a stálobarevné prádlo.

NEJLEPŠÍ CENA

Sunil Color prášek na praní 15 praní¨- Obsahuje unikátní formuli ochraňující zářivost barev a aktivní odstraňovač skvrn. Teplota praní: 20 – 60°C

NEJLEPŠÍ CENA

Weisser Riese Kraft Pulver 44 pracích dávek – Prací prášek s dlouholetou tradicí na bílé a světlé prádlo. Má silné čistící schopnosti a dlouhotrvající svěží vůni. Zajistí jasné živé barvy a ochrání vlákna proti zašpinění, již při praní na 20 °C. Prací prášek obsahuje změkčovače vodního kamene a tím chrání vaši práčku. Prostředek není vhodný na praní vlny, hedvábí, barevného a černého prádla.

NEJLEPŠÍ CENA

Ecover prací prášek na barevné prádlo 1,2 kg – Prací prášek na barevné prádlo s novým, a navíc koncentrovaným složením. Jemně parfemován přírodními esencemi. Díky novému složení pere prášek efektivněji, a to i při nižších teplotách. Účinně vypere odolnou špínu a skvrny různého druhu už při 30° a přitom zachováte zářivé barvy vašeho oblečení.

NEJLEPŠÍ CENA

Nejprodávanější prací prášky Heureka

Woolite Extra Color Protection tekutý prací prostředek 4,5 l – Woolite Color je zárukou, že vaše oblečení zůstane dlouho jako nové co se týče barev, ale i tvaru. Chrání ho totiž před ztrátou tvaru, poškozením vláken a vytvářením žmolků.

NEJLEPŠÍ CENA

Lovela Color tekutý prací prostředek 50 praní 4,7 l – Lovela prací gel určený na barevné prádlo byl speciálně vyvinutý pro extra citlivou dětskou pokožku již od narození a pro pokožku náchylnou k alergiím. Exkluzivní hypoalergenní složení je klinicky testované a jedním balením gelu vyperete 50 praček prádla.

NEJLEPŠÍ CENA

Ariel Mountain Spring 3v1 gelové kapsle 80 ks – Výjimečné čisticí účinky v jedné malé kapsli. Kapsle na praní prádla Ariel Mountain Spring 3v1 mají unikátní vícekomorový design, který udrží složky stabilně oddělené do doby, než se namočí, což zaručuje super koncentrované čisticí účinky. Inovační obal kapslí na praní prádla Ariel se v kontaktu s vodou zcela rozpouští a uvolňuje účinné látky, které si poradí s celou škálou různých skvrn s tou správnou dávkou pracího prostředku.

NEJLEPŠÍ CENA

Hodnocení Srovnání pracích prášků 2019

Ohodnoťe náš článek Srovnání pracích prášků 2019. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Srovnání pracích prášků 2019

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS