.

Velké srovnání televizí 2019 do 10 000 Kč

,
Velké srovnání televizí 2019 do 10 000 Kč

Chystáte si pořídit novou televizi a máte omezený rozpočet? Dnešní trh nabízí velký výběr televizorů, v obchodech vás lákají ke koupi pěknými obrázky, které na nich běží ty jsou ale často upraveny pro předvedení barev. Jak na nich ale bude vypadat skutečné vysílání? Při výběru televize je potřeba zvážit, co od televize očekáváte, jak často ji budete sledovat a kolik do nové televize hodláte investovat. Od toho se odvíjí parametry, na které je třeba se před nákupem zaměřit. Poradíme vám, jak při nákupu televize postupovat.

Jak vybrat televizi

Jak velká by televize měla být

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru je velikost úhlopříčky. Úhlopříčku je nutné volit podle vašich prostorových možností a preferencí. Velikost televizice vybírejte podle vzdálenosti, z které na ní budete koukat. Optimální vzdálenost by měla odpovídat 2,5–3 násobku úhlopříčky. Například televize s úhlopříčkou 1 m je optimální sledovat ze vzdálenosti 2,5–3 m.

Jaký signál budete přijímat

Dnes jsou televize vybaveny zabudovanými digitálními tunery. Zcela zásadní je způsob, jakým přijímáte televizní signál. Podle toho vybírejte tuner, což je zařízení umožňující zobrazit signál na obrazovce. Existují tři základní druhy televizního vysílání – pozemní, kabelové a satelitní. Při výběru je už dnes nutné vybírat modely s DVB-T2 a kodekem HEVC (H.265), které se v budoucnu stane jediným způsobem, jak přijímat pozemní vysílání.
Pozemní tuner – DVB-T – DVB-T2 přijímá běžné televizní programy. Televize si je obvykle dokáže sama naladit, zdarma jich je okolo 20 a příjmu vám postačí pokojová anténa. Novinkou je stabilnější DVB-T2 tuner. Kompletní přechod na tento typ vysílání má být dokončen v roce 2020. Definitivní vypnutí DVB-T je plánováno na 1.2.2021. To znamená, že tou dobou musíte mít televizi co podporuje DVB-T2 nebo zakoupit externí DVB T2 set top box.
Kabelový tuner – DVB-C signál není přenášen přes anténu jako u pozemního, ale přes kabel.
Satelitní tuner – DVB-S2.přijímá satelitní programy. Nepotřebujete externí přijímač, satelitní kartu vložíte i s kabelem přímo do televize.

Technologie zobrazování

LCD televize – zaměřte sena pozorovací úhly, tedy pod jakým úhlem šikmého pozorování bude obraz stále stejný a nebude vykazovat změny jasu, kontrastu a barevné reprodukce. Dále na způsob podsvícení. LCD televize s LED podsvícením se od klasických LCD modelů liší tím, že místo několika zářivých trubic používají k podsvícení stovek světélkujících diod.
OLED – je velice podobná klasické LED televizi, ale už v ní nenajdete nic z LCD – obraz vychází přímo z diod. Díky tomu je obraz maximálně reálný a barvy přirozené.
QLED – je rozšířením běžných LCD televizí podsvícených LED diodami. Díky plynulému přechodu mezi barvami dokážou zobrazit mnohem více odstínů a obraz je na první pohled živější.
Smart – neboli chytrá televize umožňuje připojení k internetu, používání různých webových služeb a internetových aplikací.

Konektory

Základem všech HD televizí je sdružený audio/video konektor HDMI, jímž televize propojíte s přehrávači HD obsahu, ať už je to blu-ray, herní konzole nebo počítač. Zpravidla na televizích najdete i konektor USB či čtečku karet. Pokud je televize vybavena síťovým rozhraním (ethernet, wi-fi), lze přehrávat hudbu, filmy a fotografie sdílené v domácí počítačové síti.

Jas

Vyjadřuje svítivost televizoru měřenou při zobrazení bílé barvy. Je vyjádřena v jednotkách svítivosti –kandelách (cd). Jas je důležitý především ve světlých podmínkách, například za ostrého denního světla, ale v tmavých nočních podmínkách může být vysoká svítivost i na škodu. Proto odborníci doporučují při výběru volit televizory okolo hodnoty 500 cd/m2.

Kontrast

Kontrast měří živost barev zobrazených na obrazovce televizoru. Kontrast se vyjadřuje poměrem svítivosti černé a bílé barvy, udávané v luxech. Čím větší kontrast bude váš televizor mít, tím bude zobrazení barev živější a reálnější. Běžné hodnoty kontrastu se pohybují okolo 1500:1.

Odezva

Odezva vyjadřuje, jak rychlou schopností přeměnit jednu barvu do jiné barvy televize disponuje. U šedé barvy se mohou moderní televizory dostat k odezvě pod 5 milisekund, u barvy bílé pak standardně trvá odezva déle než 10 milisekund. Maximální hranice, která je pro televizory určené k běžnému používání (nikoliv hrání náročných her) vhodná, je někde okolo 10 milisekund.

Nejlepší televize do 10 000 Kč dle Heureka.cz

Samsung UE43RU7172 – 4K UltraHD TV s rozlišením 3840×2160 v úhlopříčce 108 cm (43”), HDR, UHD Dimming, tunery DVB-T/T2 (HEVC/H.265)/S2/C, Wi-Fi, Bluetooth, LAN, DLNA, HbbTV 1.5, webový prohlížeč, Dolby Digital Plus, párování s mobilním zařízením, zrcadlení obrazu Miracast, přehrávání z USB. Připojení 3× HDMI 2.0, 2× USB 2.0, optický audio výstup, komponentní vstup, kompozitní vstup.
RECENZE A CENY

Samsung UE50RU7172 – Smart LED televizor Samsung UE50RU7172 v černém barevném provedení s sebou přináší obraz plný ostrých detailů a jasných barev, čímž potěší nejednoho filmového nadšence. Na obrazovce Samsung UE50RU7172 se 50″ úhlopříčkou (126 cm) se zobrazuje obsah ve špičkové kvalitě s rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160), které vám přináší nevídanou obrazovou kvalitu. S technologií PourColor si vychutnáte skutečně přirozené odstíny barev. Uvnitř zařízení se nachází hardware s UHD procesorem, který se postará o optimalizaci kontrastu či přehrávání videa s vysokým dynamickým rozsahem. K ovládání televizoru Samsung UE50RU7172 a zařízení k němu připojených Vám již bude stačit pouze jediný ovladač – postará se o to funkce One Remote Experience.

RECENZE A CENY

Philips 32PFS5803 – 32″ Full HD Smart TV • rozlišení 1920×1080 px • technologie Pixel Plus HD • DVB-T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitální standard • Wi-Fi • LAN • zvukový výkon 16 W • 2× HDMI • 2× USB • operační systém Saphi TV. Pokud se nespokojíte s „obyčejnými“ HDTV, je tento model s Full HD obrazovkou tou správnou volbou. Dokáže totiž vykreslit ostré detaily v kombinaci s nadstandardním jasem, nejlepším kontrastem a maximálně věrnými barvami. Díky tomu se výrazně přibližuje realitě. Jednou z jeho hlavních předností jsou funkce Smart TV díky systému Saphi TV. Za jeho asistence lze prohlížet webové stránky, sledovat videa z YouTube nebo se nechat ohromit širokou paletou obsahu z HbbTV. Stačí se připojit k Wi-Fi. To nabídka klasického vysílání se nabízí skrze DVB-T2/C/S2 tuner, který nejenže umožňuje přijímat satelitní programy, ale jste s ním připraveni i na budoucí změny ve vysílání, což značí digitální standard HEVC (H.265).

RECENZE A CENY

LG 43LK5000 – Televize LED s rozlišením Full HD a úhlopříčkou 108 cm. Tunerová výbava pro příjem digitálního, satelitního a kabelového vysílání. Direct LED podsvícení. Funkce přehrávání obsahu z externího úložiště. Pestrá konektorová výbava (HDMI, optický výstup, USB. Integrované reproduktory s výkonem 10 W a vícerozměrovým ozvučením. Možnost instalace na zeď. Energetická třída A+. Televize LG 43LK5000PLA s Full HD rozlišením a úhlopříčkou 43″ nabízí díky moderním zobrazovacím technologiím ostrý obraz s bohatými detaily a úžasnými barvami. S Direct LED podsvícením dosahuje několikanásobně hlubších odstínů černé a díky bohaté tunerové výbavě zvládá příjem digitálního, satelitního a kabelového vysílání. LG 43LK5000PLA podporuje také funkci programového průvodce (EPG) anebo přehrávání obsahu z externího úložiště. Televize má ve výbavě i sadu integrovaných reproduktorů Dolby Audio s výkonem 10 W a technologií DTS Virtual pro vícerozměrové ozvučení.

RECENZE A CENY

LG 43UM7100 – 43″ 4K Ultra HD Smart TV • rozlišení 3840×2160 px • 4K Active HDR • tuner DVB-T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitální standard • Wi-Fi • Bluetooth • LAN • 3× HDMI • 2× USB • CI slot • zvuk 20 W • operační systém webOS. LG 43UM7100 je velký televizor, na němž si konečně naplno užijete oblíbené filmy a seriály a sportovní přenosy budou ještě dramatičtější. V jeho repertoáru je přitom vše, co moderní divák požaduje – přináší nejen nádherný obraz díky 4K Ultra HD rozlišení a 4K Active HDR pro mnohem lepší kontrast i jas, ale také chytré funkce nebo nádherný design. Užívat si můžete všech výhod Smart TV, a to zásluhou operačního systému webOS, jenž umožňuje například sledovat televizní archivy pomocí podpory HbbTV nebo si vychutnávat nejnovější seriály na Netflixu i se bavit s oblíbenými youtubery na YouTube.

RECENZE A CENY

Hodnocení Velké srovnání televizí 2019 do 10 000 Kč

Ohodnoťe náš článek Velké srovnání televizí 2019 do 10 000 Kč. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Velké srovnání televizí 2019 do 10 000 Kč

Další články s tématikou nákupního rádce:

1 komentář

  1. Mira

    Jednou uvedete rozměr obrazovky 32″ , podruhé 108 cm…..Kdo z amatérů ví co si představit pod 32″ ?

    Odpovìdìt

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS