Tipy, jak se účinně zbavit prachu v domácnosti

,
Tipy, jak se účinně zbavit prachu v domácnosti

Jak se můžete zbavit prachu v domácnosti? V každém domě je prach samozřejmostí. Proč je ho tedy v některých bytech více než v jiných? Složení prachu se liší místo od místa. Záleží na tom, kolik lidí domácnost obývá, zda máme okna na frekventovanou stranu, jak často se větrá, převlékají postele, zda s námi žijí i domácí mazlíčci. Jedna věc je jistá – prach může být nebezpečný, zejména pro alergiky. Zjistěte, jak se zbavit prachu ve vaší domácnosti!

Nejlepší způsob, jak v domácnosti bojovat s prachem, je pravidelné uklízení

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit prachu, je jednoduše pravidelně uklízet. Díky tomu prach nejen pravidelně odstraňujete, ale také snižujete jeho usazování na površích. Základem je vysávání a utírání veškerého nábytku. Takže se vyplatí investovat do dobrého antialergického vysavače. Nezapomeňte také vytírat podlahu!

Odkud pochází prach?

Pamatujte, že záclony, závěsy a koberce jsou skutečným ohniskem prachu. Proto byste je měli čistit alespoň jednou za měsíc a prát při vysokých teplotách. Koberce se zase vyplatí nejen vysávat, ale také pravidelně protřepávat nebo čistit. Věděli jste, že prach ve vašem domě se také usazuje na … stěnách? Mnoho lidí na ně během jarního nebo podzimního úklidu zapomíná. To je ale chyba! Nejlepší je čistit je alespoň dvakrát ročně štětcem nebo mírně namočeným hadříkem.

Jak se mohu zbavit prachu?

Otevřete okna! Větrání vašeho domova je nejen skvělý způsob, jak odstranit nepříjemné pachy, ale také zlepšit cirkulaci a kvalitu vzduchu. Časté větrání také chrání před hromaděním prachu. Větrejte krátce a intenzivně, 15 minut pořádného průvanu je lepší než neustále pootevřené okno.

Záleží na ventilaci?

Stejně jako v případě stěn je i při úklidu velmi často přehlíženým místem ventilace. Zde se bohužel usazuje nejvíce znečišťujících látek, které v případě nesprávné cirkulace vzduchu negativně ovlivňují vzduch a zdraví domácnosti, a proto mřížky nejsou schopny plnit svůj úkol. Jak se z nich zbavím prachu? Stačí je otřít vlhkým hadříkem vodou nebo jemným čisticím prostředkem.

Čistička vzduchu a prach

V našich domovech a bytech se stále více používá čistička vzduchu. Vyplatí se koupit? Nenápadné zařízení může výrazně zlepšit kvalitu ovzduší a odstranit zdraví škodlivé látky. Představují také účinný způsob odstraňování prachu, díky kterému snížíte jeho přítomnost v domácím interiéru. Zvláště doporučujeme koupit čistič vzduchu pro alergiky – zařízení pomáhá v boji proti bakteriím, virům a roztočům, což může vést k nebezpečné alergické reakci a zhoršení zdraví.

Jiné způsoby

Mezi další způsoby, jak se zbavit prachu ve vaší domácnosti, patří udržování tepla v místnostech. Čím vyšší je teplota, tím více znečišťujících látek a mikroorganismů je ve vzduchu. Snažte se udržovat teplotu v místnostech pod 21 stupňů Celsia.
Stejně skvělým způsobem, jak bojovat s prachem, je generální úklid a odstranění věcí, které dosud stály na policích nebo komodách. Právě na nich se usazuje prach a jeho odstraňování je obvykle velmi časově náročné. Je dobré investovat například do skleněných vitrín. Můžete v nich uchovávat předměty, které chcete vidět, aniž by do nich vnikl prach.

Nejprodávanější vysavače

ETA 3519 Avanto

Hoover TE70_TE75011

SENCOR SVC 8621 TI

Kärcher SE 4001

Leifheit Regulus PowerVac 11925

Nejprodávanější meteostanice dle Heureky

Emos E 6018

EMOS E 0042

Emos AOK-5018B

Hyundai WS 2303

GoGEN ME 2930

Hodnocení Tipy, jak se účinně zbavit prachu v domácnosti

Ohodnoťe náš článek Tipy, jak se účinně zbavit prachu v domácnosti. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Tipy, jak se účinně zbavit prachu v domácnosti

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS