.

Tipy jak využít kukuřičný škrob, nejen v kuchyni

Tipy jak využít kukuřičný škrob, nejen v kuchyni

Skoro každá hospodyňka ho má doma ve spíži. Jak již název napovídá, kukuřičný škrob se získává ze zrn kukuřice. Pro svou jedinečnou zahušťovací schopnost se hojně používá do omáček, sosů, polévek, moučníků a přesnídávek. Uplatnění kukuřičného škrobu přesahuje i hranice kuchyně. Na co vše lze kukuřičný škrob použít?

Všestranný pomocník – kukuřičný škrob

Kukuřičný škrob vám poslouží dobře i v domácnosti, lze ho také díky vitamínu B, sodíku, hořčíku, vápníku, železa a dalších prospěšných látek použít i na vlasy nebo pleť.

Na opruzeniny

Opruzeniny z plenek dokážou malé dítě hodně potrápit. Než vyrazíte do lékárny, zkuste kukuřičný škrob. Prášek můžete na vyrážku nasypat, ale můžete vyzkoušet i koupel. Po desetiminutové koupeli, jakmile se léčivé látky absorbují do pokožky, se vašemu miminku nesmírně uleví. Ideální je 1 polévková lžíce na 3 litry vody. Přidat můžete i dětský olejíček.

Proti komárům a na spáleniny

Dlouhý pobyt na sluníčku, nebo chvilka nepozornosti v kuchyni a spálenina je na světě. Nemusíte hned běžet k lékaři pro hojivou mast. Postačí vám troška kukuřičného škrobu.
Rozmíchejte asi 1 lžíci škrobu ve sklenici vody a postupně z ní vypracujte bílou pastu. Jemně směsí potřete bolavou kůži. Nechte chvíli působit a pak omyjte vlažnou vodou. Pasta vám také pomůžepo bodnutí hmyzem nebo na ekzémy.

Zápach z bot

Potí se vám nohy a line se vám zápach z bot po celé předsíni? Stačí nasypat trošku škrobu do bot, nechat přes noc působit a ráno vyklepat. Škrob vytáhne zápach a po odéru nebude ani památky. V případě silného zápachu můžete postup zopakovat.

Na stříbro i okna

Přípravků na mytí oken je na trhu celá řada. Vyzkoušejte škrob. Stačí smíchat lžičku škrobu se 3 litry vody a rázem získáte univerzální čisticí prostředek, po kterém se budou vaše okna lesknout. Směsí můžete také vyčistit zašlé stříbrné šperky, nebo příbory.

Náhrada deodorantu

Nenašli jste na trhu deodorant, který by vám vyhovoval? Zkuste kukuřičný škrob. Po sprše si škrobem poprašte podpaží. Vaše podpaží zůstane příjemně suché a nebude se tolik potit, čímž se sníží riziko nepříjemného zápachu i kontaktní dermatitidy.

Suchý šampon

Pokud se vám občas stane, že si nestíháte umýt vlasy, kukuřičný škrob situaci zachrání. Poslouží jako ideální suchý šampón. Suché vlasy rozčešte a poprašte kukuřičným škrobem. Prsty škrob vetřete ke kořínkům a vlasy pročešte. Nechte prášek asi 5 minut působit a pak zbytek škrobu vytřete suchým ručníkem nebo vyčešte pomocí hřebenu. Škrob do sebe natáhne mastnotu a vaše vlasy budou vypadat o poznání lépe.

Fleky na oblečení

Při vaření se může stát, že vám tuk vystříkne na oblečení a flek je na světě. Masné skvrny jsou odolné, ale škrobem je zlikvidujete. Škrob mastnotu vytáhne a po vyprání nebude na vašem oblíbeném tričku po fleku ani památky. Flek posypte škrobem a nechte 10–15 minut působit. Poté škrob odstraňte a flek jemně očistěte přípravkem na mytí nádobí. Nakonec dejte prádlo do pračky a vyperte, jak jsme zvyklí.

Škrob vyčistí i plyšáky

Pokud nechcete dát oblíbené plyšáky vašich ratolestí do pračky, můžete je vyčistit pomocí škrobu. Vezměte si sáček nebo igelitovou tašku, vložte do ní plyšáka a přisypte 3 lžíce kukuřičného škrobu. Sáček uzavřete a pořádně protřepejte a nechte pět minut působit. Pak prášek z hračky vysajte, nebo jemně vykartáčujte.

Hodnocení Tipy jak využít kukuřičný škrob, nejen v kuchyni

Ohodnoťe náš článek Tipy jak využít kukuřičný škrob, nejen v kuchyni. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Tipy jak využít kukuřičný škrob, nejen v kuchyni

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS