Tisknout fotky můžete i doma. Stačí si vybrat fototiskárnu

,
Tisknout fotky můžete i doma. Stačí si vybrat fototiskárnu

Pokud chcete tisknout obrázky ve fotografické kvalitě budete potřebovat fototiskárnu. Běžné inkoustové tiskárny vám fotografie vytisknou, ale jen ve velmi špatné kvalitě. Fototiskárny jsou na rozdíl od běžných tiskáren určeny k tisku fotografií na fotografický papír, který lze zakoupit v lesklém i matném provedení. Než začnete fototiskárnu vybírat, ujasněte důležité body požadavků.

Fotografické tiskárny vám umožní okamžitý tisk fotografií ve špičkové kvalitě přímo z vašeho počítače. Malá fototiskárna je vhodná do každé rodiny, když si potřebujete vytisknout například fotografie z rodinné dovolené a jiných příležitostí. Do běžných fototiskáren se vkládá fotopapír po kusech, cena jedná fotografie vás vyjde od 5 Kč výše.
Pokud máte firmu a chcete tisknout fotografie hromadně, s malu fototiskárnou si nevystačíte. Profesionální tiskárny jsou větší, mají roli fotopapíru, na který se fotografie hromadně tisknou. U velké fototiskárny je tisk výrazně levnější, jedna fotografie se pohybuje výrazně pod 5 Kč.

Technologie tisku

Nejmodernější způsob tisku nabízí termosublimační fototiskárny. Ty umí tisknout rychle a kvalitně. Princip tisku termosublimačních tiskáren je založen na tepelné difuzi barviva. Tato metoda se používá jak u malých tiskáren, tak i u profesionálních tiskáren.

Rozlišení

Maximální tiskové rozlišení se udává v jednotkách DPI. To udává počet jednotlivých bodů, které zvládne fototiskárna vytisknout na danou plochu. V dnešní době i ty nejlevnější modely dosahují hodnoty 2400 DPI, která je pro tisk fotografií dostačující. Raději ale volte tiskárny, které nabízí rozlišení tisku 9600dpi a více. Rozdíl v ceně tiskárny není tak velký, ale kvalita je nesrovnatelná. V praxi platí, že čím vyšší DPI, tím je výsledný výtisk detailnější a kvalitnější.

Počet inkoustů

Před koupí fototiskárny se dívejte na počet inkoustů. Mnoho výrobců nabízí tiskárny s pěti inkousty. Pokud chcete mít hezké fotografie raději vybírejte tiskárnu s 10–12 pigmentovými inkousty, ty vám dokonale vykreslí detailní fotografii.

Velikost fotografií

Dalším důležitým parametrem je maximální formát, ve kterém je tiskárna schopna tisknout. Záleží, zda budete tisknout průkazové fotky, fotky o velikosti 9×13 a 10×15 cm, nebo je plánujete i zarámovat a pověsit na zeď. Mezi nejběžnější rozměry patří A4 a A5. Vybírejte vždy tiskárnu, která má nastavitelný formát fotografie. Větší formát A3 je většinou výsadou podnikových tiskáren.

Propojení

Pokud plánujete tisk z více než jednoho zařízení zjistěte si jaké má tiskárna technologické vybavení. Standardní připojení je přes USB, ale je také možnost připojení bezdrátové – prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth.

Displej

Při nákupu tiskárny se zaměřte i na displej. Velký a dotykový displej na tiskárně má vždy přehledné a jednoduší ovládání.

Hodnocení Tisknout fotky můžete i doma. Stačí si vybrat fototiskárnu

Ohodnoťe náš článek Tisknout fotky můžete i doma. Stačí si vybrat fototiskárnu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Tisknout fotky můžete i doma. Stačí si vybrat fototiskárnu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS