Triky pro snadné vyčištění toustovače

,
Triky pro snadné vyčištění toustovače

Zapečené křupavé tousty jsou oblíbenou pochoutkou mnoha lidí. Málokomu se pak ale chce čistit toustovač od zbytků připečeného sýra a šunky. Jak vyčistit toustovač vám poradíme v dnešním článku.

Jak vyčistit toustovač

Příprava toustů v toustovači je velmi snadná a rychlá. Málokomu se však povede, aby z toustu nevytekl sýr. Pokud připravujete více toustů najednou, třeba pro celou rodinu k večeři, toustovač je pak hodně zašpiněný a málokomu se chce do jeho čištění. Mnoho lidí se na čištění vrhne s nožem, ale pak společně se zapečeným sýrem poškodí teflonový povrh. Jakmile teflonový povrch poškrábete, bude se vše mnohem víc přichytávat a toustovač zničíte.

Pozor na myčku

Některé toustovače mají vyndavací teflonové desky, které lze mýt v myčce. Pokud výrobce nepovoluje automatické mytí, tak se mu vyhněte. Teflonové nádobí se může v myčce zničit, po čase by se teflon poškodil a vrstva teflonu by se začala odlupovat. Jsou jednodušší způsoby, jak z toustovače odstranit připečený sýr.

Čištění toustovače

Na čištění toustovače vždy používejte pouze papírový ubrousek, nebo jemný navlhčený hadřík. Papírový ubrousek nebo hadřík postříkejte vodou a vložte je do toustovače na připálená místa. Nechte takto působit několik hodin, můžete i přes noc. Toustovač nezapínejte, nechte utěrky nebo hadřík působit jen tak. Papírové utěrky, nebo hadřík nečistoty a zbytky jídla odmočí a nasají je do sebe. Poté už stačí dočistit čistým papírovým ubrouskem zbytky.

Použijte pečící papír

Toustovač můžete udržet čistý, když použijete pečící papír. Postačí si před každým pečením toustů ustřihnout pečící papír tak, aby o něco málo přesahoval okraje toustovače. Poté si připravte tousty a vložte je do toustovače na pečící papír. Tousty by se neměly dotýkat teflonového povrchu, měly by být zabalené v pečícím papíru. Pokud z toustu vyteče sýr, zůstane tak v pečícím papíru.
Počítejte ale s tím, žen tousty na pečícím papíru budete zapékat o něco déle a nedocílíte křupavé kůrčičky, jako když připravujete toust bez něj. Po dokončení toustování pečící papír nechte vychladnout a jednoduše ho i s nečistotami vyhoďte do koše. Toustovač tak díky tomu zůstane pořád čistý.

Hodnocení Triky pro snadné vyčištění toustovače

Ohodnoťe náš článek Triky pro snadné vyčištění toustovače. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Triky pro snadné vyčištění toustovače

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS