Velké srovnání tlakoměrů 2019 a návod jak vybrat tlakoměr

Velké srovnání tlakoměrů 2019 a návod jak vybrat tlakoměr

Dnešní doba je pro mnoho lidí stresující. Hodně práce, starostí a spěchu se často podepisuje na našem zdraví. Velice časté jsou problémy a nemoci spojené s krevním tlakem. Vysoký krevní tlak patří mezi nejčastější příčiny nebezpečných onemocnění a příhod, jako je srdeční infarkt či mozková mrtvice. Proto se vyplatí mít přehled o jeho výši. Málokdo chodí k lékaři opravdu často jen z preventivních důvodů. Krevní tlak si můžete hlídat sami z pohodlí domova. Na trhu jsou k dostání volně prodejné tlakoměry, které umožňují získat alespoň základní informace o zdravotním stavu.

Krevní tlak a jeho hodnoty

Krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy, kterou protéká. Je vytvářen působením srdce jako krevní pumpy a souvisí se stavbou a funkcemi krevního oběhu. Tento tlak je různý v různých částech krevního řečiště. Sleduje se systolický a diastolický krevní tlak. Systolický tlak je fází vypuzování okysličené krve ze srdce a diastolický je fází plnění srdeční komory neokysličenou krví. Jeho rychlost je měřena speciálním přístrojem tzv. tlakoměrem. Hodnota se měří v mm rtuťového sloupce na tlakoměru (torrech).

Hodnota normálního krevního tlaku

Hodnota normálního krevního tlaku je v produktivním věku 120/80 torr. Zatím co u dětí a mladistvých může být normální hodnota trochu nižší, s přibývajícím věkem naopak stoupá. Normální krevní tlak zajišťuje správný transport krve, kyslíku a živin v organismu, což pomáhá zajišťovat optimální funkci všech orgánů a celého těla.

Vysoký krevní tlak – Hypertenze

Stoupne-li hodnota krevního tlaku nad 140/90 torr, jedná se o vysoký krevní tlak. Běžně se zvýší tlak při enormní zátěži, při sportu nebo třeba při pouhém rozčílení. Máte-li však vysoký tlak i v klidu je nutné vyšetření lékaře, ten tlak diagnostikuje a podle toho stanoví potřebnou léčbu. Vysoký krevní tlak je potřeba léčit, jinak by došlo k trvalému poškození především srdce a cév. Největším nebezpečím je srdeční selhání, urychlení procesu aterosklerózy, cévní mozková příhoda či postižení ledvin.

Nízký krevní tlak – Hypotenze

Pokud hodnota krevního tlaku klesne pod 110/65 torr, hovoří se o nízkém tlaku krve v cévách. Je to nepříjemný stav, ale přímo neohrožující život jedince. Člověku s nízkým tlakem občas dělají mžitky před očima, motá se mu hlava, hučí mu v uších a potíže mu dělají i rychlé změny polohy ze sedu do stoje, někdy dochází až k závrati a omdlévání. Vnějším projevem je bledost, kruhy pod očima, studené končetiny, známky únavy či apatie.

Kolísavý krevní tlak

Je velmi nebezpečný. Cévy jsou vystaveny silným změnám a nárazům. Mohou se tak snadněji z cévní stěny odloučit krevní sraženiny a způsobit trombózu nebo embolii. Člověk trpící kolísavým krevním tlakem by měl pravidelně navštěvovat odborné lékaře a dbát jejich rad, užívat léky a dodržovat správný životní styl.

Jak vybrat tlakoměr?

Nejpodstatnějším kritériem ovlivňujícím výběr tlakoměru, je jeho umístění. Pro běžné měření tlaku v domácích podmínkách jsou nejvhodnější digitální tlakoměry na paži nebo na zápěstí.
Pažní tlakoměry – jsou přesnější a případný pohyb ruky nezkresluje výsledky. U tlakoměrů na paži je důležitá velikost manžety, která musí odpovídat velikosti vaší ruky.

Nejlepší tlakoměry na paži dle testu do 1500 korun

Omron M3 – přístroj je určen pro měření na paži, barevný indikátor hypertenze, barevný indikátor utažení manžety aj. Je vybaven univerzální prodlouženou EASY manžetou.

VÍCE INFORMACÍ

Omron M400 – Tento tlakoměr na paži je obohacen o zcela nové funkce, např. barevný indikátor hypertenze a utažení manžety. Velký, přehledný a čitelný 3 řádkový displej. Tlakoměr je jedinečný systémem Intellisense. Tento systém provádí dvě měření krevního tlaku během jednoho měřícího cyklu. První při nafukování manžety a druhé při vyfukování. Díky této metodě jsou výsledky vždy přesné a spolehlivé.

VÍCE INFORMACÍ

Beurer BM 58 – přístroj k měření tlaku na paži. Rychlé a snadné měření tlaku, ukládání naměřených hodnot a zobrazení jejich průběhu a průměru. Pokud se vyskytnou poruchy srdečního rytmu, přístroj vydá výstrahu. Naměřené hodnoty jsou odstupňovány podle směrnic WHO a graficky vyhodnoceny.

VÍCE INFORMACÍ

Sencor SBP 690 – digitální tlakoměr s manžetou na paži. Měří systolický a diastolický krevní tlak, srdeční pulz a upozorní vás i na srdeční arytmii. Nabízí také grafické rozlišení zvýšených hodnot tlaku, takže budete ihned vědět, jestli je váš tlak nízký, v normě, nebo zda trpíte hypertenzí.

VÍCE INFORMACÍ

AEG BMG 5612 – přesné a rychle měření na paži, velký, snadno čitelný LCD displej, nastavení hodnot pro hodnocení systému WHO. Detekce srdeční arytmie, paměť pro 3 osoby na 3×40 měření.

VÍCE INFORMACÍ

Nejlepší tlakoměry na paži od 1500

Omron M6 AC – praktický domácí tlakoměr, který je opatřen velkým, přehledným a dobře čitelným displejem. Manipulace s ním je velmi jednoduchá a intuitivní. Přístroj disponuje prodlouženou Easy manžetou s délkou v rozmezí 22-42 cm, takže padne na každou paži. Utažení manžety je velice snadné. Přesnost utažení manžety je indikována barevnou LED kontrolkou vedle displeje.

VÍCE INFORMACÍ

Tensoval Comfort – tlakoměr lze pohodlně ovládat pomocí jediného dotyku. Má velký přehledný displej, na kterém uvidíte všechny potřebné údaje ostře. Díky technologii Fuzzy Logic dokáže naměřit tlak i lidem s mírně nepravidelným srdečním rytmem.

VÍCE INFORMACÍ

Omron M6 Comfort Intelli – inteligentní manžeta Intelli má snímací senzory po téměř celém jejím obvodu a navíc vás upozorní, pokud si ji nasadíte chybně nebo se při měření hýbete. Do velké paměti přístroje lze zaznamenat až dvě stě měření pro dva uživatele (pro každého sto měření) a pro použití jinou osobou využijte režim „HOST“. Omron vás také upozorní, pokud se výsledky vašeho měření odchylují od zdravých norem, při podezření na arytmii či hypertenzi, která může způsobit mrtvici. Z posledních tří měření během 10 minut vytvoří průměrnou hodnotu.

VÍCE INFORMACÍ

Tensoval Duo Control – vysoce kvalitní pažní tlakoměr s technologií Duo Sensor je jediný na trhu, který kombinuje poslechovou a oscilometrickou metodu měření. Díky tomu lze přesně změřit krevní tlak i bez návštěvy u lékaře. Výsledek měření se zobrazuje na velkém a dobře čitelném displeji, nechybí ani dostatečně silný akustický signál ohlašující konec měření a je snadno ovladatelný pouze jedním tlačítkem. Anatomický tvar manžety se speciálním výsekem pro loketní jamku podporuje snadné nasazení bez přetáčení, čímž umožňuje i její bezbolestné nafouknutí. Tlakoměr je vhodný pro 2 uživatele, neboť dokáže každému zvlášť uložit do paměti až 60 výsledků.

VÍCE INFORMACÍ


Tlakoměry na zápěstí – mají menší obvod manžety, jsou mobilnější, ale nejsou tak přesné jako pažní tlakoměry, pokud trpíte nějakou nemocí a tlak potřebujete měřit přesně nedoporučují se. Jejich cena je oproti pažním tlakoměrům poměrně nízká.

Nejlepší tlakoměry na zápěstí do 1000 korun

Beurer BC 32 – digitální tonometr s upevněním na zápěstí o velikosti 13,5 – 19,5 cm. Součástí výrobku je velký čitelný LCD displej, kontrolka baterie a funkce signalizace chyby. Přístroj má funkci počítání průměrů za 7 dnů (ranní, večerní) a 60 pamětí na naměřené hodnoty pro 2 různé uživatele.

VÍCE INFORMACÍ

Sencor SBD 1470 – digitální tlakoměr SBD 1470 je určen pro měření systolického a diastolického tlaku a srdečního pulzu na zápěstí. Přístroj má velký a dobře čitelný LCD displej, funkci indikace srdeční arytmie a paměť pro 60 naměřených záznamů.

VÍCE INFORMACÍ

Omron RS1– jednoduchý tlakoměr, s měřením na zápěstí. Má paměť posledního měření a symbol dobrého utažení manžety. Má pokrokovou technologii Intellisense a je klinicky testován. Slouží pro rychlé a přesné změření tlaku a pulsu. Vhodný na cesty.

VÍCE INFORMACÍ

Beurer BC 58 – přístroj na měření krevního tlaku na zápěstí BC 58 přesvědčí svým velkým černým displejem s dotykovou obrazovkou. Snadno a rychle změříte svůj krevní tlak, naměřené hodnoty uložíte a necháte si zobrazit průběh a průměr naměřených hodnot. Varování při eventuálním výskytu arytmie. Spojení s PC vám umožní vytvoření detailního archivu s možností porovnávání hodnot během delšího časového úseku. Indikátor WHO a rozpoznání arytmie (poruchy srdečního rytmu).

VÍCE INFORMACÍ

Beurer BC 44 – snadné ovládání jedním tlačítkem, modře podsvícen čitelný displej , na zápěstí 14 – 19,5 cm, WHO klasifikace / detekce arytmie.

VÍCE INFORMACÍ

Nejlepší tlakoměry na zápěstí od 1000 korun

Omron RS6 – Nejtišší a nejtenčí tonometr na zápěstí. Neslyšitelný provoz pro extra diskrétní použití, rychlé a přesné měření bez vyhrnutí rukávu. Nejtenčí a nejlehčí tonometr, polohový senzor (zobrazení ikony SRDCE na displeji), paměť pro jednoho uživatele: 90 měření, vč.datumu a času. Extra velký, přehledný a čitelný 3.řádkový displej. Životnost nových alkalických baterií cca 300 měření. Rozsah měření: Krevní tlak 0-299 mmHg, Puls 40-180/min. Přesnost měření: Krevní tlak +/- 3 mmHg, Puls +/- 5 % naměřené hodnoty, Hmotnost přístroje bez baterií cca 85 g. Velikost manžety ( obvod zápěstí 13,5 – 21,5 cm).

VÍCE INFORMACÍ

Omron RS3 – jedinečný systém kontrolovaného nafouknutí manžety. Extra velký, přehledný a čitelný 3.řádkový displej. Pamět pro jednoho uživatele pro snadnou kontrolu Vašich předchozích měření. Výpočet průměrné hodnoty tlaku (ze 3měření) pro objektivnější výsledky, např. při kolísavém krevním tlaku. Upozorní na chyby vzniklé nevhodným utažením manžety. Upozornění na nevhodný pohyb při měření. Zachycení a indikace arytmií (nepravidelného pulsu). Zobrazeny jsou pouze spolehlivé hodnoty TK.

VÍCE INFORMACÍ

Beurer BC 85 – tlakoměr na zápěstí s inflační technologií, XL display,2×60 pamětí, indikátor správného měření, obvod zápěstí 13,5 – 23 cm, datum a čas,průměry, baterie 2 x 1,5V AAA v balení, Bluetooth, ultratenké provedení, barevná klasifikace výsledků, detekce arytmie.

VÍCE INFORMACÍ

Dělení tlakoměrů

V zásadě můžeme tlakoměry rozdělit do tří skupin na: mechanické tlakoměry, digitální tlakoměry a poloautomatické tlakoměry.

Mechanické tlakoměry – setkáte se s nimi většinou v některých ambulancích. Při měření s mechanickým tlakoměrem je nutné spoléhat se na vlastní sluch, jde tedy o jednu z nejpřesnějších metod měření vůbec. V jejím případě dochází k odečítání hodnot systolického a diastolického tlaku. Typickými představiteli jsou tlakoměry rtuťové, bezrtuťové a hodinkové.
Digitální tlakoměry – nejrozšířenější druh tlakoměrů pro domácí použití. Tyto tlakoměry měří tlak oscilometrickou metodou, tedy na základě oscilace.
Poloautomatické tlakoměry – funguje stejně jako digitální, jen k nafukování manžety je využívána ruční pumpička.

Všímejte si velikosti manžety

Manžeta by měla přesně padnout na paži nebo zápěstí, protože v opačném případě může přístroj udávat chybné hodnoty měření. Změřte si obvod ramene uprostřed mezi loketním a ramenním kloubem a podle obvodu si vyberte vhodnou manžetu. Standardní manžeta je pro obvod paže od 22 do 32 centimetrů.
Standardně můžete narazit na několik typů rozměrů.
Velikost 17 – 22 centimetrů -manžeta pro dětské paže
Velikost 22 – 32 centimetrů
Velikost 22 – 42 centimetrů
Velikost 32 – 42 centimetrů
Na trhu jsou i speciální tlakoměry, které mají takzvanou “komfort” manžetu. Je univerzální, určená je pro obvod paže od 22 do 42 centimetrů. Tlakoměr s takovou manžetou tak může využívat celá rodina včetně dětí.
Co se týče tlakoměrů zápěstních, manžeta má velikost 17 – 22 centimetrů.

Certifikáty

Pokud chcete mít jistotu, že váš tlakoměr bude měřit přesně, ověřte si, zda byl prověřen podle mezinárodních protokolů. Čím více certifikací tlakoměr má, tím lépe.
Nejprestižnější certifikace:
IP protokol – Evropská hypertenziologická společnost
BHS certifikace – British Hypertension Society
AAMI certifikace – Asociation for the Advancement of Medical Instrumentation
Někteří, zejména menší výrobci, provádí vlastní testování, a aby výrobky na trhu lépe vypadaly, dávají jim své vlastní certifikáty, které mají sníženou vypovídací hodnotu. Kromě absolutního počtu certifikátů si zkontrolujte také to, kdo je vydává a jestli je vybraná společnost dostatečně důvěryhodná.

Paměť

Čím větší paměť, tím lépe. Jednotlivá měření se vám ukládají a vy si můžete kontrolovat i několik měření zpětně. Běžně mají tlakoměry paměť na 60 různých měření. Levnější modely disponují pamětí pouze na 30 měření, naopak ty modernější a dražší až na 100 měření. Pokud je podle výrobce může využívat více osob, běžně 2 nebo 4, znamená to, že každá z nich má svůj vlastní oddíl na ukládání měření do paměti.

Napájení

Při výběru tlakoměru zvažte také jeho napájení. V zásadě máte na výběr dva způsoby:
Akumulátorové tlakoměry – zdroj potřebné energie je získáván z vloženýc h baterií typu AA. Díky tomu jsou tlakoměry mobilní, jen počítejte s tím, že výdrž baterií je omezená a čas od času budete muset koupit nové.
Tlakoměry se síťovým napájením – modely tlakoměrů jsou kromě baterií vybaveny ještě přídavným zdrojem napájení, určeným pro zapojení do elektrické sítě.

Funkce

Myslete na to, že tlakoměr ovládáte jednou rukou. Hledejte proto takový, který má jednoduché ovládání, velká tlačítka a dobře čitelný displej.
Intelilsence – systém dvojího měření, které probíhá během nafukování a vyfukování manžety. Díky tomu je dosaženo velice přesných výsledků měření.
USB port – Možnost připojení k počítači. Pokud trpíte nějakou nemocí cévní soustavy, může to být velmi důležité. Po připojení můžete data převést do počítače, a buďto si je vyhodnotit speciálním softwarem, nebo je odeslat lékaři.
Bluetooth – připojení s mobilním telefonem
LED indikátory – informují zda je dostatečně utažená manžeta, vyhodnocují hypertenzi, upozorňují na nežádoucí pohyb při měření a jiné rušivé věci.
Detekce arytmie – informuje o nepravidelném srdečním rytmu.
Další funkce – zobrazení data a času, akustický signál na začátku a konci měření, automatické vypnutí a kontrolka indikující vybité baterie, klasifikace krevního tlaku a diagnostika, Indikace špatného měření.

Cena tlakoměrů

V ceně do 1 000 Kč zakoupíte levnější produkty, kde převládají modely určených na zápěstí. Jsou jednoduché, ale méně přesné. Od 100 0 Kč do 2000 Kč klasická střední třída, naleznete zde i tlakoměry na paži s průměrnou pamětí a solidném měřením. Tlakoměry od 2 000 Kč do 3 000 Kč, jsou kvalitní designově vyladěné tlakoměry, které lze využít na 100 i více měření. Disponují měřením pro více osob. Data lze vyhodnotit pomocí speciálního software v počítači nebo v chytrém telefonu. Pokud trpíte nějakou nemocí, která s krevním tlakem souvisí, měli byste vybírat v této kategorii. Tlakoměry nad 3 000 Kč jsou primárně určeny spíše pro lékařská zařízení. Setkáte se s nimi například v nemocnicích nebo v lékařských ordinacích.

Jak správně měřit tlak?

5-10 minut před měřením se vyhněte jakékoli fyzické námaze, nepijte minimálně půl hodiny před měřením energetické nápoje, kávu, alkoholické nápoje a podobné věci mající vliv na zvýšení krevního tlaku. Měření musí probíhat na holé ruce, ať již paži, nebo zápěstí. Manžetu připevněte na obnažené místo. U pažního tlakoměru položte předloktí na stůl, u toho zápěstního jej dejte do výšky srdce. Při měření nemluvte a nehýbejte se. Pokud provádíte měření každý den, snažte se ho realizovat ve stejnou dobu.

Oblíbené a ověřené značky tlakoměrů

Aby došlo k co nejpřesnějšímu měření krevního tlaku, musíte investovat do značkových přístrojů. Ty jsou spojeny s profesionální kalibrací, atesty a řadou certifikátů prozrazujících onu požadovanou přesnost.

Tlakoměry Beurer – Firma Beurer působí na trhu 91 let. Vyrábí kvalitní výrobky, které jsou vyzkoušené a velmi oblíbené řadou spokojených zákazníků po celém světě. Firma Beurer dnes nabízí nejmodernější výrobní technologie a široký výběr produktů se kterými jistě budete spokojeni. Původně vyráběla topné podložky, později rozšířila výrobu i na sportovní vybavení ,krokoměry, hodinky, přístroje pro péči o tělo, i medicínské přístroje, především glukometry, inhalátory a tlakoměry. Tlakoměry disponují silnou pamětí a některé umožňují měření až čtyř uživatelů,

Tlakoměry Omron – Firma Omron Corporation je velkovýrobce elektroniky, sídlící v Kjótu v Japonsku. Byla založena v roce 1933. Firma je rozdělena do jednotlivých divizí s různým zaměřením. Divize Healthcare,je zaměřena na výrobu medicínských přístrojů, pro domácí použití, tak pro nemocnice a soukromé lékaře. Kromě inhalátorů, glukometrů nebo teploměrů vyrábí i tonometry/tlakoměry jak na ruku, tak na paži. Řada SpotArm, vyniká speciálním manžetou, která se nezapíná a stačí jí prostrčit ruku.

Tlakoměry Medisana – Firma pochází původem z Německa a na trhu se pohybuje více jak 30 let. Sortiment firmy je rozsáhlý, přes masážní válečky, sportovní vybavení, až po glukometry nebo právě tlakoměry. Většina tlakoměrů Medisana je určeno na paži na zápěstí vyrábí jen několik modelů. Výhodou společnosti Medisana je, že ke svým přístrojům nabízí také náhradní díly.

Tlakoměry Tensoval – jsou výrobkem společnosti Hartmann-Rico a. s., která vznikla spojením nadnárodní německé společnosti Hartmann a původně české firmy Rico Veverská Bitýška. Patří mezi přední výrobce zdravotnického materiálu. Na našem trhu působí od roku 1991. Vyrábí sterilní materiály, hygienické potřeby nebo přístroje pro diagnostiku. Vyrábí modelové řady tlakoměrů na paži, Comfort, Duo Control, Comfort Classic a Veroval, tak i řadu na zápěstí Mobil a Veroval. Společnost Hartmann-Rico nabízí k tlakoměrům také příslušenství, adaptéry nebo náhradní manžety.

Hodnocení Velké srovnání tlakoměrů 2019 a návod jak vybrat tlakoměr

Ohodnoťe náš článek Velké srovnání tlakoměrů 2019 a návod jak vybrat tlakoměr. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Velké srovnání tlakoměrů 2019 a návod jak vybrat tlakoměr

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS