.

Velký test kávovarů 2018

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji dopřát i v pohodlí domova? Díky moderním kávovarům už nemusíte vyrážet do restaurace, abyste si pochutnali na lahodném espressu, caffé latté nebo cappuccinu. I doma si můžete připravit skvělou kávu, musíte k tomu však mít kvalitní kávovar.

Základní rozdělení kávovarů je dle druhu přípravy – překapávaná káva nebo espresso.

Překapávaná káva – je podstatně slabší než například espresso. K přípravě se používá mletá káva. Při přípravě protéká beztlakově horká voda skrz filtr na sedlinu. K tomu se používají filtry papírové na jedno použití, nebo sítka, která lze použít opakovaně. Sílu překapávané kávy je však možné ovlivnit množstvím mleté kávy ve filtru překapávače.
Espresso je připravováno v tzv. presovačích, které mohou být automatické nebo manuální.

Automatické kávovary se dělí dle druhu přípravy samotné kávy.

Automatické kávovary

Automatické kávovary s mlýnkem zrnkové kávy jsou vhodné, chcete–li připravit kávu od namletí, upěchování až po její spaření a napěnění mléka. Stačí vámi vybraná zrnka do přístroje nasypat a pro uvaření kávy tak mnohdy stačí zmáčknout jediné tlačítko. Integrovaný mlýnek vám zajistí čerstvě namletá zrnka kávy. U plně automatických kávovarů s mlýnkem zrnkové kávy musíte počítat s mnohem větší investicí než v případě pákových nebo kapslových zařízení.

Kávovary na kapsle

Kapslové kávovary vynikají jednoduchou obsluhou a rychlou přípravou kávy. Kávovou kapsli vložíte do kávovaru a na jeden stisk vám přístroj připraví skvělou kávu. Kávovary na kapsle jsou levnější a mají mnoho variant druhů kávy, ale samotné kapsle nejsou úplně levnou záležitostí a musí být kompatibilní se značkou kávovaru.

Pákové kávovary

Pákové kávovary ocení uživatelé, kteří si zakládají nejen na pití kávy, ale také na samotné přípravě. Kávu je třeba nejprve umlít, poté napěchovat do nádobky, která se následně vloží do přístroje. Kávu připravíte ze zrnkové kávy, mletých kávových zrn nebo z předem připravených sáčků porcované kávy. Při výběru pákového kávovaru se je třeba zaměřit na mnoho údajů, mezi ty nejdůležitější patří tlak vody.

Důležitou vlastností pro výběr kávovarů je výkon kávovaru, který se počítá na bary a teplota vody při přípravě kávy. Pro přípravu chutného espresa je doporučující výkon minimálně 9 barů. Standardní rozsah tlaku a teploty u kávovarů je 9-19bar, 85-95°C. Ideální tlak u presovačů je 15 bar a ideální teplota je 90°C.
Dalším důležitým příslušenstvím kávovarů pro přípravu latté a cappuccina je tryska na plnění mléka. Pokud není přítomen zásobník na mléko, je k dispozici tryska na horkou páru, pomocí které si mléko našleháte. Tryska na šlehání mléka dokáže dodat i horkou vodu na čaj a další nápoje. Nesmíme opomenout ani systém na vyčištění a odvápnění kávovaru, systém na předehřívání šálků, u manuálních kávovarů také pěchovač a odměrka.

Nepodceňujte ani výběr kávy

Ani sebelepší přístroj vám nezajistí dokonalý chuťový požitek, když nepoužijete kvalitní kávová zrna. Při jejím výběru si pečlivě prostudujte původ kávy a nabízenou chuť.

Testy kávovarů

Nejlepší kávovary podle německého testu – Testberichte.de

Nivona NICR 1030 – tlak 15 bar, objem nádoby na vodu 2,2 l. připraví nejen espresso, ale také mléčné speciality od capuccina po latte macchiatto. Kávovar má funkci Bluetooth, díky níž můžete přístroj ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.
DeLonghi EN750 MB – tlak 19 bar.objem nádoby na vodu 1,3 l. K přednostem kávovaru Latissima se řadí patentovaný systémem “cappuccino jedním stiskem”. Pouhým zmáčknutím jediného tlačítka připravíte opravdové cappuccino a lattemacchiato s tou nejnadýchanější mléčnou pěnou.
Braun KF 570 – kávovar na překapávanou kávu, objem 10 šálků. OptiBrewSystem – ideální kombinace teploty, doby vaření a louhování – pro dokonalou chuť kávy.
Nivona NICR 768 – objem nádoby na kávová zrna: 250 g, objem vyjímatelné nádržky na vodu: 2 l. Automatické espresso NIVONA CafeRomatica NICR 768 nabízí komfortní, jednoduchou obsluhu díky dobře čitelnému displeji a možnosti pohodlně ovládat kávovar vaším chytrým telefonem Díky funkci One Touch si připravíte kávu pouhým stisknutím tlačítka.
Krups EA 9010 – plnoautomatické espresso pro přípravy dokonalé mléčné pěny stiskem tlačítka.

Nejlepší kávovary podle rakouského Preisvergleich.at

DeLonghi ECAM 350.35W – plnoautomatický kávovar, parní tlak 15 bar., nádržka na vodu o objemu 1,8 litru. S tímto kávovarem lehce připravíte svou oblíbenou kávu pouhým stiskem tlačítka. Kávovar má zabudovaný 13ti stupňový, tichý, ocelový mlýnek pro použití zrnkové kávy, zásobník má kapacitu 300 gramů. Kávovar má nastavitelný odtok kávy pro různou velikost šálku až po 135 mm.
DeLonghi ECAM 22.110B – plnoautomatický kávovar, parní tlak 15 bar. objem vody 1,8 l. Kávovar má zabudovaný 13ti stupňový, tichý, ocelový mlýnek pro použití zrnkové kávy, zásobník má kapacitu 250 gramů. S tímto kávovarem lehce připravíte svou oblíbenou kávu pouhým stiskem tlačítka: espresso nebo espresso lungo, jeden nebo dva šálky.
Krups EA 8108 – automatický kávovar 15bar, nádržka na vodu 1.6l, zásobník na kávu 260g, thermoblok, možnost přípravy 2 šálků najednou.

Nejoblíbenější kávovary v ČR

DeLonghi ECAM 22.110 B – plnoautomatický kávovar,parní tlak 15 bar. Objem vody 1,8 l. Kávovar má zabudovaný 13ti stupňový, tichý, ocelový mlýnek pro použití zrnkové kávy, zásobník má kapacitu 250 gramů. Je možné použít i namletou kávu, ideální například pro bezkofeinovou. Kávovar má nastavitelný odtok kávy pro různou velikost šálku až po 142 mm.
DeLonghi ETAM 29.660 SB – automatický kávovar z řady Autentika s tlakem 15 barů. Objem vody 1,4l. Díky LatteCrema Systemu si užijete mléčnou kávu s lahodnou, krémovou pěnou, vždy při perfektní teplotě pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Funkci „Long“ si určitě zamilují příznivci překapávané kávy a funkci „Doppio+“ zase ocení lidé, kteří mají rádi velmi silnou kávu.
Pro úsporu Vašeho času je možnost přípravy dvou šálků najednou. Kávovar má nastavitelný odtok kávy pro různou velikost šálku až po 142 mm.
DeLonghi EC 685.W – pákový kávovar, parní tlak 15 bar. Objem vody 1l. Díky jedinečnému systému nastavení našlehání mléka si na trysce nastavte, zda chcete mléko pouze ohřát, nebo napěnit. Pokud dostanete chuť na čaj, díky trysce si snadno připravíte samotnou horkou vodu. Kávovar má vyjímatelný odkapávací tácek, díky kterému se pod pákou kávovaru vytvoří prostor až pro 12cm vysoké sklenice.
Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo – kapslový kávovar. Kávovar vyniká tlakem 15 barů odpovídající profesionálnímu tlaku na přípravu pravého espresa. Údržba je nenáročná a díky energetickému režimu kávovar neplýtvá energií. Připravit si lze jak teplé tak studené nápoje a díky předem namíchaným kapslím si vždy vychutnáte vynikající nápoj.
DeLonghi ECAM 45.760 W – plnoautomatický kávovar, parní tlak 15bar. Objem vody 2l. Kávovar má zabudovaný 13ti stupňový, tichý, ocelový mlýnek pro použití zrnkové kávy, zásobník má kapacitu 300 gramů. Je možné použít i namletou kávu.Promyšlená technika vám umožní individuální nastavení malé, střední nebo velké kávy a zároveň poměr kávy a mléka u mléčných nápojů. Také si můžete nastavit jemnost své kávy (od extra jemné po extra silnou chuť) a teplotu vody.

.

Ohodnoťte článek o kávovarech

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS