Venku už to žije. Jak se zbavit otravného hmyzu

, ,
Venku už to žije. Jak se zbavit otravného hmyzu

Během jarních a letních měsíců nás začínají v domácnosti obtěžovat nezvaní hosté. Hmyz je krásné pozorovat v přírodě, ale v domácnosti dokáže být velice otravný. Většina lidí investuje do chemických prostředků, které hmyz odeženou nebo zabijí. Většina chemických prostředků proti hubení hmyzu je v určité míře jedovatá i pro domácí mazlíčky a pro lidi. Sáhněte raději po osvědčených způsobech, jak se zbavit otravného hmyzu pomocí přírodních prostředků.

Kdy volit přírodní odpuzovače?

Pokud je váš dům hodně zamořený, je vhodné sáhnout po účinné chemii, pokud ani ta nepomůže, poohlédněte se po deratizační firmě.
Je-li problém s hmyzem mírného rázu, vyzkoušejte přírodní metody. Pravidelné používání pesticidů v domácnosti vytváří toxické prostředí, které vede zejména u dětí ke zvýšenému riziku rakoviny.
Přírodní odpuzovače jsou zdraví neškodné a překvapivě na dotěrný hmyz fungují. Je potřeba prostředky aplikovat na vhodná místa, především tam, odkud se k vám hmyz dostává. Většina přírodních prostředků hmyz odpudí, některé ho dokážou i zabít, jeho odpuzení je zajisté lepší volbou. Aby se k vám hmyz nevracel, je potřeba prostředky aplikovat pravidelně.

Jak hubit hmyz bez použití chemie

Mucholapky – kromě klasické mucholapky v tubě, ze které se vymotá lepový pás na který se chytají mouchy můžete použít organické mucholapky. Ty nalákají hmyz do pasti, ze které se následně nedostanou ven.

Lepové pásy – jsou účinné zejména na moly a mravence. Fungují na stejném principu jako mucholapky.

Elektrický lapač hmyzu – hmyz nalétává do prostoru zařízení, které produkuje světlo, a posléze dojde k jeho usmrcení elektrickým výbojem.

Sítě do oken a dveří – sítě vám umožní celou sezónu větrat, aniž by se k vám dostal otravný létající hmyz.

Vzduchotěsné dózy – veškeré potraviny dávejte do vzduchotěsných dóz a obalů. Hmyz se v domácnosti drží zejména tehdy, pokud má snadný přístup k potravinám. Nenechávejte v místnosti ovoce, které je zdrojem ovocných mušek.

Masožravé rostliny – Pěstování masožravých rostlin není složité, musíte jim ale vytvořit specifické podmínky. Například u láčkovky se nechá hmyz nalákat nektarem a spadne dovnitř pasti, kde se utopí v trávicí tekutině. Ta ho pomalu rozkládá a vstřebává.

Zkontrolujte těsnění – pokud se k vám nelétavý hmyz dostane, překontrolujte těsnění dveří, oken a další místa, kterými by hmyz mohl přicházet.

Důkladný úklid – častěji vynášejte odpad, luxujte, zametejte a vytírejte. Různé drobky, vylitá šťáva a nahnilé ovoce jsou velkým lákadlem pro hmyz. Uklízejte i místa, kam se často nedostanete, například za lednicí a ve spíži.

Jak odradit jednotlivé druhy hmyzu?

Mouchy – mouchy odpuzuje vůně bazalky. Umístěte květináč s bazalkou na okno a na kuchyňskou linku, mouchy by to mělo odradit. Můžete také použít sušenou bazalku v textilním sáčku, kterou zavěsíte na místa, kde se mouchy vyskytují.

Pavouci – pavouky odradíte citrusy. Vymačkejte citron nebo limetku do rozprašovače a zřeďte vodou. Směs nastříkejte na parapety a práh dveří. Můžete použít i citrusovou kůru.

Komáři – komáři nesnášejí vůni máty a drží si od ní odstup. Stačí mátový esenciální olej smíchat s vodou v rozprašovači nebo jej nakapat do aromalampy či difuzéru. Stejně tak působí šanta kočičí. Esenciální olej můžete aplikovat na pokožku a komáři se vám obloukem vyhnou.

Mravenci – na mravence působí křída a prášek do pečiva. Posypte cestu mravenců křídovým práškem, nebo práškem do pečiva. Další možností je ocet. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a umístěte do rozprašovače. Postříkat touto směsí můžete části v bytě nebo okenní rámy, kudy se k vám mohou mravenci dostat. Mravence také odradí citrónová šťáva, skořice a máta peprná.

Vosy – vosy nesnáší aroma citronu a hřebíčku. Pokud si chcete užít klidný večer na terase bez obtěžování vos, rozkrojte citron a zapíchejte do něj několik hřebíčků. Můžete také použít citronovou kůru a rozdrtit do ní několik hřebíčků, tuto směs umístěte tam, kde nechcete, aby se vyskytovaly vosy. Tato směs je neškodná, můžete ji bez obav umístit i vedle potravin.

Ovocné mušky – jak už název napovídá, ovocné mušky milují ovoce. Naučte se pravidelně ovoce uklízet, nebo ho alespoň zakryjte. Pokud už ovocné mušky v domácnosti máte, naplňte sklenici do tří čtvrtin octem nebo jablečným octem. Přidejte šest kapek přípravku na nádobí a sklenici naplňte až po povrch teplou vodou. Mušky se do roztoku pochytají.

Štěnice – zbavit se štěnic je velmi těžké. Účinně je zabíjí jedlá soda, která vysaje vlhkost jejich těl. Jedlou sodu stačí poprášit na ložní prádlo. Jelikož se štěnice rychle množí, budete muset proces několikrát opakovat a není zde zaručen 100 % výsledek. Pokud se u vás štěnice objeví, raději zavolejte deratizační firmu, která díky speciálnímu postřiku štěnice naprosto zlikviduje.

Blechy – blechy do domácností přinášejí domácí mazlíčci, nejčastěji kočky a psi. Solení podlah a vysávání zabije vajíčka blech. Musíte být trpělivý, jelikož blechy mají třídenní reprodukční cyklus, je potřeba každý třetí den, po dobu devíti dnů podlahu solit a vysávat. Vysavač pokaždé vyprázdněte, jinak živé blechy vylezou ven.

Roztoči – roztoči se společně s prachem rádi usazují v bytových textiliích, lůžkovinách, polštářcích, závěsech apod. Na roztoče je účinný skořicový olej. Vmíchejte několik kapek skořicového oleje do roztoku v poměru 1:1 vody a denaturovaného lihu. Roztokem nastříkejte na lůžkoviny a všechny místa, kde se hromadí prach.

Hodnocení Venku už to žije. Jak se zbavit otravného hmyzu

Ohodnoťe náš článek Venku už to žije. Jak se zbavit otravného hmyzu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Venku už to žije. Jak se zbavit otravného hmyzu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS