.

Vinotéky do malých prostor

Vinotéky do malých prostor

Patříte k milovníkům dobrého vína a sešlo se vám doma několik lahví najednou a nemáte je kde uskladnit?
Výborným řešením na uskladnění je speciální lednice na víno – vinotéka. Nabízí vhodné podmínky pro uskladnění a správnou teplotu pro konzumaci.

Základní vinotéky

Speciální vinotéky v nichž můžete chladit více druhů vín, mají nastavitelnou teplotu a vlhkost vzduchu, uvnitř mají nejméně 2 zóny. Čerstvý vzduch v domácí vinotéce zajišťuje filtr s aktivním uhlíkem, cirkulaci má na starosti ventilátor.
Za malou vinotéku počítejte s cenou do 10 000 Kč. Vinotéky s větším objemem a čisticím uhlíkovým filtrem stojí přibližně kolem 30 000 Kč.
Vinotéky na různé druhy vín jako je bílé či červené víno a sekt, jsou vybaveny až třemi temperujícími zónami. Temperující vinotéky umožňují přesné nastavení teploty a rovnoměrné rozložení vlhkosti ve vnitřním prostoru přístroje a jsou tak ideální k dlouhodobému uskladnění.

Vinotékám nesvědčí vlhké místo, vysokou vlhkostí vzrůstá spotřeba energie až o 4%. Pro jejich správné fungování je dobré proudění vzduchu a odstup od zdrojů tepla. Proto vhodné umístění hraje důležitou roli pro správnou funkci.

Kompresované a termoenergetické vinotéky

Existují dva základní druhy chlazení vinoték. Kompresorové a termoelektrické. Kompresorové vinotéky fungují stejně jako ledničky a mrazničky. Systém chlazení je úsporný, tichý a výkonný. Dokáže prostor vinotéky ochladit během několika minut. Termoelektrické chlazení je ekologičtější, fungující na principu průchodu proudu dvěma kovovými vodiči s odlišnými vlastnostmi. Nevýhodou je chladící výkon a především vyšší spotřeba. Výhodou je nízká cena, toto chlazení je používáno spíše u levnějších a menších modelů vinoték.

Slevy na vinotéky

Nyní můžete využít aktuální slevy na vinotéky.

Top 5 vinoték

Seznam nejoblíbenejších vinoték dle serveru Heuréka.cz

1. GUZZANTI GZ 25

2. GUZZANTI GZ 12

3. Philco PW 12

4. HYUNDAI VIN 6
5. Guzzanti GZ 08

Hodnocení Vinotéky do malých prostor

Ohodnoťe náš článek Vinotéky do malých prostor. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Vinotéky do malých prostor

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS