Výběr nejlepších motorových pil dle oblíbenosti u zákazníků

,
Výběr nejlepších motorových pil dle oblíbenosti u zákazníků

Večery strávené u krbu mají své kouzlo. Pokud chcete ušetřit na palivovém dříví, je dobré si polena nařezat a naštípat. Dobrá motorová pila bude užitečná i pro další zahradní práce, jako je ořez stromů, řezání keřů, řezání desek atd. Jaká řetězová pila bude vhodná pro domácí práce? Podívejte se na žebříček oblíbených benzínových pil.

Jaký je výkon řetězové pily?

Síla motorové pily, vyjádřená v kilowattech nebo koňských silách, je klíčovým parametrem odpovědi na otázku, která motorová pila bude nejlepší. Ovlivňuje, jak silné a tvrdé dřevo lze řezat.
Výkon motorových pil začíná na hranici 1 kW a u profesionálních zařízení může dosahovat až 5 kW. Setkáte se i s označením koňských sil HP (1 HP = 0,75 kW). Je dobré volit model s určitou výkonovou rezervou. Pro základní práce, tj. prořezávání větví a řezání keřů, stačí lehká benzínová pila o výkonu cca 1,5-2,5 kW. Jejich výhodou je například nízká spotřeba paliva, která sníží náklady. Pokud se chystáte připravit palivové dřevo, vyberte si výkonnější motorovou pilu. Výkon přes 2,5 kW vám umožní řezat i silnější polena. Je však třeba si uvědomit, že některé druhy palivového dřeva, jako je dub, habr nebo buk, jsou velmi tvrdé. Pokud hodláte používat tento druh paliva, může být lepší volbou řetězová pila o výkonu téměř 5 kW. Je však třeba počítat s tím, že bude mnohem těžší, hlasitější a spotřebovává více paliva.

Velké benzínové pily jsou nejlepší pro nejnáročnější práce. Jejich síla může dosáhnout i 5 kW. Používají se hlavně ke kácení stromů v lese. Menší a šikovnější modely budou lepší pro domácí práce. Kvalitní řetězové pily jsou vybaveny funkcemi, které usnadňují startování motoru.

Benzínová řetězová pila: jakou délku vodicí lišty zvolit?

Mohlo by se zdát, že čím je lišta delší, tím je řetězová pila univerzálnější. K domácímu použití stačí lišta o délce 30-40 cm. Umožní vám řezat i velké kusy dřeva a použití bude mnohem pohodlnější. Kratší vodicí lišta má navíc tu výhodu, že je menší pravděpodobnost, že řetěz spadne nebo se zasekne ve dřevě. Další věc je, že malá a lehká benzínová pila umožňuje přesnější práci.

Jaká je hmotnost řetězové pily?

Motor je nejtěžší částí řetězové pily. I když pro příležitostné používání není problém, delší používání těžké řetězové pily budete určitě cítit v zádech. Jaká je optimální hmotnost řetězové pily pro domácí práce? Lehké benzínové řetězové pily váží asi 4 kg, což je slušný výsledek. Všestrannější řetězové pily pro domácí úkoly, s trochou větší síly, váží kolem 5-7 kg. V jejich případě mají velký význam ergonomické rukojeti a správné vyvážení pily. Průmyslové řetězové pily pro profesionály váží přibližně 10 kg.

Hladina hluku motorové pily

Nevýhodou benzínových řetězových pil je velký objem. Generovaná hladina hluku může dokonce překročit 110 decibelů. Pokud vám záleží na pohodlné práci a dobrých vztazích se sousedy, tento parametr při nákupu nepřeskočte a vyberte si nejtišší pilu. Nezapomeňte také vždy pracovat ve sluchátkách a ochranných brýlích. Pokud je naopak prioritou tichý chod, může být lepší volbou elektrická řetězová pila.

Nejoblíbenější řetězové pily

DOLMAR PS – 7910

EINHELL GH-EC 2040

Husqvarna 120 Mark II

STIHL MS 251

Makita UC4041A

NAREX EPR 40-23 65405200

Makita UC3541A

Hodnocení Výběr nejlepších motorových pil dle oblíbenosti u zákazníků

Ohodnoťe náš článek Výběr nejlepších motorových pil dle oblíbenosti u zákazníků. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Výběr nejlepších motorových pil dle oblíbenosti u zákazníků

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS