.

Vybíráme vhodné čtečky knih

Vybíráme vhodné čtečky knih

Pokud jste vášnivými čtenáři a  neustále nošení knih vás zatěžuje, je na čase si pořídit elektronickou čtečku knih.

Žádný knihomol se například na dovolené bez knihy neobejde. Proč vozit v kufru několik knih, když je můžete mít pěkně pohromadě ve čtečce.

Slevy na čtečky knih

Elektronické čtečky jsou zařízení určená ke čtení textů v digitální podobě. Jejich displeje fungují na bázi elektronického inkoustu a vlastnostmi připomínají papír, což vede k vysokému komfortu při čtení . Výhodou čtení knih na čtečkách je pohodlné držení čtečky v ruce díky menšímu kompaktnímu rozměru. Čtení e-knih na čtečkách se díky černobílému displeji co nejvíce podobá klasickým knihám.

Výhodou čteček knih je velká paměť, kam si můžete knihy v češtině po zakoupení stáhnout pomocí WiFi nebo mobilního připojení. Mnoho starších knih je navíc k sehnání zdarma. Některé čtečky mívají překladatelské slovníky. V takovém případě stačí v textu knihy označit slovo a čtečka zobrazí jeho  překlad.

Vhodné vlastnosti nové čtečky knih

V dnešní době jsou již některé čtečky vybavené podsvíceným displejem, na kterém se nevyplácí šetřit. Podsvícení displeje ocení  hlavně čtenáři kteří rádi čtou večer při snížené viditelnosti. Na podsvícení také závisí výdrž baterie. Čtečky s E-Ink displejem vydrží až několik desítek hodin. Displej je čitelný i na přímém slunci bez odrazů. Ve čtečkách lze nastavit velikost písma a jeho styl pro pohodlné čtení. Velikost displejů čteček se pohybuje v rozmezí od cca 12 do 25 centimetrů. Pro čtení beletrie a jiných běžných textů jsou vhodné čtečky s 6“ displejem (úhlopříčka cca 15 cm). Zaměřte se také na to, jakým způsobem se otáčejí stránky. Pokud není čtečka dotyková, stránky se otáčejí tlačítkem na kraji displeje.

 

Doporučené čtečky elektronických knih

Výběr elektronických čteček dle serveru Heureka.cz

Vítězný produkt roku 2016

Amazon Kindle Paperwhite 3

Čtečka bez podsvíceného displeje

Amazon Kindle 8 Touch

TOP 3. čtečka knih 

PocketBook 631 Touch HD 2

Top 4. čtečka knih

PocketBook 626 Touch Lux 3

5. doporučená čtečka

PocketBook 641 Aqua 2

Hodnocení Vybíráme vhodné čtečky knih

Ohodnoťe náš článek Vybíráme vhodné čtečky knih. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Vybíráme vhodné čtečky knih

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS