Vychytávky do auta, které vám usnadní život

, ,
Vychytávky do auta, které vám usnadní život

Vylepšete si jízdní komfort a pomozte si různými vychytávkami. Praktické pomůcky do automobilu řidičům usnadňují bezpečnou jízdu, aniž by museli pustit ruku z volantu. Jaké autodoplňky jsou aktuálně populární?

Držák telefonu do auta

Dnes prakticky nikdo neopustí domov bez svého smartphonu. Není to překvapivé. Slouží nám prakticky ke všemu – od komunikace, přes práci až po zábavu. Používání chytrého telefonu za jízdy je však zakázáno. Je tedy nutné jej namontovat na vhodný držák do auta. Držák můžete připevnit k čelnímu sklu nebo palubní desce. Je důležité, aby bylo možné rukojeť otočit o 360 stupňů v jakékoli rovině. Je také dobré, že mechanismus rukojeti umožňuje umístit smartphony různých šířek, aniž byste je museli nastavovat.

Sada handsfree

Za telefonování během jízdy budete pokutováni. Proto stojí za to pořídit si sadu handsfree. Většina nových automobilů již takovou integrovanou sadu má. Mnoho starších automobilů to ale nemá. Taková sada se k našemu smartphonu připojuje nejčastěji přes Bluetooth. Špičkové sady handsfree mají řadu zajímavých funkcí. Některé z nich zobrazují jména volajících hlasovými pokyny. Zeptají se také, zda mají hovor přijmout. Mohou také poskytnout informace o stavu baterie a stavu připojení.

Bluetooth sluchátka s mikrofonem

Sluchátka Bluetooth jsou dalším zařízením, které s naším smartphonem pracuje bezdrátově. Umožňuje nám uskutečňovat telefonní hovory, aniž bychom dali ruce z volantu. V tomto případě je velmi důležitá citlivost mikrofonu a redukce hlasitosti a šumu. Jak víte, při řízení auta je zřídka ticho. Pokud vaše mobilní síť používá zvuk HD, podívejte se na náhlradní soupravu kompatibilní s touto technologií.

Videorekordér do auta

K nárazům nebo nehodám může bohužel dojít i u opatrných řidičů. Najít viníka někdy nemusí být snadné. Tehdy se velmi hodí videorekordér do auta. Toto zařízení neustále zaznamenává, co se děje kolem našeho vozu. Často také zaznamenává zvuk. Tímto způsobem budete mít v případě nehody důkaz o tom, jak se vše odehrálo. Při nákupu videorekordéru zkontrolujte, v jakém rozlišení je obraz zaznamenán a zda je možné jej zaznamenat i v noci.

GPS navigace do auta

Navigace v automobilech je nyní velmi běžnou záležitostí. Někteří lidé si dokonce začínají klást otázku, jak naši otcové cestovali po silnicích a v ruce měli jen mapu. Průvodce GPS navigace nás velmi přesně navádí z výchozího bodu do cíle. V mnoha modelech nás zavede nejen do konkrétní ulice, ale také označuje správné číslo budovy.

Zpětná kamera do auta při couvání

Zpětná kamera nemusí být pouze doplňkem exkluzivních automobilů. Můžete jí také snadno nainstalovat doma. Musíte ji koupit jako samostatné zařízení. Její montáž je obvykle poměrně jednoduchá. Pokud to nezvládnete, můžete si ji nechat nainstalovat v servisu. Díky zpětné kameře můžete bezpečně zaparkovat například na přeplněném parkovišti. Rovněž významně snižuje riziko poškrábání nebo poškození vašeho i jiného vozu. Cena zpětných kamer je nízká a výhody používání jsou velmi vysoké.

Nejlepší kamery do auta

70 Mai Dash Cam Pro

Eltrinex LS500 GPS

Nextbase 322GW

LAMAX C9 GPS

70 Mai 1S


Nejprodávanější GPS navigace

TomTom Rider 550 Premium Pack

Mio Pilot 15 Full Europe 45, Lifetime

Navitel G550 Moto Lifetime

Wahoo ELEMNT ROAM

Garmin inReach Mini

Hodnocení Vychytávky do auta, které vám usnadní život

Ohodnoťe náš článek Vychytávky do auta, které vám usnadní život. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Vychytávky do auta, které vám usnadní život

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS