Z luxusních restaurací k nám domů: Ohřevné zásuvky nahřívají, rozmrazují a těsto vykyne jedna radost.

, ,
Z luxusních restaurací k nám domů: Ohřevné zásuvky nahřívají, rozmrazují a těsto vykyne jedna radost.

Ohřevné zásuvky slouží nejen k předehřívání nádobí a pro profesionální kuchaře jsou zcela zásadní pomůckou. S ohřevnou zásuvkou jsme se dříve setkávali jen v profesionálních kuchyních, kde se využívala na ohřívání talířů. Doba jde dopředu a v současné době můžete mít tuto vychytávku doma i vy. Ohřevná zásuvka má i spoustu dalších funkcí. Hodí se na ohřívání jídla, na rozmrazování potravin a třeba i k nakynutí těsta.

Jak funguje ohřevná zásuvka?

Vestavná ohřevná zásuvka na první pohled vypadá jako zcela obyčejný kuchyňský šuplík. Funguje na principu cirkulace teplého vzduchu, ohřívá prostřednictvím topné desky z tvrzeného skla, Tímto způsobem dochází k šetrnému a rovnoměrnému ohřevu, zcela tak nahradí mikrovlnou troubu a jídlo ze speciální zásuvky chutná mnohem lépe. Můžete v ní uchovat jídlo po uvaření, než svoláte celou rodinu. Pokud rádi pečete, je ohřevná zásuvka díky nastavitelné teplotě také ideálním místem pro kynutí těsta, nebo v ní můžete velmi šetrně rozmrazovat potraviny. Hodí se také k dosoušení talířů, které můžete vložit do zásuvky ihned po umytí. Ohřevná zásuvka je doslova bezkonkurenční pomocník v nahřívání nádobí. Zásuvka nabízí nastavitelný regulátor teplot, talíře budou vždy teplé a jídlo na nich jen tak nevychladne. Jídlo podávané na studených talířích není tak chutné a rychle vychladne. Také káva a čaj chutnají v teplém šálku lépe.

Kam s ní?

Pořizujete-li si novou kuchyň, pak je taková doba ideální pro souběžné pořízení ohřevné zásuvky. Ovšem ani při plně zařízené a využívané kuchyni není instalace ohřevné zásuvky žádný problém. Namontovat se dá takřka do každé kuchyně. Díky nenápadnému designu do každé kuchyně skvěle zapadne. Jediné, co budete potřebovat, je možnost připojení do elektrické sítě. Z praktického hlediska je vhodné umístit ohřevnou zásuvku například pod pečicí troubu nebo do blízkosti varné zóny. Zároveň by měla být umístěna do takové výšky, abyste do zásuvky dobře viděli a mohli bezpečně nakládat s jejím obsahem.

Vybavení zásuvky

Při výběru se zaměřte na to, kolik sad nádobí daná ohřevná zásuvka pojme, jakou má nosnost či jaké nabízí možnosti regulace teploty. Většina ohřevných zásuvek je schopna ohřát až šest jídelních souprav a unese až 25 kg. Každá funkce vyžaduje rozdílnou teplotu, proto mají zásuvky některé přednastavené programy. Můžete vybírat mezi programem na ohřev jídla, programem na ohřev talířů a hrníčků atd. Každá vestavěná ohřívací zásuvka má rozmezí trochu jiné, ale většinou se pohybuje mezi 30 a 80 °C. Užitečný je časovač s automatickým vypnutím, který umožní nastavení doby, po kterou bude spotřebič v provozu. Po uplynutí této doby se zásuvka sama vypne. Pokud chcete v zásuvce potraviny rozmrazovat, budete potřebovat program s nastavením teploty od 30 do 35 °C, aby nedocházelo k znehodnocení rozmrazované potraviny. Takovou teplotu budete potřebovat i při kynutí těsta.

Další vychytávky

Teleskopické výsuvy – zajistí snadný přístup k obsahu a bezpečnost při zacházení. Díky teleskopickým výsuvům je možné zásuvku otevřít úplně celou, ne jen z poloviny.

Push to open – tento systém je skvělý na snadné otevření zásuvky. Díky němu stačí na zásuvku jemně zatlačit a otevře se sama. Toto provedení po designové stránce vypadá skvěle, nikterak nenarušuje vzhled jakýmkoli úchytem.

Smart funkce – zásuvky lze propojit s aplikací v mobilním telefonu i s dalšími domácími spotřebiči.

Nejprodávanější ohřívací zásuvky podle Heureky

Siemens BI630DNS1

AEG KDK911423M

Siemens BI630CNS1

Siemens BI630ENS1

Bosch BIC630NS1

Hodnocení Z luxusních restaurací k nám domů: Ohřevné zásuvky nahřívají, rozmrazují a těsto vykyne jedna radost.

Ohodnoťe náš článek Z luxusních restaurací k nám domů: Ohřevné zásuvky nahřívají, rozmrazují a těsto vykyne jedna radost.. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Z luxusních restaurací k nám domů: Ohřevné zásuvky nahřívají, rozmrazují a těsto vykyne jedna radost.

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS