Zbavte se větví a zahradního odpadu efektivně. Drtič větví vám ušetří práci

,
Zbavte se větví a zahradního odpadu efektivně. Drtič větví vám ušetří práci

Odstranění nepotřebných větví nebo stromů je nedílnou součástí práce na každé zahradě. Pokud množství takového zeleného odpadu nebude velké, určitě jej budeme moci dát do speciálních pytlů. Pokud je však v průběhu času více keřů a stromů, které jsou potřeba prořezávat může být problém co s větvemi. V takové situaci stojí za to vybavit se speciálním zařízením, kterým je drtič větví. Co to vlastně štěpkovač je? Na co si dát pozor při výběru drtiče? Jaký typ zařízení si vybrat?

Co je štěpkovač?

Než navrhneme, jaký drtič zvolit, zvažme, proč stojí za to mít takové zařízení. Drtič větví je zařízení, které nám umožní zbavit se veškerého domácího odpadu z naší zahrady. Poměrně malé, ale velmi účinné zařízení pomocí správně navrženého řezacího mechanismu dokáže úspěšně proměnit i ty nejdelší větve na malé třísky, které lze bezpečně umístit do speciálních pytlů na zelený odpad, nebo použít v kompostéru. V minulosti se drcení větví provádělo ručně. V současné době se však úspěšně každý z nás, majitelů zahrad, může vybavit takovým zařízením za relativně nízkou cenu.

Na trhu dominují dva typy drtičů – válcové a nožové drtiče.

První varianta je pokročilejší zařízení, které se vyznačuje automatickým podáváním jakýchkoli větví nebo úzkých zbytků stromů přes speciální podavač. Po nasátí jsou velmi pečlivě rozdrceny, prakticky bez našeho zasahování do procesu.

Proč je to tak velká výhoda válcového mechanismu?

Především díky tomu, že automatický podavač větví pracuje velmi rychle, což činí práci mimořádně efektivní a zároveň díky samoobsluze bezpečnou pro naše zdraví. Válcový mechanismus je mnohem efektivnější řešení než nože, a to především díky mnohem větší brusné síle.

Stojí však za zmínku, že toto zařízení je zjevně dražší, což znamená, že jsou ideální pro větší zahrady, kde je důležitá rychlost drcení a spolehlivost celého zařízení. Vysoce kvalitní drtiče jsou vybaveny dalšími, velmi užitečnými funkcemi, jako je například zpátečka, což velmi usnadňuje odemykání nástroje.

Nožový drtič je struktura, která je ideální pro domácí zahrady a malé hobby sady. Tento typ zařízení se skládá z rotujících řezacích nožů, které stříhají větší větve a produkují malé piliny. Tento typ zařízení je mnohem levnější než varianta frézování, ale nese s sebou určitou odpovědnost.

Předně nutnost pravidelné údržby samotných nožů. Pokud je sekací nůž používán pravidelně, je pravděpodobné, že žací mechanizmus již není tak ostrý a účinný jako na začátku. Ostření nože se proto jeví jako jeden ze základních postupů, jejichž cílem je udržet zařízení v dobrém technickém stavu. Díky své ceně jsou nožové drtiče docela atraktivním řešením pro všechny zahradnické fandy, kteří chtějí provádět proces drcení několikrát ročně.

Na co si dát pozor při výběru drtiče na větve?

Na co bychom si měli dát pozor, kromě samotného typu drtiče, při hledání toho nejlepšího zařízení? Stojí za to věnovat pozornost konstrukci podavače, do kterého umístíme naše větve. V závislosti na celkové velikosti zařízení může mít podavač podobu velmi dlouhého a tlustého otvoru nebo malého otvoru. Tvar a velikost podavače určují, jak efektivně se zbavíme větví.

Rovněž stojí za pozornost, zda se výrobce rozhodl navrhnout řešení, které zvyšuje bezpečnost práce s drtičem. Podavač ve tvaru T nebo pravoúhlý nás chrání před náhodným vložením rukou dovnitř zařízení. To však není vše, na co byste si při nákupu drtiče na větve měli dát pozor. Další otázkou je samozřejmě ergonomie samotného zařízení. Štípač větví, byť malý, může být velmi těžký stroj. Abychom si byli jisti, že ho můžeme přesunout na požadované místo, ujistěte se, že je zařízení vybaveno vhodnými držadly a kolečky pro snadný transport.

Vyplatí se drtič koupit nebo půjčit?

Je drtič zařízení, které by mělo být součástí každé zahrady? Ne nutně. Pokud na pozemku nebo zahradě nejsou žádné keře nebo stromy, můžete úspěšně použít tradiční zelené pytle, které pojmou veškerý zelený odpad. Ale co když je nákup drtiče v tuto chvíli příliš velká investice, s přihlédnutím k relativně malému množství odpadu? Nic vám nebrání si drtič pronajmout. Je to skvělá alternativa, která nám na jedné straně umožní ušetřit peníze investované do zařízení, a na druhé straně získáme další úložný prostor, který bychom jinak využili na skladování drtiče. Pokud je však drcení větví proces, který provádíte několikrát ročně, náklady na pronájem mohou ve skutečnosti převýšit nákup kvalitního zařízení – pak stojí za zvážení vybavení zahrady vlastním zařízením.

Proč bych měl používat štěpkovač?

Drtič větví je zařízení, které bylo v minulosti jen rozmarem nejbohatších farmářů. Dnes, ve světě, kde je vždy co dělat, je proces snižování zeleného odpadu ručně nejčastější ztrátou času. Mnohem lepším řešením je automatizovat tento typ operací pomocí speciálního drtiče, který bude práci provádět efektivně, rychle a bezpečně.

Nejlepší zahradní drtiče dle hodnocení a recenzí uživatelů

Riwall PRO RES 3044 B

Makita UD2500

Riwall PRO RES 3044

Riwall RES 2545

Bosch AXT 25 TC 0.600.803.300

Hodnocení Zbavte se větví a zahradního odpadu efektivně. Drtič větví vám ušetří práci

Ohodnoťe náš článek Zbavte se větví a zahradního odpadu efektivně. Drtič větví vám ušetří práci. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Zbavte se větví a zahradního odpadu efektivně. Drtič větví vám ušetří práci

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS