Žebříček nejoblíbenějších kávovarů na trhu

,
Žebříček nejoblíbenějších kávovarů na trhu

Pro mnoho z nás je káva neodmyslitelnou součástí dne, na dobrou kávu už nemusíte chodit do kavárny. Pořiďte si kávovar a vychutnejte si svůj šálek kávy v pohodlí domova. Připravili jsme pro vás průvodce, ve kterém navrhneme, jaký kávovar do 10 000kč vybrat.

Kávovar do 10 000 kč

Na trhu jsou tři typy espresso kávovarů – automatické, kapslové a tlakové. S rozpočtem 10 000 Kč můžeme uvažovat pouze o tlakovém kávovaru. Tyto přístroje jsou nejoblíbenější především díky jednoduchému ovládání a možnosti připravovat různé druhy kávy. Tlakový kávovar za tuto cenu má vestavěný mlýnek, který zaručuje vynikající chuť a jedinečné aroma. Princip fungování takového stroje na espresso je velmi jednoduchý. Voda pod vysokým tlakem prochází mletou kávou. Připravená káva chutná úplně jinak, a proto se tolik milovníků malé černé kávy rozhodne pořídit si tlakový kávovar.
Na trhu najdete automatické i tlakové kávovary. V automatických modelech, jak název napovídá, probíhá celý proces bez nutnosti provádět další činnosti. Stačí nasypat zrnkovou kávu, nalít vodu do nádobky a poté zvolit program dle vlastního výběru. Při přípravě mléčné kávy je třeba znovu naplnit vyhrazenou nádobu. Po několika sekundách bude nápoj připraven k pití. V případě přístrojů portafilter je princip fungování podobný, zde si však musíte do vyjímatelného portafiltru nalít správné množství kávy sami. To znamená, že budete muset vyjmout portafiltr a vyčistit jej, abyste mohli připravit další kávu. Tímto způsobem musíte strávit trochu více času. Mnoho lidí říká, že káva z kávovaru portafilter chutná lépe, ale vše je otázkou individuálních preferencí.

Na co si dát při výběru espresso kávovaru pozor?

Napájení

To je jeden z nejdůležitějších parametrů, který ovlivňuje, jak dlouho se bude espresso kávovar zahřívat. Při ceně do 10 000 Kč má většina kávovarů výkon kolem 1 500 W. To stačí na to, aby byl přístroj připraven k práci zhruba za 12 sekund.

Systém ohřevu vody

U tlakových strojů tzv termoblokové systémy, které jsou určeny k ohřevu vody na teplotu 88-96 stupňů. U nádob používaných v portafiltračních strojích existuje riziko, že voda bude příliš horká, což může mít obrovský dopad na chuť kávy, která bude hořká.

Tlak

Musí být dostatečně vysoký, aby se káva správně uvařila. V tlakovém kávovaru je optimální hodnota 15 barů, ale na trhu jsou modely, které dosahují tlaku 19 barů.

Typ mlýnku

Tento bod se týká především automatických kávovarů. Vestavěný mlýnek může být keramický nebo ocelový. Ocelové mlýnky jsou častěji voleny pro jejich vysokou odolnost proti poškození a přesnost mletí zrna. Za pozornost také stojí, zda má model možnost upravit tloušťku mletých zrn.

Systém napěnění mléka

V espresso strojích do 10 000 Kč se obvykle používá systém napěnění mléka, který zahrnuje tenkou trubici s nádobou na mléko. Když se káva uvaří, mléko se zahřeje a poté se napění do šálku. Důležitým prvkem je nastavení stupně pěny, které vám umožní přizpůsobit její úroveň potřebám uživatele.

Druhy káv

Většina espresso strojů umí připravit klasické espresso nebo oblíbené latté. Ale v automatických kávovarech do 10 000 Kč najdeme na výběr několik různých káv. Obvykle je na výběr 5-6 různých káv.

Čištění stroje

Čisticí systém je nesmírně důležitý pro udržení vašeho zařízení v perfektním stavu. Je velmi důležité, aby kávovar na espresso měl možnost vyjmout spařovací jednotku. Mnoho strojů má také funkci automatického čištění, která výrazně usnadňuje udržování čistoty.

Další funkce

V přístrojích na espresso je také velké množství doplňkových funkcí. Může se jednat o možnost přípravy dvou káv současně, nebo nastavení velikosti připravovaného nápoje. Existují i stroje, které se připojí k chytrému telefonu a umožní přípravu kávy na dálku.

Žebříček kávovarů do 10 000 Kč

DeLonghi ECAM 46.860.B

PHILIPS EP 2235/40

Krups Essential EA810B70

DeLonghi ECAM 22.110 B

DeLonghi ECAM 22.110 W

DeLonghi ECAM 22.110 SB

Sencor SES 9200CH

Hodnocení Žebříček nejoblíbenějších kávovarů na trhu

Ohodnoťe náš článek Žebříček nejoblíbenějších kávovarů na trhu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Žebříček nejoblíbenějších kávovarů na trhu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS