Zvládne grilování i rychlé večeře: toustovač 3v1

,
Zvládne grilování i rychlé večeře: toustovač 3v1

Horký toust, grilované maso a vafle,to vše připravíte s jedním přístrojem. Jak si ale vybrat dobrý toustovač 3 v 1? Při výběru toustovače je třeba zohlednit několik parametrů. Velikost je třeba vybírat s ohledem na počet osob v domácnosti, dostatečný výkon zkrátí dobu zapékání, výrobní materiál plotýnek usnadní údržbu. Vysvětlíme, jaké parametry toustovače jsou důležité.

Kombinace těchto tří funkcí dává smysl. V každém zařízení jde o to, aby topidlo rovnoměrně ohřívalo jídlo z obou stran. Liší se pouze tvarem pečících desek. Toustovač 3 v 1 má vyměnitelné pečíácí desky, takže je vhodný nejen pro přípravu horkých sendvičů, ale i pro mnoho dalších pokrmů. Aby však mohl nahradit vaflovač nebo samostatný elektrický gril, musí mít správný výkon a konstrukci. Na internetu najdete mnoho zařízení 3v1, která pouze napodobují skutečnou verzi. Připravit v nich lahodné vafle nebo udělat maso dokonale propečené je téměř nemožné.

Jaký je výkon sendvičovače 3 v 1?

Vysoký výkon sendvičovače nejen urychlí přípravu pokrmů, ale v některých případech je dokonce nezbytný. Mnoho ingrediencí je potřeba zpracovávat na velmi horké topné ploše – jinak zgumovatí a nebudou chutnat. Nejlevnější sendvičovače mají pouze 500 W, což sotva stačí na zhnědnutí chleba.
Pro přípravu sladkých i slaných pochutin a pokrmů se vyplatí použít toustovač s vyšším výkonem, minimálně 800 W. Čím vyšší výkon, tím větší možnosti přístroje. Díky tomu ušetříte čas na nahřívání plotýnek a přípravu pokrmů. Nebojte se, vaše účty za elektřinu nebudou vyšší. Samozřejmě není vždy nutné nastavovat maximální výkon, ale dobré sendvičovače 3v1 jsou podle toho regulovány.

Toustovač 3 v 1 s regulací teploty

Nejvýkonnější modely sendvičovačů 3 v 1 dosahují špičkového výkonu 4,5 kW. To je tolik, kolik používá dobrá trouba. V domácích podmínkách je takový výkon rozhodně příliš vysoký a může představovat zátěž pro instalaci, ale toustovač 1000-2000 W poslouží velmi dobře. Je však důležité, aby zařízení mělo vestavěný termostat a regulaci teploty. Díky tomu připravíte i jemné pokrmy, které by se měly připravovat při nižší teplotě.

Důležité parametry toustovače

Materiál plotýnek

K dispozici jsou teflonové a keramické pečící desky. Keramika je odolnější proti poškrábání a poškození. Teflon lépe zabrání přichycení jídla, ale po seškrábnutí povlaku toustovací desky jej nelze dále používat.

Nastavení výšky

Tato funkce také umožňuje opékat vyšší sendviče nebo maso. Užitečné je mimo jiné i nastavení výšky krytu při pečení panini nebo grilování vysokých steaků.

Velikost zařízení

K dispozici jsou jak malé toustovače na dva tousty, tak velká multifunkční zařízení. Pokud chcete funkci grilu používat často, zvolte větší model.

Typ vyjímatelných pečících desek

V sadě s toustovačem 3v1 najdete tři typy pečících desek: na sendviče, vafle a gril.

Snadné čištění

Aby čištění sendvičovače nepředstavovalo problém, zkontrolujte, zda lze pečící desky mýt v myčce nádobí. Zkontrolujte také, zda zařízení nemá žádná zákoutí, kde by se mohly usazovat drobky.

Časovač

Nejlevnější zařízení se zapínají zasunutím zástrčky do zásuvky. To je nepohodlné řešení. Ujistěte se, že sendvičovač má vypínač. Časovač zajistí maximální bezpečnost používání.

Panty 180 stupňů

Ne všechna jídla je nutné grilovat z obou stran současně. Díky skládacímu krytu získáte další topnou plochu.

Kryt na kabely

Pokud máte v úmyslu odpojit zařízení od napájení, bude velkým pomocníkem kryt na kabely.

Odkapávací miska na olej

Nádobka na odkapávající tuk je součástí dražších přístrojů. Případný přebytečný tuk nebo šťáva steče do nádobky. Využijete je pouze v případě grilování. Díky tomuto řešení jsou pokrmy zdravější a méně kalorické.

Vertikální úložiště

Prostor na pracovní desce v malých kuchyních je na prvním místě. Abyste jej nezabírali, vyberte si topinkovač s funkcí vertikálního uložení. Díky tomu bude po celou dobu připraven k práci.

Cool-touch rukojeť

Rukojeť ani kryt toustovače by se neměly zahřívat. U nejlevnějších modelů jsou obě části nejen horké, ale mohou se při přípravě jídla roztavit.

Funkce automatického smažení

U klasických toustovačů spočívá kontrola nad časem a teplotou grilování na uživateli. Ale co automatický výběr nastavení? Nejlepší grilovací toustovače mají zabudované programy pro přípravu ryb, steaků, burgerů, panini, klobás, vepřového masa nebo mořských plodů. Zařízení automaticky rozpozná počet produktů a indikátor hladiny vám umožní připravit pokrm tak, jak ho máte rádi. Ceny inteligentních sendvičovačů 3 v 1 začínají zhruba od 3000 Kč.

Hodnocení Zvládne grilování i rychlé večeře: toustovač 3v1

Ohodnoťe náš článek Zvládne grilování i rychlé večeře: toustovač 3v1. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Zvládne grilování i rychlé večeře: toustovač 3v1

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS