Dárek pro seniora? Krokoměr je tou správnou volbou

,
Dárek pro seniora? Krokoměr je tou správnou volbou

Chcete pečovat o zdraví babičky, dědy nebo starých rodičů? Není nic jednoduššího! Stačí jim dát krokoměr pro seniory. Jde o chytré zařízení, které podporuje fyzickou aktivitu a udržení dobrého zdraví. Podívejte se, jak funguje krokoměr a jaký model zvolit pro staršího člověka.

Krokoměr pro seniory. Nejdůležitější informace

Sportování je velmi důležité v každé fázi života. Chcete svou babičku nebo dědečka povzbudit k pohybu? Dopřejte jim ten nejlepší krokoměr pro seniory. V našem článku vám představíme princip fungování zařízení a představíme doporučené modely.

Jak funguje krokoměr?

Jistě vás zajímá, jak funguje krokoměr a jak pozná, že člověk, který ho nosí, jde. Krokoměr detekuje pohyby těla na 3osém akcelerometru. Data jsou zaznamenávána po celou dobu nošení, což umožňuje určit, zda osoba chodí, běží nebo dokonce stojí.
V současné době je mnoho krokoměrů propojeno s mobilními aplikacemi, které lze stáhnout do telefonu. Data shromážděná krokoměrem jsou odesílána do aplikace, se kterou je synchronizována. Speciální algoritmus kategorizuje pohyby podle různých činností a poté umožňuje nahlédnout do podrobnějších dat. Díky tomu budete vědět, kolik kroků jste udělali, jakou rychlostí a dokonce i počet kalorií, které byly během fyzické aktivity spáleny.
Dnes má většina starších lidí chytré telefony. Darujte babičce nebo dědovi krokoměr pro seniory a nainstalujte jim aplikaci do telefonu. Nejen, že jim to udělá radost, ale také jim to umožní lépe pečovat o své zdraví.

Proč se vyplatí?

Proč jsou nyní krokoměry tak populární? Většina lidí, kteří mají krokoměr, tvrdí, že je toto malé zařízení motivuje ke každodenní, ještě větší fyzické aktivitě. Mnoho lidí považuje počítání kroků za přínosnější, když hned vidí, jak dobře se jim daří. Údaje, které ukazuje krokoměr, jako například dosažení cíle 10 000 kroků za den, jsou více motivující než obecný cíl být zdravější.
Moderní hodinky s krokoměrem jsou navíc vybaveny řadou dalších funkcí, které seniorům umožní sledovat jejich zdravotní stav. Může to být například měřič tepové frekvence, který vám umožní kontrolovat tepovou frekvenci.

Nejdůležitější parametry – jak vybrat dobrý krokoměr pro seniora?

Je důležité, aby jednoduchý krokoměr pro seniory splňoval všechna očekávání lidí z dané věkové skupiny.
Senioři mají často problémy se zrakem. Klíčovým kritériem pro dobrý krokoměr pro seniory tedy bude velikost displeje. Čím větší je číselník, tím jasnější jsou zobrazené informace. Často to ale znamená i poměrně velkou váhu, takže pokud to není překážkou, vyplatí se zvolit co největší displej – kvůli pohodlí čtení.
Krokoměr na zápěstí, kyčelní nebo kapesní – zde hodně záleží na preferencích uživatele. Umístění zařízení zajišťuje vysokou přesnost měření – nejpřesněji bude měřit na ruce, protože při chůzi člověk vykonává i pohyby rukou. A krokoměr je detekuje a zaznamenává. Krokoměr kyčle má výhodu v zajištění stabilní polohy a dobré detekce pohybu. Pro někoho to však může být nepohodlné. Je důležité zajistit, aby nošení nebylo doprovázeno tlakem. Kapesní krokoměr bude nejméně přesný a nejzranitelnější vůči poškození. Má však tu výhodu, že si jej často vybírají senioři, kteří se zpočátku nemohou sami přesvědčit o správnosti použití krokoměru. A pak tento typ nahrazují krokoměrem pro seniora na kyčle nebo krokoměrem pro seniora na zápěstí.
Funkce SOS – samostatné krokoměry (kromě počítání kroků) nejčastěji poskytují přístup k jednoduchým funkcím, jako je měření vzdálenosti a počítadlo kalorií. Dobrými hodinami pro seniora s demencí jsou chytré hodinky – hodinky s SOS tlačítkem. Po stisku tohoto tlačítka dostávají definované osoby (v zařízení nebo k tomu určené aplikaci) informaci o ohrožení života a zdraví seniora prostřednictvím SMS nebo upozornění na svůj chytrý telefon.

Doporučené modely krokoměrů pro seniory

Xiaomi Mi Band 5

Jedná se o jedny z nejoblíbenějších fitness hodinek na trhu. Není divu – zde jde ruku v ruce dobrá kvalita a vyspělá technologická řešení s atraktivní cenou. Jedná se o krokoměr pro seniory, který pořídíte za něco málo přes 700 Kč. Čím vyniká? Především množství užitečných funkcí – počítání kroků, sledování tepové frekvence a kvality spánku, aktuální informace o počasí, snadno čitelný displej, Bluetooth 5.0 a mnoho dalších.
Je to ideální krokoměr pro seniory, protože má vysoce kontrastní a kvalitní displej. 1,1palcový barevný AMOLED displej nabízí maximální jas 450 nitů. Díky tomu každý senior uvidí všechny parametry ještě jasněji a velká plocha usnadní používání přístroje. Nebojte se, že Xiaomi Mi Band má tolik funkcí. Senior jistě nebude mít s jejich používáním potíže. To vše díky intuitivnosti a snadnému použití tohoto krokoměru. Přehledné menu vám umožní kontrolovat aktuální stav ušlých kroků, ušlou vzdálenost, poslední měření tepové frekvence a provedená dechová cvičení. Důležité je, že pouhé jedno a půl nabití hodinek s krokoměrem umožní až 14 dní používání.

Xiaomi Mi Band 5Huawei Watch Fit

Chytré hodinky do 1500 Kč. Pokud chcete, aby se vaši prarodiče nebo rodiče zlepšili své zdraví a kondici pořiďte jim krokoměr pro seniory od značky Huawei. Jde o chytré hodinky, které poskytnou optimální podporu při jakékoli fyzické aktivitě. Snadné použití zajistí přehledný AMOLED displej, který se automaticky přizpůsobí okolním podmínkám. Funkce Always-On navíc umožňuje neustále zobrazovat vybrané údaje, například počet ušlých kroků. Tento krokoměr má opravdu působivou výdrž baterie. Speciální algoritmus inteligentně spravuje energii, takže zařízení můžete používat až 10 dní bez dobíjení. Ale to není vše: Technologie QuickCharge znamená, že pouhých pět minut nabíjení nabije baterii na celý den používání. Fitness náramek vám umožní nejen měřit kroky, ale také nabízí až 96 cvičebních režimů. Každý senior navíc může své výsledky pečlivě sledovat v reálném čase při chůzi, plavání, józe nebo jízdě na kole. Funkčnost zajišťuje voděodolné provedení podpořené integrovaným GPS modulem. Pokud nevíte, jaký krokoměr pro seniory vybrat, vyberte si model od Huawei.

Huawei Watch FitSamsung Galaxy Watch 3

Tyto hodinky s krokoměrem jsou hitem pro nejstylovější seniory. Poskytne neustálou motivaci k fyzické aktivitě a umožní vám sledovat váš pokrok. Umožňuje měřit kroky a ušlou vzdálenost, sleduje váš puls a automaticky rozpozná a sleduje až 6 různých aktivit. Samsung Galaxy Watch 3 navíc nabízí na výběr přes 40 druhů cvičení. Pádový senzor se postará o zdraví seniorů. Krokoměr pro seniory díky němu automaticky rozpozná pád a následně vyšle SOS signál s polohou a kontaktním číslem. S hodinkami Samsung Galaxy Watch je příjemnější nejen pohyb, ale i odpočinek. Hodinky umožňují zlepšit kvalitu spánku záznamem čtyř fází spánku a sledováním jeho kvality. Když je úroveň stresu příliš vysoká, hodinky samy navrhnou dechová cvičení, která vám pomohou uvolnit se.

Samsung Galaxy Watch 3 45mm LTE SM-R845Withings Move EKG

Lékařské chytré hodinky klasického designu – Withings Move ECG – pro fanoušky klasiky. Jedná se o moderní analogové hodinky vybavené cennými zdravotními senzory. Baterie těchto hodinek vydrží až 12 měsíců! Na zadní straně pouzdra jsou dvě elektrody. Když stisknutím tlačítka aktivujete záznam a položíte opačnou ruku na prstencovou elektrodu hodinek, uzavře se smyčka, která umožňuje Move EKG zaznamenat elektrickou aktivitu vašeho srdce. Ostatní funkce: spálené kalorie, tempo, vzdálenost, výškoměr, počet vystoupaných schodů/podlaží, budík, měření tepové frekvence

Withings Move ECG

Hodnocení Dárek pro seniora? Krokoměr je tou správnou volbou

Ohodnoťe náš článek Dárek pro seniora? Krokoměr je tou správnou volbou. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Dárek pro seniora? Krokoměr je tou správnou volbou

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS