Hnojivo ze zbytku, které je plné živin

,
Hnojivo ze zbytku, které je plné živin

Banány jsou chutným a oblíbeným ovocem, ale také jsou výborným pomocníkem při výživě rostlin. Banánová slupka je totiž ideální hnojivo, které obsahuje spoustu minerálních látek a živin. Banánovou slupku můžete použít jak pro pokojové rostliny, tak i na na venkovní rostliny na záhonech.

Banánové slupky jsou nejen vynikajícím hnojivem pro rostliny, zároveň fungují jako ochrana proti škůdcům a dokonce ochrání rostliny i před chorobami. Banánové slupky jsou v podstatě plné živin, které si vaše pokojové rostliny a zahrada zamilují. Pokud se potýkáte se škůdci jako jsou mšice, nebo vaše půda je chudá na živiny, můžete využít banánové slupky, které běžně vyhazujete do koše.  Navíc je to ekologická a cenově dostupná alternativa k chemickým hnojivům a pesticidům.

Co banánové slupky obsahují

Vápník, podporuje růst kořenů, pomáhá přidávat kyslík do vaší půdy
Hořčík, pomáhá při fotosyntéze
Síru, pomáhá rostlinám vyvinout silné kořeny a odpuzuje škůdce
Fosfor, zlepšuje plodnost a kvetení a pomáhá při opylování a klíčení semen a životaschopnosti
Draslík, zlepšuje celkovou vitalitu rostlin, včetně budování odolnosti vůči škůdcům a chorobám a napomáhá vývoji plodů.

Způsoby, jak využít banánové slupky ve vaší zahradě

Jedním způsobem je banánové slupky rozdrtit a rovnoměrně je zapracovat do půdy. To pomůže zlepšit strukturu půdy, dodá jí to živiny a zvýší její pH. Další možností je připravit si tekuté hnojivo. Slupky vložte do vody a nechte několik dní kvasit. Poté tuto tekutinu můžete používat jako hnojivo. Můžete také přidat tekutinu do rozprašovače a nastříkat ji na listy a větve vašich rostlin, abyste pomohli odradit mšice. Banánové slupky lze použít také jako mulč, což pomůže udržet vlhkost půdy a potlačí růst plevelů.

Domácí silné tekuté hnojivo a netoxický odpuzovač škůdců

Začněte tím, že nakrájíte banánové slupky na malé kousky a dáte je do kbelíku nebo nádoby a zalijete vodou. Nechte je louhovat dva týdny. Občas promíchejte. Sceďte a před použitím roztok nařeďte v poměru 1 : 5. Tekutinu použijte k zalévání rostlin.

Domácí hnojivo s pomalým uvolňováním

Banánové slupky nakrájejte na kousky a položte je na tác, abyste je vysušili na slunci nebo v troubě (s mírně otevřenými dvířky). Můžete je rozdrtit na prášek. Zahrabte prášek do květináčů nebo zahradní zeminy, abyste zlepšili nutriční hodnotu půdy. Toto pomalu se uvolňující hnojivo přidávané každých několik měsíců budou milovat zejména orchideje, bromélie a kapradiny.

Použijte je jako mulč

Mulč pomáhá zlepšit kvalitu vaší půdy a zdraví vaší zahrady tím, že potlačuje plevel, poskytuje domov hmyzu a mikroorganismům šetrným k rostlinám a také pomáhá udržet vlhkost půdy až o 70 %.
Banánové slupky lze umístit přímo na půdu a do květináčů jako mulč. Jak se rozkládají, uvolňují živiny do půdy, aby vyživovaly rostliny.

Na co si dát pozor

Pokud bude používat banánové slupky jako hnojivo, je potřeba si uvědomit, že slupky obsahují mnoho cukru, což může přilákat hmyz a jiné škůdce. Proto je důležité použít fermentaci, nebo slupky rozemlít, aby se obsah cukru snížil. Při mulčování se doporučuje použít jen tenkou vrstvu slupek, aby se předešlo nadměrnému kyslíkovému nedostatku v půdě.

Hodnocení Hnojivo ze zbytku, které je plné živin

Ohodnoťe náš článek Hnojivo ze zbytku, které je plné živin. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Hnojivo ze zbytku, které je plné živin

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS