Jak přenést data ze starého mobilu do nového krok za krokem

,
Jak přenést data ze starého mobilu do nového krok za krokem

Koupili jste si nový telefon a nevíte jak do něj převést data ze starého telefonu? Při přechodu na nový model chce většina uživatelů zálohovat nejen kontakty a zprávy, ale mnohem víc. Poradíme vám, jak přenést data ze starého telefonu do nového, abyste o cenná data nepřišli.

Dnes už technologie pokročily, dávno jsou pryč doby, kdy stačilo přehodit SIM kartu do nového telefonu. V dnešní době je telefon spíše malý počítač, ve kterém data zabírají hodně místa. Dnes už není nutné provádět složitou zálohu a tu následně obnovovat, různé aplikace a služby vše zvládnou automaticky.

Jaké data přenést na nový telefon?

Kontakty, SMS zprávy. Fotografie a videa, hudbu, oblíbené aplikace, nastavení vybraných aplikací, záznamy v kalendáři
Před přenosem dat si nejprve dejte oba telefony nabít, abyste nemuseli čekat a měli jistotu, že vše proběhne hladce. Některé aplikace mohou vyžadovat stav nabití baterie i 80%, aby vám povolily provádět zálohy.

Jak přenést data z Androidu na iPhone

Pokud jste se rozhodli změnit systém a z Androidu chcete přejít na iPhone či iPad, můžete využít aplikace přímo opd Applu. Přenos do iOS stáhnete přes Google Play. K přesunu dat z Android telefonu do iPhonu slouží aplikace Move to iOS.

Jak postupovat

Do starého telefonu s operačním systémem Android si nainstalujte aplikaci Move to iOS.
V novém telefonu si v úvodních nastaveních zvolte import dat z telefonu Android.
Na displeji nového telefonu uvidíte kód, který vygeneroval proces přenosu. Kód zadejte do telefonu s Androidem.
To je vše, dojde ke spojení obou zařízení a proběhne proces přesunu vybraných dat.

Jak přenést data z iPhonu do Androidu

Pokud potřebujete soubory přemístit opačně, jednoduše a rychle to zvládnete s připojením k Wi-Fi síti.

Jak postupovat

Nabijte si iPhone a neodpojujte jej z nabíječky.
Z obchodu App Store si stáhněte aplikaci Google Drive.
Klikněte na Zálohovat a vyberte si data, která chcete přenést a počkejte, až záloha proběhne.
V nastavení iPhonu vypněte aplikace iMessage a FaceTime, abyste po přechodu na Android nezmeškali žádné hovory a zprávy.
Na novém Android telefonu se přihlašte do svého Google účtu, kam jste prováděli zálohu, tím dojde k obnovení dat.

Přenos dat z iPhonu na iPhone

Při přechodu ze staršího iPhonu na novější máte na výběr ze 2 možností: iCloud, nebo funkce Rychlý začátek.
Nejsnadnější možností je využít iCloud

Postup

Na starém iPhonu si aktivujte zálohování do iCloudu.
Počkejte, než se soubory uloží na úložiště.
Na novém zařízení připojte svůj iCloud účet a spusťte obnovu a je hotovo.

Rychlý začátek

Postup

Oba telefony zapněte a položte je k sobě. Na starém iPhonu se zobrazí nastavení nového zařízení pomocí Apple ID. Klikněte na Pokračovat. Na novém telefonu se objeví animace. Podržte aktuální zařízení nad novým a umístěte střed animace do hledáčku. Objeví se hlášení Dokončit na novém. Pokud nemáte možnost na starém telefonu použít kameru, klikněte na tlačítko Autentifikovat a pokračujte podle návodu. Ze starého telefonu zadejte kód do nového zařízení a nastavte si funkci Face ID, nebo Touch ID. Po chvilce se na obrazovce objeví Přenos dat, klikněte na Pokračovat a po chvilce bude přenos hotový. Pokud chcete přenášet appky, data v iCloudu apod., klikněte na Další možnosti a postupujte podle návodu. Když přenos nefunguje, zkontrolujte si, že máte na telefonu zapnutou funkci Bluetooth, ze kterého budou odcházet data.

Jak přenést data z Androidu na Android

Postup přenosu dat z Androidu na Android je skoro stejný jako v případě přenosu dat z iPhonu na iPhone.
Přechod je snadný, k dispozici je několik aplikací od různých výrobců. Android využívá Samsung, Huawei, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Alcatel, Asus, Realme, Honor, LG, Sony a další značky na českém trhu.
K přenosu dat použijte Google disk na zálohování souborů, na novém telefonu se stačí přihlásit a obnova dat proběhne automaticky.

Příklad přenosu dat s aplikací CLONEit

Do starého i nového telefonu nainstalujte z Google Play aplikaci CLONEit.
Na obou telefonech otevřete aplikaci a potvrďte přístup k systému. Na starém telefonu klikněte na tlačítko odesílatel. Tak dojde k vytvoření lokální Wi-Fi. Na novém telefonu klikněte na tlačítko Příjemce a potvrďte spojení. Poté vyberte data, která chcete za starého telefonu přenášet. Potvrďte přesun dat. Až dojde k přesunu dat, přendejte paměťovou kartu do nového telefonu.

Přesun dat do Samsung telefonu

Pro přenos dat ze starého telefonu do nového Samsungu používejte aplikaci Samsung Smart Switch Mobile. Je dostupná zdarma na Google Play a přenos dat je podobný jako u aplikace CLONEit.

Jak přenést data z telefonu bez iOS i Androidu

Pokud nemáte v telefonu iOS ani Android, je nejlepší přenést data do počítače, nebo použít úložiště, kam si stáhnete kontakty, fotky apod. a poté je přesunete do nového mobilu.
Pokud máte starý telefon, může se stát, že SIM karta je velká a nevejde se do slotu nového mobilu. Pokud si netroufáte sami na její úpravu, zajděte si na pobočku operátora, kde vám dají novou kartu. Moderní varianty SIM karet umožňují vyloupnutí potřebné velikosti i bez zastřihování.

Přenos kontaktů přes vCar

Pokud potřebujete importovat telefonické kontakty do iOS nebo Androidu použijte formát vCard. V telefonu si uložte nový kontakt ve formátu vcf, který pak můžete sdílet přes telefon, v mailech, Outlooku apod. Po rozkliknutí se zobrazí vizitka kontaktu s telefoním číslem, jménem či adresou.

SMS zprávy

U telefonů bez operačních systémů iOS a Android si můžete zprávy uchovat a přenést do PC v podporovaných formátech, například v CSV.
Ze starého telefonu do nového můžete použít aplikaci SMS Backup & Restore. K dispizici je zcela zdarma a v češtině. Stačí si aplikaci stáhnout, zapnout, SMS zprávy zálohovat na vybrané úložiště a v novém telefonu je obnovit.

Huawei telefony

Pokud máte nový telefon Huawei nebo Honor, který nemá Google služby, můžete použít na přenos dat aplikaci Phone Clone. Při převodu se u většiny telefonů přenese i většina Google služeb. Telefony Huawei mají přeinstalovanou aplikaci od výrobce. Dokáže přenášet aplikace podobně jako CLONEit a tak není nutné vytvářet zálohu.

Xiaomi mobily

Mobilní telefony Xiaomi mají vlastní aplikaci Mi Mover. Aplikaci stahujte jen z oficiálních obchodů, na internetu se v poslední době objevuje řada podvodných souborů. Aplikace Mi Mover je ke stažení zdarma. Aplikaci nainstalujte na nový i starý telefon, spusťte přenos souborů, vše se udělá automaticky samo. Pokud se vyskytne nějaký problém, zařízení restartujte a přenos dat opakujte.

Přesun dat do nového telefonu zvládne i méně zkušený uživatel

Převod dat do jiného zařízení je v dnešní době otázkou chvíle a zvládne to i méně zkušený uživatel.
Po úspěšném přenosu dat nevymazávejte hned data ze starého telefonu. Může se stát, že jste zapomněli na nějakou aplikaci nebo soubor. Starý telefon vymažte až si vše v novém telefonu překontrolujete a máte jistotu, že v něm máte vše potřebné.

Hodnocení Jak přenést data ze starého mobilu do nového krok za krokem

Ohodnoťe náš článek Jak přenést data ze starého mobilu do nového krok za krokem. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak přenést data ze starého mobilu do nového krok za krokem

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS