Jak se zbavit nežádoucí vlhkosti v lednici

,
Jak se zbavit nežádoucí vlhkosti v lednici

Co znamená vlhkost v lednici a jak se jí zbavit? Vlhkost v lednici se tvoří, když do ní vkládáte jídlo. Voda vlivem teploty kondenzuje a usazuje se uvnitř chladničky. Díky vlhku a vodě se v lednici tvoří plísně a také bakterie. Zjistěte, jak se vlhkosti v lednici zbavit. 

Vlhkost v lednici

Produkuje vaše chladnička sama vlhkost, kterou vidíte ve vaší lednici? Ne! Samotné chladicí zařízení nesmí vytvářet vlhkost. Jak se vlhkost dostane do chladničky? Kapky vody? Kondenzace? Vlhkost se do zařízení dostává prostřednictvím potravin (sklenice, lahve, obaly, které vložíte dovnitř) nebo vlivem okolních podmínek. Vlivem nízké teploty dochází ke kondenzaci vodní páry na prvcích vybavení chladničky. Tak vzniká vlhkost v lednici.

Co znamená vlhkost v lednici a jak se jí zbavit?

Není zde žádný zásadní důvod k obavám. Kondenzace na skleněných poličkách nebo stěnách chladicího oddílu je normální. Nemůžete tomu úplně zabránit. To je nemožné – zvláště když místnost, kde chladnička “funguje”, má vysokou vlhkost (kuchyň, sklep).

Jak minimalizovat vlhkost v lednici?

Teplá jídla nedávejte do lednice (zavařovací sklenice s ještě teplou polévkou, hrnec s horkými masovými kuličkami). Nebalené potraviny (sýr, smetana, klobása) pevně uzavřete do skleněných obalů, plastových nádob na skladování potravin, sklenic nebo je alespoň pevně přikryjte potravinářskou fólií. Dveře otvírejte vždy jen na nezbytně nutnou dobu. Do lednice pak nevpustíte vlhkost zvenčí.

Vlhkost v lednici a těsnost dveří

Co dělat, když v lednici stále zaznamenáváte velkou vlhkost, přestože svědomitě dodržujete tři body, o kterých jsme psali v předchozí části? Zkontrolujte, zda “funguje”, těsnění, zda nedrhne, zda není zachyceno v některé části dveří chladničky. Co dělat, když zjistíte, že příčinou netěsnosti lednice je těsnění? Dodejte mu požadovaný tvar jemným zahřátím fénem. Co víc? Pravidelně čistěte otvor pro kondenzát (obvykle umístěný za zásuvkou na zeleninu). Na internetu nebo na stránkách výrobců domácích spotřebičů najdete četná videa s návody krok za krokem, jak lednici vyčistit.

Domácí pohlcovač vlhkosti do lednice

Pohlcovač vlhkosti do lednice funguje i jako pohlcovač pachů. Je to užitečné. Co potřebujete k výrobě domácího pohlcovače vlhkosti do lednice a jak si ho vyrobit doma?
Připravte si: jedlou sodu, sušenou levanduli nebo levandulový esenciální olej, středně velkou nádobu.
Postup: smíchejte jedlou sodu s levandulí a dejte směs do nádoby. Umístěte nádobu na polici v chladničce. Dodá jemnou vůni svěžesti a ochrání vaši lednici před nadměrnou vlhkostí.

Co dále použít jako pohlcovač vlhkosti do lednice?

Použít můžete některé potraviny, které přirozeně vykazují vlastnosti pohlcující vlhkost. Dobře fungují také jako pohlcovače nepříjemných pachů. Jsou to:
Mletá kávová zrna – dejte je do malé misky a umístěte ji na polici lednice.
Pomeranče a citrony – na polici dejte polovinu oloupaného citrusového ovoce nebo jen kůru. Nezapomeňte pravidelně vyměňovat ovoce nebo mletou kávu za nové, abyste nedosáhli jiného výsledku, než o který usilujete.

Hodnocení Jak se zbavit nežádoucí vlhkosti v lednici

Ohodnoťe náš článek Jak se zbavit nežádoucí vlhkosti v lednici. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak se zbavit nežádoucí vlhkosti v lednici

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS