Jak vybrat novou televizi pro seniory

Jak vybrat novou televizi pro seniory

Televize je pro seniory skvělým zdrojem informací a zábavy. Důležité je ale vybrat správný model. Senioři totiž mohou mít na televizi trochu jiné požadavky. Na které parametry se při výběru zaměřit?

Důležitá u televize pro seniora je velikost obrazovky. Tu musíte přizpůsobit velikosti místnosti, ve které zařízení bude stát. Moc velká obrazovka na malý pokoj způsobí nepohodlí při sledování a k příliš malé televizi se zase musí sledující posadit blíže. Do menší místnosti je ideální 32 palcová televize, případně 40 palcová varianta. Pokud ale víte, že senior sleduje televizi rád a má větší místnost, vyberte klidně 55 palcovou verzi.

Nepodceňujte ani rozlišení – minimem bylo mělo být Full HD. To poskytne čistý a ostrý obraz. U menších televizorů (kolem 40 palců) nemá smysl pořizovat lepší rozlišení než právě Full HD, protože rozdíly budou nepatrné. Naopak u větších zařízení (aspoň 55 palců) už rozlišení 4K dává smysl. 

Dále se také zaměřte na ovladač. Ten musí mít velká a čitelná tlačítka. Ovladač vždycky dostanete v sadě s televizí. Ne vždy ale bude vyhovovat. Přinejhorším můžete ovladač dodatečně dokoupit – prodávají se i takové, které jsou speciálně vyrobené pro seniory

Každý televizor musí podporovat nový standard DVB-T2. Díky němu nemusíte mít externí dekodér k tomu, abyste přijímali bezplatné programy. Naštěstí je standard DVB-T2 samozřejmostí u každého nového modelu televizoru.

Doporučené modely

Samsung UE43CU7172

Philips 43PFS5507/12

LG 32LQ631C0ZA

TCL 40S5400A

Hodnocení Jak vybrat novou televizi pro seniory

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat novou televizi pro seniory. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat novou televizi pro seniory

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS