Sušičky vhodné i do malého bytu

Sušičky vhodné i do malého bytu

Se sušičkou nemusíte zbytečně dlouho čekat než vám prádlo uschne a neustále vytahovat sušák. Zvlášť pokud máte menší byt, sušák se bude nevyhnutelně plést. Možná vás napadá, že to samé lze říct o sušičce – bývají docela velké, kam ji umístit? Naštěstí existují modely speciálně uzpůsobené do malých prostorů. 

Do omezeného prostoru potřebujete zařízení, které zabere co nejméně místa. Proto jsou rozměry zařízení to první, na co se zaměřte. Nekontrolujte ale pouze šířku ale také hloubku. Nejmenší model na trhu je hluboký pouze 46 cm. To oceníte ve velmi malých koupelnách. Průměrně má přitom sušička okolo 60 cm. Šířka už není tak různorodá. I ty nejmenší modely mají okolo 60 cm. Jestliže nemáte tolik prostoru, abyste vedle sebe umístili pračku a sušičku, zauvažujte o umístění na sebe. Jediné, co si musíte v takovém případě sehnat, je speciální konektor. 

Další parametry

Velikost by rozhodně neměla být jediným parametrem, který si zkontrolujete. Podstatná je také velikost bubnu. Ta je samozřejmě rozměry zařízení ovlivněna, ale pro 2 až 3 člennou rodinu se hodí mít buben, do kterého se vejde 7 až 8 kg prádla.

Dále se jednotlivé modely liší tím, jak vlastně vzduch v sušičce ohřívají. Prvním typem jsou kondenzační sušičky vybavené ohřívačem. Ten nasává vzduch zvenku a zahřívá ho. Tímto teplým vzduchem se pak suší prádlo v bubnu. Z prádla se sušením uvolňuje voda a ta se hromadí ve speciální nádobě. Druhý typ sušiček má zabudované tepelné čerpadlo. Princip je velmi podobný, jenom je k ohřevu využíváno čerpadlo. To je energeticky méně náročné a ekologičtější. Díky tomu, že úspornější, tak najdete ho v dražších modelech.

Zkontrolujte si také to, jaký je v sušičce motor. Nejlepšími je ten invertorový neboli bezkomutátorový. Poskytuje ideální kombinaci vyššího výkonu s nižší spotřebou energie. Na model s tímto motorem poskytují výrobci také delší záruku, protože jde o téměř bezporuchovou technologii. 

Nepodceňte ani to, do jaké energetické třídy sušička spadá. Nejlepší je třída A+++, takové spotřebiče spotřebují nejméně energie. Naopak modely ve třídě B nebo C možná vyjdou levněji při nákupu, ale brzy se jejich vyšší spotřeba projeví na účtech za elektřinu. Když budete mít na výběr, raději zainvestujte do dražšího, ale úspornějšího modelu. Tato investice se vám do pár měsíců vrátí.

Hodnocení Sušičky vhodné i do malého bytu

Ohodnoťe náš článek Sušičky vhodné i do malého bytu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Sušičky vhodné i do malého bytu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS