Jak vypovědět smlouvu mobilnímu operátorovi

Pokud vám přestanou vyhovovat služby stávajícího operátora, můžete smlouvu jednoduše vypovědět a odejít k jinému. Mezi operátory panuje velká konkurence a vy si tak můžete vybrat, komu a hlavně kolik budete za ne zrovna levné mobilní a datové služby platit.
Poradíme vám, jak snadno a rychle vypovědět stávající smlouvu a zároveň se vyhnout sankcím.
Zásadní rozdíl v podávání výpovědi panuje u smluv uzavřených na dobu určitou a neurčitou, a zda jste k tarifu získali zvýhodnění, mobilní telefon nebo tablet.

Nejjednodušší ukončení mají ti s předplacenou kartou. V tomto případě stačí, když přestanete využívat mobilní služby a začnete využívat služby nového operátora. Nejrychlejší možností je koupit si jinou předplacenou SIM kartu a tu aktivovat. Po čase mobilní operátor vaši starou kartu zcela deaktivuje. Jestliže chcete přejít ke konkurenci i s vaším stávajícím číslem, pak musíte poskytovatele služeb zažádat o vygenerování ČVOP kódu, (číslo výpovědi opouštěného poskytovatele), který vám umožní přenos telefonního čísla.

Mobilní tarif:

U mobilního tarifu záleží na tom, zda ho máte sjednaný na dobu neurčitou nebo určitou. V případě doby neurčité, podejte řádnou písemnou výpověď. Po uplynutí výpovědní lhůty můžete bez sankcí přejít ke konkurenci. Po ukončení smlouvy získáte od operátora ČVOP, na přenos telefonního čísla. ČVOP pak stačí předat novému operátorovi, který se o přenesení čísla postará.
Výpovědní lhůta se liší dle operátora.

O2 – 42 dní
Vodafone – do konce zúčtovacího období + 30 dní
T-Mobile – 30 dní.

Jak smlouvu ukončit?

O2 – u společnosti O2 je možné zrušit smlouvu po telefonu na její bezplatné lince 800 02 02 02, nebo podat písemnou výpověď na kterékoliv značkové prodejně, nebo výpověď zaslat rovnou na sídlo společnosti.
Vodafone – u Vodafone je potřeba podat písemnou výpověď. Na webu Vodafone si můžete stáhnout předpřipravený formulář.
T Mobile – u T-Mobile smlouvu ukončíte písemnou výpovědí na kterékoliv značkové prodejně, nebo zasláním výpovědi na sídlo společnosti.

Předčasná výpověď znamená porušení podmínek.

Pokud jste se operátorovi upsali na dobu určitou, vaše smlouva vyprší k určitému datu. Výpověď můžete podat bezplatně pouze k datu, kdy byla smlouva podepsána. Výpověď však musíte podat předtím, než dojde k automatickému prodloužení smlouvy. Pak byste museli čekat další rok nebo zaplatit tučnou pokutu. Operátor může žádat až pětinu zbývajícího paušálu či minimálního měsíčního plnění za dobu, která zbývá do konce platnosti smlouvy.
Stejně jako u doby určité nastává problém u mobilního tarifu, ke kterému jste obdrželi zvýhodnění mobilní telefon nebo tablet. Pokud se rozhodnete smlouvu ukončit předčasně, pak budete muset buď to celou, nebo zůstatkovou cenu produktu zaplatit.

Bez sankcí lze odejít také v momentě, kdy operátor jednostranně změní podmínky smlouvy. Například pokud operátor sníží počet volných minut nebo omezí mobilní internet. Konkrétní změna musí být zveřejněna nejméně měsíc před datem platnosti. Když tato situace nastane, žádné sankce při výpovědi smlouvy mobilního operátora vám nehrozí.

Ohodnoťte článek o výpovědi smlouvy mobilnímu operátorovi

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 3,89 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS