Jak ze starého mobilu udělat bezpečnostní kameru

Jak ze starého mobilu udělat bezpečnostní kameru

Chcete nahlížet do vaší domácnosti v době nepřítomnosti? V tom případě potřebujete bezpečnostní kameru. Pořízení klasického bezpečnostního kamerového systému je nákladnou záležitostí. Pokud máte doma starý chytrý telefon, který už nevyužíváte můžete ušetřit nemalé finanční prostředky a využít ho jako bezpečnostní kameru. Stačí na něj nainstalovat aplikaci Security Camera.

Aplikace Security Camera

Touto aplikací proměníte starý telefon nebo tablet v domácí bezpečnostní kameru. Tu pak můžete kontrolovat, sledovat a ovládat ze druhého telefonu. Aplikace je navržena a určena pro rodičovskou, kontrolu nebo řízení podniku. Můžete dohlížet na vaše děti, nebo domácí mazlíčky.

Široká škála bezplatných funkcí

Díky skvělým vlastnostem se hodí nejen do interiéru, ale i do exteriéru, kde jiné detektory dobře nefungují.
Kamera s inteligentní detekcí pohybu.
Výjimečná odolnost proti planým poplachům.
Funkce online kamery v HD rozlišení včetně nahrávání videa.
Fotografie narušení ve vysokém rozlišení.
Funkce interkomu.
Libovolný počet kamer zdarma vytvoří komplexní domácí bezpečnostní systém.
Podpora sdílení kamer s rodinou či přáteli.
Možnost vynechání zón v obraze.
Plynule nastavitelná citlivost detekce pohybu.
Intuitivní ovládání.
Připojení jak přes WiFi, tak přes mobilní sítě

Jak udělat z telefonu bezpečnostní kameru?

Snadná instalace a nastavení – Program Security Camera je jednoduchý a jeho nastavení zvládne i začátečník.
Nainstalujte Security Camera na váš použitý telefon nebo tablet. Po spuštění se objeví průvodce, který vám představí hlavní vlastnosti aplikace. Následuje přihlášení účtem Google a zde si vyberete, zda chcete telefon použít jako kameru, nebo sledovací monitor. V případě kamery zde nastavení končí. Aplikace vás ještě upozorní na vhodnost připojení nabíječky, v tomto režimu je spotřeba baterie poměrně citelná.
Pokud se rozhodnete telefon používat jako monitor, můžete sledovat více kamer najednou, jejich počet není nijak omezen. Když kamera zaznamená pohyb ve sledované oblasti, upozorní na to monitor oznámením. Tlačítkem s obrázkem kamery, můžete sledovat aktuální obraz včetně zvuku. V tomto režimu můžete zapnout pořizování záznamu, nebo přes telefon promluvit. Tlačítkem s obrázkem sekvence snímků se dostanete ke všem záznamům narušení.

Detekci pohybu můžete nejen zapnout a vypnout, ale také nastavit její citlivost a vybrat část záběru, kde bude sledováno narušení. Jsou zobrazovány jako fotografie s vyznačením té části obrazu, kde byl zaznamenán pohyb. Snímky lze ukládat do telefonu pro případné další použití. V nastavení pod ozubeným kolem lze přepínat mezi předním a zadním fotoaparátem, nastavit digitální přiblížení a rozlišení.
Kameru lze sdílet také s dalšími členy domácnosti, pozvánka dalšímu uživateli přijde e-mailem a ten si také musí nainstalovat aplikaci.

Hlavní výhodou bezpečnostní kamery v podobě chytrého telefonu jsou především pokud máte k dispozici starý telefon nulové náklady a energetická soběstačnost v případě výpadku proudu.
Program Security Camera nabízí upozornění na narušení, záznam i možnost sledovat živý obraz včetně oboustranné komunikace. Tedy vše, co by mohl uživatel od bezpečnostní kamery požadovat. Instalační balíček velký 16 MB lze použít na telefonech s Androidem 4.1 a novějším.
Nedoporučujeme nechávat mobil v nabíječce při dlouhém pobytu mimo domov. Nabíječky v síti jsou bezpečnostním rizikem.

Fotografie – Security Camera CZ

Hodnocení Jak ze starého mobilu udělat bezpečnostní kameru

Ohodnoťe náš článek Jak ze starého mobilu udělat bezpečnostní kameru. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (18 hlasování, průměr: 3,72 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak ze starého mobilu udělat bezpečnostní kameru

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS