Jakou motorovou pilu vybrat? Na jaké parametry se při koupi zaměřit?

, ,
Jakou motorovou pilu vybrat? Na jaké parametry se při koupi zaměřit?

Večery strávené u krbu mají své kouzlo. Pokud chcete ušetřit na palivovém dříví, je dobré si dřevo nařezat a rozštípat sami. Dobrá benzinová řetězová pila se vám bude hodit i při jiných zahradních pracích, např. při prořezávání stromů a keřů řezání prken atd. Která benzinová řetězová pila se bude dobře hodit při domácích pracích? Podívejte se na žebříček populárních benzinových pil.

Jakou motorovou pilu vybrat?

Na jaké parametry se před nákupem zaměřit

Při nákupu motorové pily je třeba zvážit několik věcí. Nejprve zkontrolujte výstupní výkon pily. Pily se silnějším motorem jsou vhodnější pro tvrdší materiály, jako je kov, zatímco pily s menším výkonem mohou být vhodnější pro měkčí materiály, jako je palivové dřevo.
Zadruhé se ujistěte, že máte pro svůj stroj správné palivo. Některé řetězové pily vyžadují specifický druh paliva a použití jiného typu paliva může nástroj poškodit.
Za třetí, hledejte pilu s dobrou ergonomií, která pomůže snížit únavu a usnadní práci déle. Nakonec si před použitím pily pečlivě přečtěte návod k obsluze, abyste se seznámili s jejími funkcemi a s tím, jak ji bezpečně a správně používat. S ohledem na výše uvedené faktory při nákupu benzínové motorové pily si můžete být jisti, že svou práci splní. Jakmile si vyberete konkrétní model motorové pily, nezapomeňte, že údržba (např. mazání řetězu) je stejně důležitá, zejména při intenzivním používání, aby vám mohla spolehlivě sloužit po mnoho let.

Výkon zařízení

Výkon motorové pily vyjádřený v kilowattech je klíčovým parametrem při zodpovězení otázky, která motorová pila bude nejlepší. Ovlivňuje, jak silné a tvrdé dřevo lze řezat. Na základní práce, tedy prořezávání větví a vysekávání keřů, stačí lehká motorová pila o výkonu cca 1,5-2,5 kW. Jejich výhodou je například nízká spotřeba paliva, která sníží náklady.

Která benzínová motorová pila se hodí pro trochu náročnější práce?

Pokud se chystáte připravovat dříví, zvolte výkonnější motorovou pilu. Výkon přes 2,5 kW vám umožní řezat i silnější polena. Je však třeba připomenout, že některé druhy palivového dřeva, jako je dub, habr nebo buk, jsou velmi tvrdé. Pokud hodláte používat tento typ paliva, může být lepší volbou motorová pila s výkonem blízkým 5 kW. Je však třeba počítat s tím, že bude mnohem těžší, hlučnější a palivově náročnější. Pro nejtěžší úkoly je nejlepší velká řetězové pila, která disponuje výkonem i přes 5 kW. Používá se především ke kácení stromů v lese. Na domácí úkoly jsou lepší menší, šikovnější modely. Kvalitní řetězové pily jsou vybaveny funkcemi, které usnadňují startování motoru.

Jakou délku lišty zvolit?

Mohlo by se zdát, že čím delší lišta, tím je motorová pila univerzálnější. V domácích pracích stačí vodicí lištu o délce 30-40 cm. Umožní vám řezat i velké kusy dřeva a její použití bude mnohem pohodlnější. Kratší lišta má navíc tu výhodu, že řetěz méně padá nebo se zachytí ve dřevě. Další věcí je, že malá a lehká řetězová pila umožňuje přesnější práci.

Jaká je nejlepší hmotnost?

Nejtěžší částí benzínové motorové pily je motor. Zatímco občasné používání vám nebude dělat problém, při delším používání těžké motorové pily vás začnou bolet záda. Jaká je optimální hmotnost motorové pily pro domácí práci? Nejslabší lehké benzínové pily váží kolem 4 kg, což je slušný výsledek. Všestrannější řetězové pily pro domácí úkoly, s trochu větším výkonem, váží asi 5-7 kg. V jejich případě mají velký význam ergonomické rukojeti a správné vyvážení pily. Průmyslové pily pro profesionály váží cca 10 kg.

Hladina hluku motorové pily.

Nevýhodou benzínových motorových pil je vysoká hlučnost. Hladina generovaného hluku může přesáhnout i 110 decibelů. Pokud vám záleží na pohodlné práci a dobrých vztazích se sousedy, tento parametr při nákupu nevynechejte a vyberte si tu nejtišší řetězovou pilu. Nezapomeňte také vždy pracovat ve sluchátkách a ochranných brýlích. Pokud je naopak prioritou tichý chod, může být lepší volbou elektrická motorová pila.

Hodnocení Jakou motorovou pilu vybrat? Na jaké parametry se při koupi zaměřit?

Ohodnoťe náš článek Jakou motorovou pilu vybrat? Na jaké parametry se při koupi zaměřit?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jakou motorovou pilu vybrat? Na jaké parametry se při koupi zaměřit?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS