Pozor na časté chyby při nabíjení mobilu

,
Pozor na časté chyby při nabíjení mobilu

Všechny baterie mají datum spotřeby. Totéž platí pro baterie smartphonů. Způsob, jakým používáte svůj smartphone, také výrazně ovlivňuje životnost baterie vašeho zařízení. Zde hrají důležitou roli i návyky nabíjení. Zde je několik tipů, jak nabíjet svůj smartphone a prodloužit výdrž baterie.

Vždy nabíjejte telefon vlastní nabíječkou

Na rozdíl od notebooků používají smartphony univerzální nabíjecí rozhraní microUSB port. Pokud však nabíječka, kterou používáte, neodpovídá originálu, ovlivní to výkon baterie, kapacitu pro uložení nabití a celkovou životnost (pokud se to dělá opakovaně). Vždy se ujistěte, že výstupní napětí (V) a proud (Ampér) náhradní nabíječky odpovídá původnímu adaptéru nebo je schváleno výrobcem telefonu.

Vyhněte se levným nabíječkám od neznámých výrobců

Neobsahují žádné bezpečnostní mechanismy na ochranu proti kolísání a přebíjení. Selhání adaptéru může trvale poškodit baterii a telefon.

Během nabíjení sundejte z telefonu ochranné pouzdro

Při nabíjení se doporučuje sundat z telefonu ochranné pouzdro. Je přirozené, že se baterie mírně zahřeje, ale pouzdro může fungovat jako bariéra a zpomalit odvod tepla.

Rychlé nabíječky nejsou vždy tou nejlepší volbou

Při každém nabíjení používat rychlonabíječku nemusí být pro baterii to nejlepší. Tento proces zahrnuje vyšší napětí, které má být odesláno do baterie telefonu, což má za následek rychlý nárůst teploty. Zvolte běžný nabíjecí cyklus, pokud váš smartphone tuto možnost nabízí v nastavení baterie.

Zkuste nabít baterii smartphonu alespoň na 80 %

Při každém nabíjení zajistěte, aby vaše baterie dosáhla alespoň 80% nabití. Není nutné, aby se vždy doplňovala na maximum. Nejlepší způsob, jak životnost baterie prodloužit, je udržovat mobilní telefon nabitý ze 40–80 %.

Nevybíjejte telefon úplně na nulu

Dříve se říkalo, že by se měl nový telefon vybít na 0 % a pak jej nabít na plných 100 %, než ho budete používat. Lithium-iontové ani dnes častěji používané lithium-polymerové baterie takto nefungují, naopak se tím připravíte o jeden nabíjecí cyklus.
Dnešní smartphony mají přibližně 500 nabíjecích cyklů, než klesne kondice baterie na 80% a výrobce již není schopný garantovat bezproblémové fungování baterie. Snažte se udržet během provozu telefonu držet kapacitu baterie nad 20 %. Pokud klesne pod 20% dejte telefon nabít. Tak udržíte kondici baterie co nejdéle v dobrém stavu.

Telefon nechte v klidu nabít

Když nabíjíte telefon, měli byste ho nechat v klidu. Pokud budete telefon při nabíjení namáhat, zpomalíte nabíjecí proces, může docházet k vyššímu zahřívání telefonu a tím pádem k poškozování baterie.

Udržujte správnou teplotu

Baterie založena na lithiu by měla být udržovaná v předepsané teplotě. Ta se pohybuje od 10°C až po 43°C. Lithium-iontové baterie, bývají citlivé na příliš vysoké i příliš nízké teploty. Neměli byste svůj mobil nechávat vystavený přímému letnímu slunci a neměli byste ho používat ani při velmi nízkých teplotách. Jedině tak ochráníte baterii mobilního telefonu a prodloužíte její životnost.

Hodnocení Pozor na časté chyby při nabíjení mobilu

Ohodnoťe náš článek Pozor na časté chyby při nabíjení mobilu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Pozor na časté chyby při nabíjení mobilu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS