Mobily s velkou obrazovkou. Který si vybrat?

,
Mobily s velkou obrazovkou. Který si vybrat?

Smartphone je jedním z těch zařízení, bez kterých si většina neumí představit svůj život. Smartphony používáme prakticky ke všemu – ke vzájemné komunikaci, sledování filmů, nakupování, ale i při práci. V průběhu let se smartphony měnily v souladu s trendy v moderních technologiích. A přestože platí, že čím větší, tím lepší, ne vždy pro tento typ zařízení to funguje, přesto můžete na trhu najít modely přímo pro milovníky obrovských chytrých telefonů.

Který telefon s velkou obrazovkou byste si měli vybrat?

Velké smartphony jsou již léta jednou z nejoblíbenějších kategorií telefonů, často v žebříčku chytrých telefonů, které jsou oblíbené zejména mezi lidmi, kteří taková zařízení používají nejen k telefonování. Pro koho jsou tedy určeny smartphony s velikostí obrazovky větší než 6 palců? Předně pro všechny, kteří používají chytré telefony ke sledování filmů, seriálů a hraní her. Tyto činnosti vyžadují dostatečně velký displej, který nám umožní vidět každý detail viditelný na obrazovce. Pro ostatní je velká obrazovka telefonu synonymem pohodlí a velká pracovní plocha vám umožňuje volně využívat všechny funkce zařízení. Velké smartphony jsou skvělým řešením pro všechny, kteří pomocí tohoto zařízení pořizují vysoce kvalitní fotografie. Velikost telefonu samozřejmě ne vždy jde ruku v ruce s kvalitou fotoaparátu, ale často jsou vlajkové smartphony velkých rozměrů vybaveny profesionálními fotoaparáty.

Co je nejdůležitější ve velkém smartphonu?

Rozhodnutí o koupi smartphonu s velkým displejem přesahujícím 6 palců je jen začátek. V první řadě bychom měli věnovat pozornost nejdůležitějšímu faktoru, který do značné míry určí naši spokojenost s používáním zařízení. O čem mluvíme? O obrazovce velkého smartphonu. Standardní smartphone má velikost obrazovky od 5,5 do 6 palců. Pokud však má náš smartphone sloužit k častému prohlížení multimediálních materiálů, vyplatí se zaměřit na zařízení s větší úhlopříčkou. Nejde však o jedinou oblast, která by měla rozhodnout o výběru konkrétního zařízení. Podívejme se na rozlišení obrazovky. Na trhu často najdeme telefony v rozlišení HD, HD +, Full HD, Full HD + a také stále oblíbenější 4K, které nám poskytují rozlišení 1440 × 3040 pixelů. Jak rozlišení ovlivňuje pohodlí při používání smartphonu? V první řadě jde o kvalitu obrazu díky odpovídající hustotě pixelů. Pokud zvolíme smartphone s velkou obrazovkou, zkontrolujme také kvalitu samotné obrazovky. S jakými variantami se můžeme setkat? Předně LCD displej z tekutých krystalů, ale také stále oblíbenější OLED a AMOLED displeje.

Na jaké další parametry největších smartphonů bychom měli dávat pozor, aby byl náš nákup maximálně uspokojivý?

Předně otázka procesoru, RAM a také kapacita baterie. Nejúčinnější smartphony jsou vybaveny prvotřídními 8jádrovými procesory, které úspěšně unesou břemeno nepřetržitého procházení multimédií. Špičkový procesor je také zodpovědný za bezproblémový provoz zařízení, i když je současně používáno několik aplikací. Tomuto aspektu při výběru herního telefonu určitě věnujte pozornost. Paměť RAM je zodpovědná za schopnost pohodlně přehrávat, upravovat fotografie a videa. Pokud tedy vaše zařízení bude těmto účelům sloužit například jako smartphone s dobrým fotoaparátem, investujme do velkého telefonu s minimálně 8 GB RAM. Samozřejmě nesmíme zapomenout na kapacitu baterie. Nikdo z nás nechce být překvapen vybitým telefonem uprostřed filmu nebo během cesty. Nabídky výrobců zpravidla obsahují informace o kapacitě baterie a době provozu smartphonu na jedno nabití.

Proč se vyplatí sázet na telefon s velkým displejem?

Velký smartphone charakterizovaný displejem větším než 6 palců je zárukou pohodlí nejen při používání kancelářských aplikací, ale také při sledování filmů, seriálů a hraní mnoha her. Kdekoli nám záleží na maximálních detailech, velká obrazovka smartphonu vám umožní dosáhnout maximální spokojenosti. Nezapomínejme také, že velké smartphony vypadají velmi elegantně a stylově.

Doporučené největší smartphony

Samsung Galaxy S20 Ultra

Hledáte opravdu velkou vlajkovou loď, která se kromě své velikosti vyznačuje opravdu výkonnými komponenty? Samsung Galaxy S20 ultra je perfektní volbou. Vlajkový smartphone Samsung je zárukou dokonalých, profesionálních fotografií a videí, schopnosti pracovat několik hodin na jednu baterii a úžasné produktivity, která zajistí plynulý provoz telefonu i při provádění mnoha složitých operací současně. Samsung Galaxy S20 ultra má 6,9 palce a AMOLED displej, který zaručuje nejvyšší kvalitu a úžasné rozlišení obrazovky.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G G988F 16GB/512GB Dual SIM

Huawei Mate Xs

Huawei je značka, která již několik let slaví obrovský úspěch na trhu smartphonů. Nejinak je tomu v případě modelu Mate Xs – návrh pro lidi, kteří se chtějí vybavit obrovským smartphonem s mimořádnou úhlopříčkou obrazovky až 8 palců. OLED displej, vynikající výkon, několik profesionálních fotoaparátů a rozsáhlé úložiště 512 gigabajtů jsou jen některé z důvodů, proč by vás tato položka měla zajímat. Díky velikosti obrazovky se výrobce rozhodl použít inovativní způsob skládání obrazovky, díky kterému se smartphone snadno vejde do naší kapsy.

Huawei Mate Xs Dual SIM

Xiaomi Mi 10 5G

Další známá značka na našem trhu, která nabízí velmi kvalitní zařízení za nízké ceny. A tentokrát Xiaomi dokázalo, že zakřivená, obrovská AMOLED obrazovka, vybavená technologií TrueColor, nám umožní užít si přirozené barvy při sledování každého filmu. Čtyři zadní fotoaparáty vás dokonce vybízejí k profesionálním fotografiím, kterými se budeme moci chlubit na sociálních sítích.

Xiaomi Mi 10 5G 8GB/256GB Single SIM

Hodnocení Mobily s velkou obrazovkou. Který si vybrat?

Ohodnoťe náš článek Mobily s velkou obrazovkou. Který si vybrat?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Mobily s velkou obrazovkou. Který si vybrat?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS