Návod, jak snadno přenést kontakty, zprávy i data ze starého mobilu do nového

,
Návod, jak snadno přenést kontakty, zprávy i data ze starého mobilu do nového

Pořídili jste si nový mobil a nevíte, jak přenést data ze starého telefonu do nového? Dávno jsou pryč doby, kdy stačilo přehodit SIM kartu do nového telefonu. Technologie pokročily vpřed a vy se nemusíte o svoje fotky, zprávy či kontakty strachovat tak jako kdysi. Při přechodu na nový model chce většina uživatelů zálohovat nejen kontakty a zprávy, ale mnohem víc. Poradíme vám, jak snadno provést přenos dat ze starého telefonu do nového a nestrávit tím mnoho času.

Přesun dat do nového telefonu zvládnete snadno

Zkopírovat data ze starého do nového telefonu je otázkou chvíle a zvládne jej i méně zkušený uživatel. Po úspěšném přenosu dat raději ještě chvíli počkejte se smazáním starého telefonu, může se stát, že zapomenete na nějakou aplikaci či soubor. Starý telefon vymažte až v případě, když jste si jisti, že v novém telefonu máte vše potřebné.
Dnes už není nutné provádět složitou zálohu a tu následně obnovovat, dnešní aplikace a služby vše zvládají sami.
Jako první si dejte nabít oba telefony, aby přenos proběhl hladce. Některé aplikace mohou vyžadovat až 80 % nabití baterie, aby vám dovolily provádět a obnovovat zálohy.

Přesun dat do nového mobilu

Do původního i nového telefonu nainstalujte aplikaci, otevřete aplikaci a na obou telefonech potvrďte přístup k systému. Na starém telefonu klikněte na tlačítko odesílatel, tak dojde k vytvoření lokální Wi-Fi. Na novém telefonu klikněte na tlačítko příjemce a potvrďte spojení. Poté vyberte data která chcete přenést. Potvrďte přesun a počkejte, až dojde k přenosu dat. Po kompletním přenosu dat přendejte kartu do nového telefonu.
Aplikace je jednoduchá a v češtině, díky tomu je proces rychlý. Po dokončení přenosu dat si zkontrolujte, zda máte v novém telefonu vše potřebné a až poté starý telefon vymažte.

Jak přenést data z Androidu na Android?

Pokud máte mobilní telefon s operačním systémem Android a koupili jste si nový telefon rovněž s tímto systémem, přenos všech dat bude velmi snadný, k dispozici je nespočet aplikací od jednotlivých výrobců.
Android využívá Huawei, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Samsung, Alcatel, Asus, Realme, Honor, vivo, LG, Sony a další značky dostupné na českém trhu. Ideální je použití aplikace daného výrobce.

Co když nemá váš výrobce vlastní aplikaci?

Pokud máte starý i nový telefon s Androidem, můžete data přenášet zdarma prostřednictvím různých aplikací. Zastaralou aplikaci CLONEit nahradila nová aplikace Copy My Data. Ke stažení je bezplatná aplikace na Google Play a je potřeba ji nainstalovat jak na původní, tak nový telefon. Jaká data přenáší?
Kontakty, zprávy, data aplikací, historii volání, data na SD kartě, videa, fotky, hudbu, nastavení systému, WiFi hesla, záložky v prohlížeči apod.
Přenos dat probíhá prostřednictvím Wi-Fi sítě, kterou si samo zařízení vytvoří. Vše probíhá bez operátora, nemusíte se tedy bát, že vám přenos spotřebuje data.
Než začnete s přenosem dat, povolte instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Pro zapnutí jděte do Nastavení – Osobní – Zabezpečení – Správa zařízení – Neznámé zdroje. Tak se pojistíte, že se správně zkopírují aplikace z původního telefonu. Po skončení instalaci z neznámých zdrojů raději vypněte.

Přesun dat do Samsung telefonu

Pro přenos dat ze starého telefonu do nového Samsungu je lepší použít oficiální aplikaci Samsung Smart Switch Mobile. Aplikace je zdarma dostupná v Google Play. Od ostatních výrobců, Samsung v komaptibilitě s hardwarem i softwarem moc přátelský není.

Jak přenést data z Androidu na iPhone?

Rozhodli jste se pro změnu a Android jste vyměnili za iOS? V tom případě můžete využít přímo aplikace od Applu. Apple pro tento účel uvolnil na Google Play ke stažení svou aplikaci Move to iOS.
Přechod z Androidu na iOS
Do starého telefonu s Androidem nainstalujte aplikaci Move to iOS. V novém Apple zařízení si v úvodních nastaveních zvolte import dat z Android zařízení. Kód, který se zobrazí na obrazovce iPhonu zadejte do Android telefonu. Dojde ke spojení obou zařízení a proběhne přesun dat.

Videozáznam jak postupovat při přenosu dat z Androidu na iPhone


Jak přenést data z iPhonu na Android?

Pokud potřebujete přemístit soubory z iOS do Androidu jednoduše a rychle to zvládnete s připojením k Wi-Fi síti.
Nabijte si iPhone, ale z nabíječky jej neodpojujte. V App Storu si stáhněte aplikaci Google Drive. Po nainstalování ji otevřete, klikněte na Zálohovat a vyberte si data, která si chcete přenést a počkejte, až záloha proběhne. V nastavení iPhonu vypněte aplikace iMessage a FaceTime, abyste po přechodu na Android nezmeškali žádné hovory a zprávy. Přihlaste se na novém telefonu do svého Google účtu. Tímto by mělo dojít k obnovení dat.

Jak přenést data z iPhonu do iPhonu?

Zkopírovat data z iPhonu do iPhonu je jednoduché a časově nenáročné. Ze staršího iPhonu na novější je nejsnadnější možností využít iCloud. Ten má základní kapacitu 5 GB zdarma, ale umožní dokoupit větší úložiště. Jedná se o spolehlivý a jednoduchý postup. Data se postupně nahrají do online úložiště a na novém iOS telefonu se jen přihlásíte a vše si stáhnete zpět.
Na starém telefonu si aktivujte zálohování do iCloudu. Počkejte, než se soubory uloží na úložiště. V novém zařízení se přihlaste na svůj iCloud účet a spusťte obnovu.

Jak přenést data ze starých zařízení bez Androidu a iOS?

Pokud nemáte v telefonu iOS ani Android, je nejlepší přenést data do počítače, nebo použít externí úložiště. Do těchto zařízení si dočasně uschováte všechny svoje fotky, adresář, kontakty apod. a potom si je odtud přesunete do nového mobilního telefonu.

Co když se SIM karta nevejde do telefonu?

Může se stát, že vaše SIM karta je už příliš velká na to, aby se vešla do nového telefonu. Je možné ji ořezat či obstřihnout, postupujte podle návodu. Modernější varianty SIM karet umožňují vyloupnutí potřebné velikosti i bez zastřihování.
Pokud si na úpravu netroufáte, raději zajděte na pobočku operátora, během několika minut dostanete novou SIM zdarma.

Video návod jak vystřihnot SIM kartu

Návod pro Huawei telefony

Pokud máte nový telefon Huawei nebo Honor, který nemá Google služby, můžete využít na přenos dat klonovací aplikaci Phone Clone. Při převodu se u většiny zařízení přenese i většina Google služeb a například YouTube. Telefony Huawei mají přeinstalovanou aplikaci od výrobce. Dokáže přenášet aplikace, data, fotografie, kontakty apod. jako CLONEit a tak není nutné vytvářet zálohu.

Návod pro Xiaomi mobily

Xiaomi má pro svá zařízení vlastní aplikaci Mi Mover. Aplikace je zdarma, stahujte ji pouze z oficiálních obchodů, na internetu se objevila řada podvodných APK souborů. Aplikaci nainstalujte na nový i starý telefon, pak už stačí jen spustit přenos souborů a vše se udělá automaticky. Aplikace má dobré hodnocení uživatelů na na Google Play. Pokud se vyskytne problém s přenosem dat, restartujte zařízení a proveďte přenos dat znovu.

Jak převádět SMS do nového telefonu

Pokud nedošlo při přesunu dat ze starého telefonu do nového k přesunu SSM a MMS zpráv, sáhněte po aplikaci SMS backup & restore. K dispozici je zdarma a v češtině. Aplikaci si stačí stáhnout, zapnout, SMS zprávy si zálohujete na vybrané úložiště a v novém mobilním telefonu už je jen obnovíte.

Hodnocení Návod, jak snadno přenést kontakty, zprávy i data ze starého mobilu do nového

Ohodnoťe náš článek Návod, jak snadno přenést kontakty, zprávy i data ze starého mobilu do nového. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Návod, jak snadno přenést kontakty, zprávy i data ze starého mobilu do nového

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS