Útočiště pro bakterie a viry. Jak dobře vyčistit klávesnici

Útočiště pro bakterie a viry. Jak dobře vyčistit klávesnici

Klávesnici v notebooku nebo stolním počítači se vyplatí pravidelně čistit, protože špinavé klávesy nejsou jen vizuálním problémem, ale také útočištěm bakterií a virů. Navíc zbytky jídla nebo jiné větší nečistoty, které se dostaly pod klávesy, mohou způsobit jejich zaseknutí.

Jak vyčistit klávesnici?

Existuje mnoho specializovaných produktů a osvědčených metod, jak to udělat rychle a efektivně.
K čištění klávesnice lze použít několik přípravků, ale je důležité klávesnici čistit při vypnutém zařízení. Měli byste také pamatovat na používání čisticích prostředků určených pro elektrická zařízení. Voda by se neměla používat, protože klávesnice (nebo celý notebook) může navlhnout a selhat, což je jednoduchý krok k tomu, aby klávesnice přestala fungovat. Nikdy nepoužívejte prostředky na mytí nádobí nebo mýdlo.
Jak tedy klávesnici co nejjednodušeji vyčistit? U běžné stolní klávesnice je prvním krokem uchopit klávesnici oběma rukama, otočit ji a energicky s ní zatřepat, aby se mezi tlačítky vytřásly veškeré hrubé nečistoty. Rychlou a snadnou metodou, která však nebude příliš důkladná, je použití hadříku z mikrovlákna a chemické čištění notebooku nebo běžné klávesnice. Je to dobrý způsob, jak se zbavit prachu a jiných drobných nečistot.
Dalším způsobem čištění klávesnice je použití vlhkých ubrousků. Nepoužívejte však univerzální, tělové nebo nábytkové utěrky. Musíte si koupit některý ze speciálních vyhrazených produktů, jako jsou čisticí ubrousky na elektroniku. Dobře tak odstraníte nejen prach, ale i větší a silnější nečistoty z povrchu kláves a prostoru mezi nimi.

Stlačený vzduch

Nejdůkladnějším způsobem čištění klávesnice je použití stlačeného vzduchu. Dokonale si poradí s odolnou špínou na těžko dostupných místech. Plyn pod vysokým tlakem vytlačí všechny nečistoty zpod kláves, i ty zaseknuté nebo přilepené. Nezapomeňte nasměrovat proud plynu pod správným úhlem, abyste náhodně nezatlačili nečistoty do klávesnice nebo notebooku.

Isopropylalkohol

Stále přemýšlíte, jak vyčistit klávesnici, abyste se nevystavili bakteriím? Můžete použít isopropylalkohol, který se používá k dezinfekci klávesnice a zbavení se bakterií na ní. Má odmašťovací vlastnosti, což umožňuje rychle a efektivně odstranit organické nečistoty, jako je pot nebo mastnota. Isopropylalkohol lze koupit online nebo v obchodech pro kutily nebo v obchodech s elektronikou.

Jak vyčistit klávesnici na notebooku?

Čištění klávesnice v Macboocích nebo jiných přenosných počítačích je podobné procesu čištění běžné klávesnice. V takovém případě nezapomeňte odpojit notebook od napájení. Čištění se vyplatí začít jemným nakloněním notebooku, aby mohly odpadnout kousky nečistot, které se skrývají kolem kláves.
Nejlepší způsob, jak vyčistit klávesnici notebooku, je použít stlačený vzduch. Notebook byste měli držet pod úhlem 75 stupňů, tedy tak, aby nebyl zcela svislý. Poté začněte stříkat klávesnici stlačeným vzduchem, pohybujte s ním zleva doprava a shora dolů.
Efektivním řešením je také použití gelu na čištění klávesnice, tedy husté a lepivé gelové hmoty, která se přilepí na klávesy a prostor kolem nich, dokonale pronikne do všech zákoutí a vytáhne z nich nečistoty. Gel se snadno odstraňuje a spolu s ním z klávesnice odchází nečistoty.

Hodnocení Útočiště pro bakterie a viry. Jak dobře vyčistit klávesnici

Ohodnoťe náš článek Útočiště pro bakterie a viry. Jak dobře vyčistit klávesnici. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Útočiště pro bakterie a viry. Jak dobře vyčistit klávesnici

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS