Nejlepší mobily pro pořizování selfie

,
Nejlepší mobily pro pořizování selfie

Smartphone by měl poskytovat vynikající kvalitu bez ohledu na povětrnostní podmínky. Pokud hledáte dobrý telefon pro pořizování selfie, připravili jsme pro vás průvodce, ve kterém se dozvíte, na co si dát pozor a které telefony stojí za to doporučit.

Co by měl mít dobrý selfie chytrý telefon?

Selfie je termín používaný pro focení sebe sama pomocí předního fotoaparátu. Přestože tento termín existuje teprve pár let, již nyní si získal obrovskou oblibu, které si všimli i výrobci telefonů. Kvalita předních fotoaparátů u starších generací smartphonů se výrazně lišila od fotoaparátů použitých na zadní straně. Pořízení fotografie bez zobrazení na obrazovce může být obtížné, takže z důvodu pohodlí většina lidí používá přední fotoaparát.

Co je potřeba vědět při výběru?

V první řadě se nespoléhejte na počet megapixelů. To, že má smartphone matici s rozlišením 32 Mpix, nemusí nutně znamenat, že kvalita fotografií bude uspokojivá. Fotografii ovlivňuje několik faktorů. Je velmi důležité, aby čočka byla světelná, tedy aby propouštěla co nejvíce světla. Hodnoty f/1,8, f/1,9 a f/2,0 naznačují, že máme co do činění s dobrou světelností, abyste mohli pořizovat lepší fotografie za špatných světelných podmínek.
Obrovský vliv na výsledný vzhled fotografie má také zpracování obrazu pomocí algoritmů používaných výrobcem. Proto se vyplatí podívat se na dříve pořízené fotografie, i když nemáte možnost daný model sami otestovat.
Při výběru selfie telefonu nezapomínejte ani na ostatní fotoaparáty. Koneckonců, jsou to fotoaparáty, s kterými budete většinu času fotografovat. Pokud máte rádi mobilní focení, poohlédněte se po modelu se třemi fotoaparáty. Nejlepším řešením je kombinovat standardní fotoaparát s širokoúhlým a teleobjektivem. I když stále častěji se můžeme setkat s makro fotoaparáty nebo periskopovými teleobjektivy s velmi velkým zoomem.

Fotoaparáty na zadní straně by měly mít velkou matrici, která je schopna pohltit více světla, a proto generuje méně šumu a obraz je detailnější. 1-palcové matice fungují nejlépe v chytrých telefonech, i když 1/1,28 nebo 1/1,3-palcové matice jsou docela dobré kvality. Stejně jako v případě selfie kamerky není ani u zadního fotoaparátu tolik důležitý počet megapixelů. Moderní telefony však disponují velkým počtem megapixelů – od 12 Mpix až po dokonce 200 Mpix. Čím více megapixelů, tím detailnější bude snímek.

Selfie smartphone – na co byste si ještě měli dát pozor?

Fotoaparáty jsou jedna věc, ale při výběru byste měli pamatovat na další parametry. Ani sebelepší telefon na fotky bez dobrého procesoru nebude umět efektivně pracovat, zpracovávat fotky a spouštět editační programy. Osmijádrový celek s minimálně 4 GB RAM by si měl velmi dobře poradit při každodenním používání. Nejlepší je hledat procesory vyrobené technologickým procesem 6 nm nebo 4 nm. Velká baterie je velmi důležitá, aby telefon vydržel fungovat dlouho na jedno nabití. Nejlépe fungují články 4000 mAh nebo větší. Neodmyslitelným prvkem každého smartphonu je samozřejmě obrazovka. Její velikost je individuální záležitostí, ale pro selfie se vyplatí vybírat telefony o velikosti od 6,1 palce do 6,5 palce. Větší konstrukce hůře padnou do ruky a možná zjistíte, že k pořízení dobré fotky s přáteli nebo rodinou budete potřebovat odolnou selfie tyč.

Nejlepší smartphony pro selfie

Apple iPhone 14 Pro Max 128GB

Samsung Galaxy S23 Ultra SM-S918B 12GB/1TB

Huawei P60 Pro 8GB/256GB

Asus Zenfone 8 Flip 8GB/256GB

Sony Xperia 1 V 5G 12GB/512GB

Hodnocení Nejlepší mobily pro pořizování selfie

Ohodnoťe náš článek Nejlepší mobily pro pořizování selfie. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Nejlepší mobily pro pořizování selfie

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS