Poruchy myček nádobí, které zvládnete sami opravit + 5 nejlepších myček dle německých testů

A je to tady zas. Myčka nejde zapnout nebo neodtéká voda a vy zrovna čekáte návštěvu alespoň osmi lidí. Zase budete muset volat opraváře, ten ale nepřijde hned a vás čeká hora nádobí. Není nutné se ani zmiňovat o té obrovské spotřebě vody. Teď se ale hodí se zastavit a nadechnout, protože ne všechno je tak špatné, jak se může zdát. Protože mnohdy jsou to jen drobné poruchy, které opravíte sami za pár okamžiků.
Nejlepší myčky nádobí dle německého Testberichte.de

Návod k obsluze

První důležitou věcí je nikdy nevyhazovat manuál a dát ho na místo, kde ho najdete (případně najít návod na myčku na našich stránkách) Je to právě on, kdo vám může hodně pomoci. Mnoho výrobců do něj uvádí seznam nejčastějších poruch myček nádobí a i způsob, jak je opravit. Některé myčky mají i tu funkci, že v případě problému, se na displeji objeví číselný kód – v manuálu si pak dohledáte k jaké závadě odkazuje a jaký je postup řešení.

Bohužel je samozřejmě možné, že se objeví závada, o které se příručka nezmiňuje. Zde jsou proto krátké návody „první pomoci“.

Myčka nejde vůbec zapnout

Na začátek se vždy ujistěte, zda jste pořádně dovřeli dvířka. Poté zkontrolujte připojení myčky do sítě a jestli nespálila pojistku nebo nevyhodila jistič.

Další možným důvodem nespuštění je voda. Pokud v myčce nějaká zůstane, tak se myčka nezapne. V tomto případě využijte funkci restartování (spustí se dlouhým podržením spínacího tlačítka). Během něj by se měla voda automaticky odčerpat sama. Nestane-li se tak, odšroubujte síto a čerpadlo na dně mycího prostoru. V případě, že ani toto nepomůže musíte vodu odčerpat ručně.

Myčka nenapouští nebo nevypouští vodu

Zde na vině nejspíše ucpaní odtokové případně přítokové hadice. Proto myčku vypněte, uzavřete přívod vody a hadice pročistěte. Konkrétní umístění hadic a vhodný způsob jejich čištění se dočtete v manuálu.

Zároveň s hadicemi zkontrolujte i odpadní filtr. Ten je mnohdy zanesen zbytky jídel. Pečlivě ho vyčistěte a nezapomeňte na odtokové čerpadlo, které se nachází přímo pod ním.

Myčka neohřívá vodu

Tento problém se vždy projeví špinavým nádobím, které je navíc studené a mokré. Zde je problém už vážnější. Na vině je nejspíš topné těleso nebo relé. Obě součástky jsou volně k sehnání a nejsou ani nijak drahé, ale není vhodné se do oprav pouštět sám. Je to práce pro elektrikáře, popřípadě instalatéra.

Na závěr se hodí říct, že podobně jako nemocím, lze poruchám myček předcházet prevencí. Pravidelně svou myčku čistěte a čas od času ji zapněte prázdnou. Je také vhodné nedávat dovnitř nádobí s velkými kusy jídla. Rychle se pak ucpává a snižuje se tím její životnost. Zároveň je vhodné používat je takové tablety a leštidla, která doporučuje výrobce.  Je samozřejmé, že všem poruchám zabránit nejde, ale těmito několika lehkými triky předejdete těm lehčím a ušetříte si mnoho starostí.

Ohdnoťte článek o poruchách myček nádobí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 3,89 z 5)

Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS