Věděli jste, že popel z cigaret může být skvělý pomocník?

Věděli jste, že popel z cigaret může být skvělý pomocník?

Šperky jsou nádhernými doplňky, které vás mohou doprovázet třeba celý život, když jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Bohužel i na těch zlatých či stříbrných se dlouhodobé používání podepíše. Nejčastěji tak, že ztratí původní lesk a budou vypadat zašle. Naštěstí existuje mnoho triků, jak šperky jednoduše vyčistit a obnovit jejich původní krásu. Ty nejzajímavější si dnes představíme. 

Jak udržet zlato v dokonalém stavu?

Jako první vyzkoušejte zlaté šperky opláchnout teplou vodou s mýdlem. Po usušení měkkým hadříkem hned uvidíte, jestli to pomohlo. Na méně usazené nečistoty to postačí, pokud ne, musíte v úsilí přitvrdit. Na špínu usazenou v záhybech, kam se těžko dostává, použijte křemíkový kartáček. Povrch šperku kartáčujte jemně. Neobvyklým trikem, jak odstranit zašlé nečistoty, je popel z cigaret. Ten smíchejte s trochou vody a vytvořte pastu. Tu pak rozetřete na šperk a nechte chvíli působit. Pak ji hadříkem či kartáčkem setřete a následně opláchněte vodou. Vaše zlaté šperky znovu vypadat jako nové.

Jak obnovit lesk stříbrných šperků?

Jednoduchým, ale velmi účinným prostředkem, který vyčistí stříbrné šperky, je zubní pasta. Vmasírujte ji do stříbra a opláchněte teplou vodou. Pokud má šperk hodně záhybů, použijte spolu se zubní pastou jemný kartáček. Šperky kartáčujte jemnými kruhovými pohyby. S vyčištěním usazenějších skvrn pomůže kyselina citronová. Smíchejte ji s teplou vodou a stříbrné šperky do roztoku na několik minut ponořte. Poté je opláchněte a otřete. Šperky budou znovu zářit jako nové. 

S těmito jednoduchými triky se vám podaří rychle a jednoduše šperky vyčistit a navrátit jim původní lesk. 

Hodnocení Věděli jste, že popel z cigaret může být skvělý pomocník?

Ohodnoťe náš článek Věděli jste, že popel z cigaret může být skvělý pomocník?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Věděli jste, že popel z cigaret může být skvělý pomocník?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS