Víte, že k lepšímu spánku vám pomůže čistička vzduchu?

,
Víte, že k lepšímu spánku vám pomůže čistička vzduchu?

Čističky vzduchu jsou v poslední době stále více populárnější, v dnešním světě mají velký význam. Zbaví vás v bytě či domě jemného prachu, virů a bakterií a dalších škodlivých částic, které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví a psychiku. V současnosti je běžnější čističku vzduchu vlastnit, než ji umět co nejlépe používat. Na první pohled se zdá, že se ovládá snadno. Pokud ji jen jednoduše zapnete a doufáte, že budete mít už navždy čistý vzduch pravděpodobně nepoužíváte čističku nejefektivněji a nevyužíváte její plný potenciál. Co doporučují odborníci, abyste čističku vzduchu využili správně a efektivně?

Čističky vzduchu jsou praktickým řešením v boji proti špatné kvalitě vzduchu a v domácnostech kde žijí alergici se stávají nutností. Čistý vzduch podporuje i kvalitní hluboký spánek. Pokud žijete v oblastech s vyšší úrovní znečištění ovzduší máte až o šedesát procent vyšší pravděpodobnost nekvalitního spánku. Studie také ukazují, že čisté ovzduší zlepšuje produktivitu, celkovou pohodu a zdraví. Pokud budete vybírat čističku vzduchu, všímejte si parametru (CADR) – rychlosti dodávky čistého vzduchu. Čističky s vysokým CADR efektivně snižují koncentrace virových částic.

Jak správně a efektivně používat čističku vzduchu?

Zavřete okna

Při používání čističky mějte zavřená okna. Pokud necháte okna otevřená, budou do domácnosti stále proudit nečistoty zvenčí, čistička bude stále pracovat a vzduch nedosáhne takové čistoty jako při zavřených oknech.

Nechejte čističku vzduchu pracovat po celý den

Některé modely čističek odvádějí nejlepší práci, pokud jsou zapnuté po celý den. Čističku vybírejte s automatickým režimem, ten zabezpečí, že čistička změní svůj výkon v závislosti na tom, co se děje v domácnosti. Automatický režim čističek vzduchu se postará o kvalitu vzduchu v domácnosti, aniž byste ji museli ovládat. Aktivuje se tehdy, když je potřeba. Automatický režim tak pomůže především alergikům udržet bezpečnou domácnost bez ohledu na roční období.

Čističku používejte celoročně

Pokud patříte mezi alergiky, používejte čističku vzduchu celoročně, každé roční období může být sezónní alergií. Únava, ucpaný nos, slzení očí mohou alergiky trápit během roku v závislosti na tom, kde žijete. Škodliviny se mohou uvolňovat do ovzduší z čistících prostředků, kosmetiky i nábytku. Pří zapálení svíčky nebo vaření se mohou uvolňovat škodlivé prvky ze spalování.

Umístění čističky vzduchu

Čistička vzduchu by se měla používat v místnosti, kde trávíte nejvíce času. Je potřeba, aby čistička měla kolem sebe na všech stranách volný prostor alespoň šedesát centimetrů, aby mohl vzduch efektivně cirkulovat. Pro kvalitnější spánek je čistička vzduchu prospěšná i v ložnici. Když budete chtít čističku vzduchu umístit do části bytu či domu, kde je vzduch nejhorší, umístěte ji od země do výšky, například na stolek.

Nezapomínejte pravidelně vyměňovat filtr

O čističky je nutné se pravidelně starat. Některé čističky mají omyvatelné filtry. Jejich údržba je velmi snadná. Přístroj stačí rozebrat, filtr omýt a nechat důkladně oschnout. Poté vše opět sestavíte dohromady a můžete čističku znovu používat.
Pokud máte čističku s vyměnitelným filtrem, nevyhnete se nákupu nových filtrů. U každého modelu se doba životnosti filtrů může lišit. Životnost filtru se pohybuje obvykle kolem 6 měsíců. Bez výměny filtru nebude čistička fungovat tak jak má. Při větším znečištění filtru může docházet k uvolňování zachycených částic zpět do vzduchu.

Top produkty v kategorii Čističky vzduchu

Ionic-CARE Triton X6 stříbrná

Ionic-CARE Triton X6 dřevo

Ionic-CARE Triton X6 perleťová

Philips AC3259/10

Winix ZERO

Hodnocení Víte, že k lepšímu spánku vám pomůže čistička vzduchu?

Ohodnoťe náš článek Víte, že k lepšímu spánku vám pomůže čistička vzduchu?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Víte, že k lepšímu spánku vám pomůže čistička vzduchu?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS