Víte, že vadné pixely na monitoru můžete opravit doma?

,
Víte, že vadné pixely na monitoru můžete opravit doma?

Zjistili jste u LCD monitoru, že některé pixely svítí jinou barvou, než by měly? Mrtvé nebo zablokované pixely jsou typy poruch, které nás otravují a přitahují pozornost. Zkuste je sami opravit.

Jak oživit nefunkční pixely na monitoru

Při zprovoznění nového monitoru uživatel nejprve pečlivě zkontroluje kvalitu obrazu a viditelné chyby pixelů reklamuje. Ale i při dalším provozu je potřeba dávat pozor na vady, které můžete uplatnit ještě v rámci záruky.

U starších monitorů se často objevuje chyba zaseknutého pixelu, který zobrazuje pouze jednu barvu. U monitorů s technologií LCD a TFT vám mohou pomoci softwarové nástroje, například bezplatný PixelHealer.

PixelHealer má intuitivní rozhraní a je velmi snadný k použití. Pomocí myši můžete přesunout nebo změnit velikost okna. V případě potřeby se doporučuje proces vyzkoušet vícekrát, přičemž v nastavení je možné změnit odstíny barev i frekvence problikávání.
Přesuňte barevný čtverec pomocí myši do oblasti monitoru s chybným pixelem a klikněte na “Start Flashing”. Čtverec pak bude rychle střídat vybrané barvy ze spektra RGB.
Blikáním se chybný pixel může zotavit a začne správně fungovat. Jde pouze o experimentální metodu, která může v některých případech pomoci, ale stoprocentní úspěch není zaručen.
Pokud pixely nereagují a jsou skutečně mrtvé softwarový nástroj PixelHealer a jemu podobné už nepomohou. Mrtvý pixel by měl vypadat na obrazovce jako malý černý obdélník. Chyby zobrazení můžete analyzovat pomocí jiných nástrojů například tester chyb pixelů od vývojáře Thiema Kreuze.

Další test prověření kvality obrazu můžete provést pomocí aplikace od společnosti EIZO u které nepotřebujete instalaci, funguje online. Aplikace odhalí případné chyby a pomocí zobrazování barev RGB pečlivě prozkoumá obraz, zda se na něm nevyskytují vadné pixely. Před tímto testem je vhodné monitor řádně vyčistit, aby nečistoty nezakrývali případné nedostatky.
Aplikace pro test monitoru od společnosti EIZO testuje tyto parametry obrazovky: chyby pitelů, barevné rozlišení, barevné přechody, pozorovací úhly a zobrazení textu.

Hodnocení Víte, že vadné pixely na monitoru můžete opravit doma?

Ohodnoťe náš článek Víte, že vadné pixely na monitoru můžete opravit doma?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Víte, že vadné pixely na monitoru můžete opravit doma?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS