Vyberte vhodné domácí spotřebiče pro přípravu zdravé stravy

,
Vyberte vhodné domácí spotřebiče pro přípravu zdravé stravy

Jen domácí příprava jídel vám zajistí, že všechny použité suroviny byly čerstvé a kvalitní. A právě domácí příprava je základ zdravé stravy. Bohužel její příprava může mnohdy zabrat více času, než kolik ho máme. To se pak stává důvodem, proč lidé se zdravým stravováním přestávají. Některé kuchyňské spotřebiče nám však mohou ušetřit čas i námahu. Podívejme se společně na několik spotřebičů, které musíte mít, pokud to se zdravou životosprávou myslíte vážně. 

 

Mixér

Jedná se o zařízení, které diametrálně rozšíří možnosti, které v přípravě pokrmů máme. Umožňují přípravu hustých polévkových krémůrozmixovat zeleninou a zahustit s ní omáčku místo mouky nebo si vytvořit chutné ovocné smoothie. To dobře poslouží jako zdravá svačina do práce, školy nebo na cesty.

 

Domácí pekárna

Upéct tradiční chleba v peci je velmi náročné. Zabere to hodně času, přesné měření surovin a dodržení správné teploty. Je to něco, co stojí hodně úsilí a pravděpodobně i pokusů, kdy se vám chleba nepovede. Ale pokud i přesto chcete čerstvé pečivo bez konzervantů, pořiďte si domácí pekárnu. Do pekárny přidáte nutné suroviny a zapnete. O vymíchání i upečení se poté pekárna postará již sama. Navíc můžete v přípravě chleba libovolně experimentovat – přidávat různé neobvyklé ingredience např. ořechy nebo švestky, zkoušet různé druhy mouky nebo ji vynechat úplně a udělat si bezlepkový chleba. Domácí pekárna je rozhodně investice, která se vyplatí.

 

Parní hrnec

Velmi populární zařízení mezi příznivci zdravého stravování. Do hrnce vložíte požadované jídlo – maso, ryby, zeleninu – a zapnete. Jídlo se poté připraví pomocí páry, která prochází hrncem zespoda nahoru. Potraviny takto připravené neztrácejí tolik vitamínů nebo minerálů jako při běžné přípravě. Navíc není potřeba žádný olej. Chuť jídla tedy zůstane téměř nezměněna a bude svěží. I manipulace s hrncem je velmi snadná. Doslova jo stačí zapnout, chvíli počkat a můžete podávat.

 

Parní hrnce

Hrnec parní Tefal VC100130 Ultra Compact

Hrnec parní Philips HD9140/90

Hrnec parní Moulinex AMA543 Exotic steamer

Hrnec parní Kenwood FS 560

Hrnec parní Gallet CUV 968

 

Mixéry

Happy Cook HCB-32

Ceado B98

Krups HZ 2031

Rommelsbacher MX 350

Steba MX 3 Compact

 

Hodnocení Vyberte vhodné domácí spotřebiče pro přípravu zdravé stravy

Ohodnoťe náš článek Vyberte vhodné domácí spotřebiče pro přípravu zdravé stravy. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Vyberte vhodné domácí spotřebiče pro přípravu zdravé stravy

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS