Zápach z myčky odstraníte snadno. Stačí vám prostředek, který máte doma

,
Zápach z myčky odstraníte snadno. Stačí vám prostředek, který máte doma

Myčka na nádobí je dnes běžnou součástí domácností. Šetří nejen čas, ale i peníze. Někdy ale dokáže pěkně potrápit. Možná se to už stalo i vám, otevřete myčku a cítíte nepříjemný zápach, jehož se člověk těžko zbavuje. Poradíme vám, jak se zápachu zbavíte.

Jak zápach vzniká?

Obvykle zápach vzniká tím, že se v myčce, především ve filtru, usazují malé zbytky jídla, které nemusíte ani vidět. Ty začnou brzy plesnivět a hnít a výsledkem je onen nepříjemný zápach. Většina lidí nevěnuje čištění myčky velkou pozornost a musí řešit nepříjemný zápach častěji.
Na trhu existuje celá řada čistících prostředků, které vaši myčku pomocí chemie zbaví nežádoucích pachů, nečistot a vodního kamene. Pokud nechcete používat chemii a utrácet nemalé peníze sáhněte po tom, co máte doma.

Jak na čištění myčky octem

Skvělým pomocníkem je například ocet. Ocet rozpouští mastnotu, dezinfikuje, neutralizuje pachy a působí proti vodnímu kameni.
Ocet by neměl přijít do styku s přípravky jež obsahují chlor. Před čištěním se ujistěte, že se ve vašem mycím prostředku nevyskytuje, popřípadě ho z myčky zcela odstraňte.

Jak ocet využít?

Vyndejte z myčky veškeré nádobí, do větší misky nalijte ocet a misku vložte do horního patra myčky. Octem naplňte také nádržku na mycí prostředek. Zvolte program s nejvyšší teplotou a nechte ocet působit. Teplota by měla dosáhnout alespoň 65 až 75°C. Po dokončení cyklu otevřete dvířka a nechte myčku zcela vyschnout.
Stejně jako ocet můžete použít jedlou sodu a kyselinu citrónovou.

Chcete, aby vaše myčka byla nejen čistá, ale i krásně voňavá? Pokud nechcete používat chemické vůně, které se prodávají na trhu, můžete sáhnout po esenciálním oleji. Jsou netoxické, myčku krásně provoní a některé z nich podporují i dezinfekci myčky, například mátový, levandulový, nebo citronový.
Údržba myčky nádobí je velmi důležitá, a proto byste ji neměli zanedbat. Čištění mycím programem opakujte aspoň každé 2-3 měsíce.

Hodnocení Zápach z myčky odstraníte snadno. Stačí vám prostředek, který máte doma

Ohodnoťe náš článek Zápach z myčky odstraníte snadno. Stačí vám prostředek, který máte doma. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasování, průměr: 3,80 z 5)
Loading...

Podobné články k Zápach z myčky odstraníte snadno. Stačí vám prostředek, který máte doma

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS