Co byste měli vědět, než koupíte novou domácí pekárnu

,
Co byste měli vědět, než koupíte novou domácí pekárnu

Obliba strojů na pečení chleba velmi dynamicky roste. Výrobníky chleba vám umožní připravit si chléb doma – jaký chcete. Bez umělých barviv, zvýrazňovačů chuti a konzervantů. Pečení chleba je stále běžnější, a tak se stále častěji objevuje otázka: jakou pekárnu si vybrat? Řekneme vám, na co si dát pozor při nákupu takového zařízení. 

Vlastnosti ideální pekárny na chleba – co byste měli vědět

Proč si pořídit domácí pekárnu? Kromě toho, že budete mít vlastního chleba neuvěřitelné potěšení, můžete si ho upéct kdykoliv bude potřeba. Než se rozhodnete, která pekárna na chleba bude fungovat nejlépe, určitě si prověřte, na co byste si při výběru tohoto typu zařízení měli dát pozor. Při nákupu pekárny bychom měli věnovat zvláštní pozornost několika parametrům. Jedním z nich je výkon zařízení. Na trhu jsou pekárny s výkonem od 450 W až po 1200 W. Pokud plánujeme péct chleba, který vyžaduje dlouhou dobu pečení, měli bychom volit pekárny s výkonem nad 750W. Zajistí dlouhý provoz a stabilní úroveň teploty po celou dobu pečení.

Dalším parametrem, který stojí za pozornost, je počet hnětacích háků. Pokud plánujete péct menší chleby, stačí pekárna s jedním hnětačem. V případě velkého chleba se však vyplatí zvolit pekárnu se dvěma hnětači z důvodu většího množství těsta na míchání. Nezapomeňte věnovat pozornost bezpečnostním prvkům, které jsou v pekárnách k dispozici. Nakonec se můžete podívat i na samotný materiál pekárny. Levnější pekárny mají plastový obal, jsou docela lehké a méně odolné proti poškození. Na druhou stranu pekárny z kovu jsou odolnější, těžší a působí dojmem velmi solidního zařízení.

Různé typy pekáren – jaký typ zvolit v roce 2023?

Rovněž stojí za to vědět, že zařízení na pečení chleba může mít vertikální nebo horizontální strukturu. Těch druhých je rozhodně více, ale v obchodech je většinou k dostání i ve vertikální orientaci. Jaký je mezi nimi rozdíl? Vertikální pekárny zaberou na kuchyňské lince mnohem méně místa. Jsou však vhodné pouze pro malé chleby, protože jsou nejčastěji vybaveny jedním hnětačem. Poskytují však o něco lepší promíchání těsta. Horizontální pekárny mohou mít dokonce dva mixéry. Během pečení je také snazší přidávat další přísady, jako jsou semínka nebo bylinky.

Funkce a programy pekárny – jaké funkce jsou důležité?

Každá domácí pekárna vám umožní připravit klasický bochník bílého chleba. Naprostá většina z nich však disponuje i řadou speciálních programů, které umožňují přípravu mnoha druhů chleba a dalšího pečiva. Můžete upéct tradiční kváskový chléb, bezlepkový chléb, celozrnný chléb, toustový chléb a mnoho dalších. Mnoho pekáren navíc nabízí zajímavé doplňkové funkce, které usnadňují každodenní používání. Jednou z takových praktických možností je automatický dávkovač aditiv, který vám do pečení v konkrétní čas přidá to, co potřebujete. Dobrá pekárna má také funkci pro nastavení hmotnosti chleba, která se obvykle pohybuje mezi půl až jedním a půl kilogramem. Důležitá je také funkce hnětení, která vám umožní připravit těsto na palačinky, pizzu nebo muffiny. Vyplatí se poohlédnout se po modelu s funkcí odloženého startu, protože si díky němu můžete vychutnat čerstvý chléb k snídani nebo hned po návratu z práce.

Někoho možná překvapí, že pekárna může mít funkci výroby džemu nebo jogurtu . Ano, s některými pekárnami je hravě vyrobíte.

Nejlepší pekárny v roce 2023 – často kladené otázky

Je lepší koupit drahou pekárnu nebo stačí levnější?

Na základní pečení chleba stačí levná pekárna. Dražší modely však nabízejí více funkcí, takže milovníci pečení by měli zvážit pořízení modelu vyšší třídy.

Lze v pekárně připravit bezlepkový chléb?

Samozřejmě! Mnoho lidí s potravinovou alergií nebo lidí, kteří prostě chtějí jíst zdravě, si pekárnu pořizuje právě z tohoto důvodu: aby měli jistotu, že znají složení chleba, který jí.

Co dalšího lze s pekárnou na chleba dělat?

Kromě různých druhů chleba nabízejí některé pekárny možnost připravovat různé těsta, koláče, džemy a jogurty.

Co se stane s připraveným chlebem, když se náhle vypne proud?

Některá zařízení mají ochrannou funkci pro případ výpadku proudu. Mohou si zapamatovat nastavení a svůj pracovní cyklus v případě náhlého výpadku proudu. Po jejím obnovení začnou svou práci od místa, kde skončili.

Je bezpečné používat pekárnu doma s malými dětmi?

Výrobníky chleba jsou bezpečná zařízení. Pokud však máte obavy, stojí za to se ujistit, že mají správné zabezpečení, jako je tepelná izolace a zámek proti přehřátí.

Hodnocení Co byste měli vědět, než koupíte novou domácí pekárnu

Ohodnoťe náš článek Co byste měli vědět, než koupíte novou domácí pekárnu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Podobné články k Co byste měli vědět, než koupíte novou domácí pekárnu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS