IKEA vykupuje zpět svůj nábytek a znovu jej prodává

,
IKEA vykupuje zpět svůj nábytek a znovu jej prodává

Švédský nábytkářský řetězec IKEA začne od zákazníků i v dalších zemích vykupovat nábytek své značky, který se jim okouká či znelíbí. Vykoupený nábytek, za něž podle míry opotřebení poskytne prodávajícím voucher v hodnotě až půlky původní ceny, zase prodá.

V České republice tato služba funguje od roku 2017. Výkup nábytku a jeho nové využití je součástí plánu firmy, která chce být do roku 2030 klimaticky neutrální a využívat přitom oběhovou ekonomiku, uvedl největší maloobchodní prodejce nábytku na světě.
“Česko bylo jednou z prvních zemí na světě, kde IKEA možnost odkupu použitého nábytku zavedla, a to už v roce 2017 prostřednictvím služby Druhý život nábytku. Od té doby služba funguje ve všech obchodních domech IKEA v Česku. Nyní se služba rozšiřuje i do dalších zemí, kde firma působí,” sdělil ČTK mluvčí společnosti IKEA v České republice Petr Šašek.

Až polovina ceny zpět

Cena vykoupeného nábytku se stanovuje individuálně, kus od kusu, uvedl mluvčí společnosti. Za nábytek, který není poškozený mohou zákazníci dostat zpět až polovinu původní ceny, kde je menší poškození například škrábance až 40 procent a za opotřebovaný nábytek 30 procent původní ceny.

Komplikací může být, že se nábytek musí do obchodu dodat složený. Společnost bude iniciativu propagovat od 24. listopadu do 3. prosince.
Vouchery, které prodávající za starý nábytek dostanou nebudou nijak časově omezené. Lidé si za ně budou moci koupit nový nábytek až ho budou potřebovat.

Ještě v letošním roce IKEA otevře první sekci s použitým nábytkem ve svém obchodním domě na západě Stockholmu. Podobné úseky, kde půjde prodat starý nábytek a koupit opravený či upravený, chce mít IKEA do roku 2021 ve všech svých obchodech.
Kusy, které se neprodají, IKEA recykluje, anebo je daruje charitě.

Hodnocení IKEA vykupuje zpět svůj nábytek a znovu jej prodává

Ohodnoťe náš článek IKEA vykupuje zpět svůj nábytek a znovu jej prodává. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k IKEA vykupuje zpět svůj nábytek a znovu jej prodává

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS