Jak si z monitoru udělat televizi

,
Jak si z monitoru udělat televizi

Potřebujete ušetřit místo a zvažujete, že byste použili monitor místo televize? Tuhle výhodu vám nabízí monitor s TV tunerem. Pohodlně na něm naladíte televizní vysílání a ušetříte tak peníze i místo, které by zabrala klasická televize. Počítačové monitory navíc poskytují jasnější obraz, protože jsou zpravidla charakterizovány vyšší hustotou pixelů na jednotku plochy obrazovky. Obraz je hladší a méně rozmazaný, protože rychlost změny pixelových barev je zpravidla vyšší než rychlost televizoru. Poradíme vám, jak udělat televizor z monitoru.

Velikost

Pokud si monitor teprve plánujete koupit, jeho správným výběrem si můžete sledování výrazně zpříjemnit. Většina lidí se při výběru soustřeďuje na velikost. Velikost monitoru je rozhodující pro dobré sledování i z větší vzdálenosti. Velikost se u monitorů uvádí v palcích. Vhodná velikost monitoru jako TV je 21 palců a více.

Technologie panelů

Důležitým parametrem je i technologie displeje monitoru. Monitory mají rozdílnou zobrazovací technologii, typ podsvícení a typ panelů, který ovlivňuje kvalitu obrazu. Jedněmi ze zobrazovacích technologií monitorů jsou například TN a IPS technologie. TN technologie (Twisted Nematic) – její výhodou je nejnižší cena a vysoká odezva, ale horší pozorovací úhly zejména ve svislém směru.
Monitory s IPS technologií (tzv. In-PlaneSwitchingMonitors), umožňují kvalitní zobrazení i při pohledu z boku pod větším úhlem. Často je označován pod názvem S-IPS (Super IPS) – pozorovací úhly se přibližují 180°. Doba odezvy je obvykle kolem 25ms.

Zvuk

Ne všechny monitory mají zabudované reproduktory. Pokud reproduktory mají, neposkytují dostatečný požitek srovnatelný se surroundovým zvukem jako ze sestyvy 5.1. Proto je vhodné monitor napojit na externí audio systém.

Pokud již monitor máte, existují dvě možnosti, jak z něj udělat televizor.

TV tuner

Nejjednodušší způsob, jak přenášet televizní signál na monitor, je nákup běžného televizního tuneru, který je schopný nezávisle přijímat televizní signály a převádět je na televizní obrazovku, v tomto případě monitor. TV tuner je navržen tak, aby se dal připojit přes několik vstupů – nejčastěji PCI nebo USB. Instalace je jednoduchá a výhodou je i to, že TV tuner můžete použít na více počítačích v domácnosti. Při výběru takových zařízení byste měli věnovat pozornost souboru portů pro připojení monitoru a akustiky. Na trhu najdete tunery s konektory VGA, HDMI a DVI. Pokud monitor není vybaven vlastním reproduktorem, pak je potřeba výstup pro sluchátka nebo reproduktory.

Satelitní přijímač

Napojený satelitní přijímač představuje další možnost, jak přenést televizní signál do monitoru. Satelitní přijímač zastává stejnou funkci jako TV tuner. Při výběru satelitního přijímače zvažte tyto faktory: Funkčnost přijímače, kompatibilitu s monitorem a podpůrné funkce. Nejkvalitnější obraz poskytují Ultra HD satelitní přijímače, které dokážou přehrát videa ve 4K kvalitě. Některé modely poskytují nahrávání a archivaci televizního vysílání.
K připojení je potřeba, aby měl monitor VGA nebo HDMI vstup. Pokud tyto výstupy monitor nemá, můžete si pomoci redukcemi a adaptéry, například ultrabooky, které mají mini HDMI port. Některé modely satelitních přijímačů nabízejí k většímu pohodlí dálkové ovládání jako příslušenství.

Hodnocení Jak si z monitoru udělat televizi

Ohodnoťe náš článek Jak si z monitoru udělat televizi. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasování, průměr: 2,67 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak si z monitoru udělat televizi

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS