Jak stáhnout fotky z fotoaparátu nebo mobilu do počítače

,
Jak stáhnout fotky z fotoaparátu nebo mobilu do počítače

Nafotili jste na dovolené úžasné fotografie nebo vaše ratolesti či domácí mazlíčku u vánočního stromečku a nevíte, jak přenést fotografie z vašeho fotoaparátu či telefonu? Díky současným schopnostem zařízení můžeme fotografie odesílat několika různými způsoby. V tomto článku se podíváme na tři z nich.

Jak uložit fotky do počítače pomocí USB kabelu

Přes USB kabel – to je bezpochyby nejoblíbenější metoda, která bude fungovat jak v digitálních fotoaparátech, sportovních fotoaparátech, zrcadlovkách a telefonech. Připojuje se k počítači pomocí kabelu, který je součástí sady. Nejprve by měl operační systém nainstalovat potřebné ovladače a informovat vás o možnosti prohlížení fotografií. Ve Windows 10 by ikona disku měla být na kartě „Tento počítač“, v systému Mac OS se příslušná ikona zobrazí v hlavní nabídce. Ke kopírování fotografií můžeme také použít externí programy, jako je Adobe Lightroom nebo Picasso. Výrobci kamer v soupravách také nabízí svůj bezplatný software pro kopírování. Takové aplikace automaticky vyhledávají fotografie a umožňují vám je ukládat na pevný disk. U moderních telefonů a fotoaparátů už není potřeba nic potvrzovat a vše se spustí automaticky po propojení.

Čtečka karet SD

Často se stává, že ztratíme kabel k fotoaparátu. Jak v tomto případě stahovat fotografie z fotoaparátu do počítače? Může být užitečné mít čtečku paměťových karet. Čtečky mají mnoho vstupů pro karty SD, MicroSD i Compact Flash. Kartu stačí vyjmout z fotoaparátu, připojit čtečku a vložit ji do počítače. Zbytek kroků bude téměř totožný jako při použití USB kabelu, kdy skrze průzkumníka souborů najdete své fotografie a ty zkopírujete do PC.

WIFI

Bezdrátové technologie všech druhů kamer se vyvinula natolik, že tato zařízení mají modul WIFI. Stačí vybrat příslušnou možnost v nabídce zařízení a začít nahrávat do počítače. Jedná se o velmi jednoduché a rychlé řešení, které vylučuje připojení fotoaparátu k počítači.

Jak stáhnu fotografie z telefonu do počítače?

V případě smartphonů jsou k dispozici novější i starší možnosti. Majitelé Androidu, Windows a iOS mohou posílat své fotografie následujícím způsobem: Telefon připojujeme kabelem – to je absolutní standard, který umožňuje velmi rychlý přenos dat. V případě Android a Windows Phone nepotřebujeme žádný další software. Systém automaticky stáhne ovladače a je připraven, měla by se zobrazit ikona s názvem zařízení. Pokud jde o majitele zařízení iOS, bude nutné nainstalovat iTunes. Pouze s jeho pomocí se můžete připojit k telefonu a získat přístup k fotografiím.
Bluetooth – jedna z nejjednodušších metod funguje pro zařízení Android a Windows Phone. Vše, co musíte udělat, je vybrat požadované fotografie a v možnosti sdílení zvolit přenos Bluetooth. Poté vyberte počítač a vše je připraveno pro přenos. Pamatujte, že notebook musí mít zabudovaný port Bluetooth, jinak nebude možné streamovat.

Rychlé nahrávání fotografií přes cloud – úložiště souborů se stalo extrémně populární. Pokud se vám v předchozích případech nepodařilo stáhnout fotografie z telefonu do počítače, mělo by to jít přes cloud mnohem lépe. Při používání služeb, jako je Dropbox nebo Disk Google, můžeme povolit automatické nahrávání fotografií. Pak jen otevřete stránku v prohlížeči a máte hotovo. V případě zařízení Apple máme přístup k aplikaci Fotografie, která je umístěna na počítačích i telefonech. Umožňuje vám stahovat fotografie z telefonu přímo do počítače.

Jak kopírovat fotografie na CD

K vypalování fotografií na disky potřebujeme vhodnou vypalovačku a software. Nejoblíbenější je bezpochyby Nero Burning Room, která umožňuje kopírování fotografií, hudby a filmů. Pokud hledáte něco zdarma, doporučujeme bezplatný program AnyBurn. Po instalaci aplikace podle vašeho výběru stačí vybrat zajímavé fotografie a projít všemi kroky. Po několika minutách by měl být disk zaznamenán. Přenos souborů na vyměnitelný disk nebo flash disk – Jedná se o ještě rychlejší způsob, než kopírování fotografií, jak to udělat? Stačí připojit externí médium k počítači a přenést všechny fotografie, které nás zajímají. Doporučujeme vytvořit složku s datem a příslušným názvem. Tím budou všechny soubory přehledné.

Doporučujeme fotografie zálohovat, klidně i na více zařízeních. Ztracené dokumenty znovu napíšete, ale zážitky zachycené na fotografii jsou nenahraditelné.

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

AXAGON CRE-D4

Axagon CRE-X1

Axagon CRE-SAC

CONNECT IT CI-56

AXAGON CRE-S2

Hodnocení Jak stáhnout fotky z fotoaparátu nebo mobilu do počítače

Ohodnoťe náš článek Jak stáhnout fotky z fotoaparátu nebo mobilu do počítače. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (10 hlasování, průměr: 3,20 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak stáhnout fotky z fotoaparátu nebo mobilu do počítače

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS